خوابگاه پسرانه مختلف، سبک زندگی مشابه

بشرا یعقوبیان 1398/05/09 تعداد بازدید:‌ 227 دسته‌بندی: خوابگاه پسرانه

خوابگاه پسرانه مختلف، سبک زندگی مشابه

تنوع در خوابگاه پسرانه

خوابگاه پسرانه یک سبک زندگی در شهرهای مختلف کشور از جمله تهران می باشد. آن دسته از افرادی که برای ادامه تحصیل یا کار راهی تهران شده اند، با تنوع زندگی در این کلان شهر آشنا هستند. تنوع در تهران از کوچکترین موارد گرفته تا بزرگترین مسئله (مانند سبک زندگی) را شامل می شود. به طوری که ممکن است در اوایل اقامت، این تنوع ها گیج کننده باشند. انسان موجودی سازگار است و پس از مدتی تقریبا نود درصد مسائل را می تواند در خود حل کند. تنوع زندگی در خوابگاه پسرانه تقریبا بدون قائل شدن هیچگونه استثنایی، زندگی تمام افراد را تحت تأثیر قرار می دهد. علاوه بر این، سبک زندگی های متفاوت، این تنوع را صدچندان می کند. گرچه اگر نیمه پر لیوان را ببینیم، این ایجاد تنوع زیاد هم بد نیست. زیرا حداقل اثری که دارد، اثر بر افزایش دامنه انتخاب های افراد است.

تنوع در خوابگاه پسرانه تهران نیز از این قاعده دور نمانده است . این مسئله خود به خود افزایش تنوع طلبی و در پی آن افزایش دامنه انتخاب متقاضیان خوابگاه در تهران را در پی داشته است. یکی دیگر از موارد که به این تنوع طلبی و در نتیجه ظهور خوابگاه های مدرن دامن زده است، جذب مشتری توسط خوابگاه داران و سعی بر ایجاد تمایز جهت درآمدزایی بیشتر است. بدیهی است که متقاضیان برای خوابگاه پسرانه بهتر، هزینه های بیشتری را با کمال میل تقبل می کنند. اما آیا این تنوع تفاوت چندانی در سبک زندگی ساکنین خوابگاه ایجاد می کند؟

دخترانه تهران

سبک زندگی در خوابگاه پسرانه مختلف

خوابگاه پسرانه محل زندگی افراد با خلق و خوها و سلایق مختلف است. به همین دلیل در پاسخ به سوال بالا نمی توان به طور قطعی پاسخ مثبت یا منفی داد. زیرا بدیهی است که با گذشت زمان طولانی، محل زندگی بر سبک زندگی افراد اثر خواهد گذاشت. میزان این اثر به انعطاف پذیری ساکنین پانسیون پسرانه در تهران، بستگی دارد. اما می توان گفت که سبک زندگی در خوابگاه های مختلف تقریبا یکسان است. زیرا شرایط زندگی، بر تمام ساکنین حاکم است. هر میزان هم که خوابگاه از نظر امکانات بسیار لوکس و مدرن باشد، اما به هرحال ساکنین با فضایی محدود، عمومی و با قوانین خاص روبه رو هستند.

خوابگاه کارمندی

تشابهات سبک زندگی در خوابگاه پسرانه

خوابگاه پسرانه علاوه بر اینکه یک محل زندگی است، می تواند یک سبک زندگی نیز محسوب گردد. منظور از سبک زندگی، راه و روش خاص در پیشبرد زندگی و اهداف انسان ها است. از این نظر اقامتگاه پسرانه را یک سبک زندگی می خوانیم که بر تاثیرات محل زندگی و افرادی که با آنها زندگی می کنیم، بر روی سبک زندگیمان آگاهی داریم. یک مثل قدیمی می گوید که " باید افراد را از روی 5 فرد اطرافشان شناخت". این سخن نشان دهنده میزان تاثیرگذاری محل زندگی و افرادی که با آنها معاشرت داریم، بر سبک زندگیمان است. در اینجا بنا داریم شما را با چندین مشخصه مشابه در سبک زندی افراد خوابگاه پسرانه مختلف آشنا کنیم. تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

استقلال، مهمترین دستاورد خوابگاه پسرانه

خوابگاه پسرانه در تهران و تنوع آنها هرچند بتواند سبک زندگی های متفاوتی خلق کند، اما برای تمام ساکنین در یک مورد مشترک است و آن نیز " کسب استقلال" است. هر خوابگاهی با سطوح مختلف امکانات از بهترین آن گرفته تا پایین ترین سطح امکانات موجود، خدمات خود را در اختیار افرادی می گذارد که از خانواده خود دور هستند.به همین دلیل علی رغم وجود تفاوت های بسیار، اما دستاوردی مانند استقلال در طی زندگی در خوابگاه دخترانه و پسرانه، یکسان است.

دلیل این امر هم به ماهیت آن برمی گردد. یعنی همان شرایط یکسانی که به هرحال ساکنین خوابگاه باید دور از خانواده تجربه کنند. از جمله کنار آمدن با محیط پرتنش کار و تحصیل در یک مکان که به تازگی زندگی در آن را تجربه خواهند کرد. به طور کلی می توان گفت که مزیت زندگی در خوابگاه همان دست یابی به استقلال است که نسل جوان امروز بسیار به آن نیازمند است.

اقامتگاه در تهران

کنار آمدن با تفاوت ها در خوابگاه پسرانه

اقامتگاه دخترانه و پسرانه حتی چموش ترین افراد را هم رام می کند. این جمله ایست که بارها آن را از زبان افراد مختلفی که تجربه زندگی در اقامتگاه دخترانه تهران را داشته اند، شنیده ایم. تفاوت های فرهنگی، شخصیتی، مذهبی، عقیدتی و غیره در خوابگاه به حدی زیاد است که فرد چاره ای جز کنار آمدن با آنها را ندارد. در خوشبینانه ترین حالت ممکن افراد می توانند با یکدیگر و با تفاوت های دیگران کنار بیایند بدون اینکه تنشی برای خود و دیگران ایجاد کنند. اما می توان این مساله را در جهت عکس آن هم دید. برخورد با انسان های متفاوت در خوابگاه پسرانه در تهران به شناخت هرچه بهتر انسان از محیط پیرامونش و رشد و تعالی شخصیتش کمک می کند.

مدیریت شخصی هزینه های زندگی در خوابگاه پسرانه

خوابگاه پسرانه اقامتگاهی برای زندگی افراد با بضاعت مالی متفاوت است. این امر در خوابگاه های دولتی بیشتر به چشم می خورد. گاهی فردی از یک خانواده مرفه هم اتاقی فردی با بضاعت مالی پایین می شود. در خوابگاه پسرانه تهران فرقی نمی کند چه میزان بضاعت مالی دارید، بهرحال باید هزینه های شخصی خود را مدیریت کنید. در صورت عرم مدیریت هزینه ها و خرج کردن سرسری و بدون برنامه، بدون شک به زودی با مشکل بزرگی روبرو خواهید شد. بر همین اساس مدیریت هزینه های شخصی و داشتن حساب و کتاب در خوابگاه، می تواند دستاورد بزرگی برای ساکنان آن باشد.

خواب اینجا

جهت فراهم نمودن آسایش کاربران گرامی وبسایت خواب اینجا، امکان دسترسی به تمامی بخش های وبسایت از طریق اپلیکیشن خواب اینجا و همچنین شبکه های اجتماعی فراهم شده است. برای دسترسی آسانتر به این امکانات می توانید از طریق لینک های قرار داده شده در پایین، اقدام فرمایید.

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون

دیدگاه‌ها