دانشگاه ها بصورت قطعی از اول مهر بازگشایی می شوند!

بشرا یعقوبیان 1401/06/08 تعداد بازدید:‌ 113 دسته‌بندی: خوابگاه تهران

دانشگاه ها بصورت قطعی از اول مهر بازگشایی می شوند!

در چند سال اخیر همه گیری ویروس کرونا موجب شده است که بسیاری از مراکز از جمله دانشگاه ها بصورت نیمه تعطیل درآیند. در یک ساله اول که بطور کلی تمامی فعالیت های آموزشی و پژوهشی در دانشگاه ها به تعطیلی گروید. این در حالیست که در ماه های بعدی فعالیت های آموزشی بصورت غیرحضوری و آنلاین دنبال شدند. با این وجود تجربه  چند سال اخیر نشان داده است که غیرحضوری بودن فعالیت ها و دورکاری برای هر کاری که مفید باشد قطعا برای حوزه آموزش و پرورش چه در سطح مدرسه و چه در سطوح عالیه خوب نیست. این پروسه تعطیلی دانشگاه ها و مراکز آموزشی، فعالیت خوابگاه در تهران و سایر شهرها را بشدت تحت تاثیر قرار داد. اگرچه سایر حوزه ها نظیر ادارات دولتی و شرکت های خصوصی نیز تحت تاثیر شرایط کرونایی بصورت تعطیل و نیمه تعطیل در آمدند و این مساله ساکنین کارمند خوابگاه در تهران را تحت تاثیر قرار داد، با این وجود تعطیلی دانشگاه ها بیش از هر چیز دیگری خوابگاه تهران را متاثر کرد. 

خوابگاه در تهران

رئیس سازمان امور دانشجویان اعلام کرد که فعالیت مراکز آموزش عالی از نیمه دوم شهریور به تدریج آغاز می شود و از مهر امسال به صورت کامل شاهد بازگشایی قطعی تمام دانشگاه ها خواهیم بود. این خبر با قطعیت بالایی بازگشایی تمامی دانشگاه ها را در سرتاسر کشور اعلام کرده است. بازگشایی دانشگاه ها با رونق گرفتن حوزه های مختلفی از جمله حوزه خوابگاه داری و حوزه های دیگر مانند حوزه حمل و نقل را همراه خواهد بود. از طرفی دیگر این مساله نیازمند توجه ویژه مسئولین مختلف به حوزه های گوناگون از جمله رونق دادن به خوابگاه ها و سایر زیرساخت ها است. 

بازگشایی کامل دانشگاه ها جانی تازه به خوابگاه در تهران می اندازد!

خوابگاه در تهران و سایر شهرها محل سکونت دانشجویان و کارمندانی است که اینگونه اقامتگاه ها را برای اقامت و سکونت خود برگزیده اند. با بازگشایی تمامی دانشگاه ها بلطبع تمامی خوابگاه دانشجویی و کارمندی نیز بصورت کامل شروع به فعالیت خواهند کرد. این مساله موجب می شود که تمامی خوابگاه های تهران وسایر شهرها جانی تازه گرفته و با سکونت تمامی دانشجویان و ساکنین در آنها روح زندگی به این اقامتگاه ها دمیده شود. اما این فقط یک روی سکه است. روی دیگر این سکه نیاز به توجه بیش از چیش به خوابگاه های مختلف از جمله خوابگاه در تهران می باشد. در چند سال اخیر که خوابگاه ها یا نیمه تعطیل بودند و یا بطور کامل از سکنه خالی بودند تا حد زیادی صدمات فیزیکی دیده اند. 

خوابگاه تهران

توجه مسئولین و صاحبان خوابگاه در تهران به تعمیر و نوسازی خوابگاه ها یکی از ضروریات شروع به کار دوباره این مکان ها می باشد. ساکنین خوابگاه تهران و سایر شهرها نیاز دارند که در خوابگاه های مناسب و با کمترین نقص ساکن شوند. به همین جهت آماده سازی و تعمیرات لازم جهت رفع نواقص و مشکلات خوابگاه ها از وظایف مسئولین اینگونه حوزه ها می باشد. از طرفی دیگر تجهیزات و وسایل خوابگاه در تهران و همه شهرهای دیگر نظیر فرش و موکت، تخت خواب و تشک، یخچال و سایر لوازم مورد استفاده در خوابگاه ممکن است در طی این چند سال دچار نقص شده و نیازمند تعمیر باشند. به همین جهت است که فاصله زمانی که تا شروع به کار دانشگاه ها و خوابگاه ها وجود دارد می تواند بهترین فرصت برای انجام این کار باشد.

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها