رعایت پروتکل های بهداشتی در اقامتگاه پسرانه تهران

بشرا یعقوبیان 1399/05/13 تعداد بازدید:‌ 260 دسته‌بندی: اقامتگاه

رعایت پروتکل های بهداشتی در اقامتگاه پسرانه تهران

در محل هایی که تجمع افراد بالاست، رعایت موازین بهداشتی همواره دغدغه افراد بوده است. در خوابگاه پسرانه تهران و دیگر خوابگاه ها موارد بهداشتی در صدر موراد مهم و قابل توجه در رسیدگی به امور قرار دارند. این مساله زمانی اهمیت می یابد که به ارتباط بین بیماری های واگیردار و تراکم جمعیت پی ببریم.

خوابگاه پسرانه در تهران

رعایت بهداشت فردی در خوابگاه دخترانه تهران

بدون شک یکی از نشانه های تکامل فرهنگ و تمدن بشری رعایت بهداشت بوده است. انسان بدون رعایت بهداشت فردی و اجتماعی در زمره سایر حیوانات قرار میگیرد. زمانی که انسان ها به ارتباط بین رعایت بهداشت و حفظ سلامتی پی بردند، رعایت اصول بهداشتی یکی از اصل های مهم زندگی آنان شد. در این میان بهداشت فردی از اهمیت خاصی برخوردار است. در مکان هایی نظیر پانسیون دخترانه تهران افراد نه تنها به خاطر سلامت خود بلکه به دلیل حفظ سلامت سایرین می بایست بهداشت فردی را تمام و کمال رعایت کند. از جمله موارد مهم در بهداشت فردی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دوش روزانه
 • جدا کردن لباس بیرون از لباس خوابگاه
 • بهداشت دهان و دندان (مسواک زدن)
 • شستن مرتب ملحفه و پتوی مورد استفاده
 • شستن دست ها
 • بهداشت مو
خوابگاه پسرانه تهران

رعایت بهداشت جمعی در خوابگاه پسرانه تهران

در مکان هایی نظیر خوابگاه دخترانه و پسرانه که زندگی افراد در آن تا حدود زیادی مرتبط با سبک زندگی سایر افراد ساکن قرار دارد، رعایت نکات بهداشتی جمعی بسیار حائز اهمیت است. در چنین مکان هایی چنانچه فرد تمامی دستورالعمل های بهداشت فردی را رعایت کند اما به بهداشت جمعی محل زندگی خود اهمیت ندهد قطعا با مشکل سلامتی روبرو خواهد شد. بهداشت جمعی به کارهایی گفته می شود که به صورت فردی و دسته جمعی انجام شده ولی عواقب و فواید آن متوجه جمع می گردد. از جمله مواردیکه در پانسیون پسرانه در تهران برای رعایت بهداشت جمعی صورت می گیرد به موارد زیر اشاره می گردد:

 • عدم تجمع لباس کثیف در داخل اتاق
 • عدم تجمع ظروف کثیف در داخل اتاق و آشپزخانه
 • استفاده نکردن از دمپایی بیرون از اتاق در داخل اتاق
 • جاروکشیدن مرتب و طبق برنامه اتاق
 • عدم قرار دادن موارد خوراکی در داخل اتاق و خارج از یخچال
خوابگاه دخترانه تهران

بیماری های واگیر در خوابگاه و پیشگیری از آن

در چنین روزهایی که بحث داغ بیماری واگیر نقل محفل تمامی جمع هاست بد نیست نگاهی به این موضوع در اقامتگاه پسرانه تهران و دیگر اقامتگاه ها بیندازیم. درگیری جامعه با بیماری واگیرداری نظیر کووید19 از بسیاری جهات زندگی تمامی افراد در جامعه را تحت تاثیر قرار داده است. خوابگاه دخترانه و پسرانه نیز از گزند این بیماری موذی در امان نبوده اند. در شرایط کنونی جامعه ما و تمامی جوامع جهانی، رعایت بهداشت فردی تبدیل به وظیفه ای انسانی شده است. زیرا با رعایت نکردن پروتکل بهداشت از طرف یک فرد، سلامت و جان تعداد زیادی از افراد جامعه به خطر می افتد. این امر در مورد ساکنین اقامتگاه دخترانه تهران و سایر اقامتگاه ها نیز صادق است. بنابراین وظیفه انسانی و شهروندی ساکنین خوابگاه و پانسیون های دانشجویی و کارمندی ایجاب می کند که همراه با تمامی افراد جامعه در رعایت اصول بهداشتی ممارست ورزند.

پانسیون پسرانه تهران

همه گیری ویروس کشنده کرونا و واکنش افراد مختلف از جمله جامعه پزشکی سبب افزایش قابل توجهی در آگاهی افراد نسبت به شیوه های پیشگیری از این بیماری شده است. با این وجود ما نیز در اینجا به چند مورد از نکات بهداشتی ضروری اشاره می کنیم که تاثیر قابل توجهی در پیشگیری از این بیماری در میان ساکنین خوابگاه پسرانه در تهران و سایر اقامتگاه ها دارند:

 1. استفاده تمامی افراد ساکن در خوابگاه دخترانه و پسرانه از ماسک در زمان خروج از خوابگاه
 2. شست و شوی دست ها به محض ورود به خوابگاه و پس از آن هر چند دقیقه یکبار
 3. عدم استفاده از غذای بیرون بر
 4. در هنگام خرید مواد غذایی و سایر خریدها پلاستیک خرید در خارج از اتاق پانسیون دخترانه گذاشته شود.
 5. پاکسازی خریدهای انجام شده 
 6. شست و شوی مناسب موادغذایی خریداری شده
 7. پختن کامل مواد غذایی
 8. ...
خواب اینجا  دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون  

دیدگاه‌ها