خوابگاه پسرانه

بشرا یعقوبیان 1396/09/08 تعداد بازدید:‌ 447 دسته‌بندی: خوابگاه پسرانه

خوابگاه پسرانه

انتخاب نوع مسکن:

از دغدغه های اصلی دانشجویان انتخاب محل زندگی در شهر جدید است. گاهی با حق انتخاب هایی که دانشگاه در اختیار دانشجو قرار می دهد، این دغدغه تا حدودی کاهش می یابد. خوابگاه های داخل یا خارج دانشگاه، خوابگاه های دولتی و خودگردان، هر کدام دارای معایب و مزایای مربوط به خود هستند. در کل می توان گفت انتخاب مسکن برای دانشجویان پسر در مقایسه با دانشجویان دختر، امر ساده تری است. زیرا آقایان شخصیت ریسک پذیرتری دارند و اغلب با گرفتن خانه های اجاره ای و اقامت در مکان های دیگر که وابسته به دانشگاه نمی باشد، مشکلی ندارند. این امر زندگی را برای دانشجویان پسر متنوع تر می کند و سبب می شود دانشجویان پسر، از جنبه های مختلف زندگی خوابگاهی، برای ایجاد یک تجربه علمی و شخصی منحصر به فرد استفاده کنند. بسیاری از دانشجویان متوجه نیستند که تجربیات به ظاهر ساده و ابتدایی مانند انتخاب نوع مسکن در دوره دانشجویی می تواند تأثیر خوبی بر لذت بردن از دوران دانشجویی بگذارد. در ابتدا برای دانشجویان پسر،  تصور زندگی با چند پسر دیگر در یک اتاق کوچک ممکن است کمی ناراحت کننده باشد اما با برقراری روابط دوستانه و صمیمی با هم اتاقی ها، این مسأله به مرور حل می شود.

خوابگاه کارمندی

مزایای زندگی در خوابگاه برای پسران:

از جمله مزیت زندگی در خوابگاه برای پسران، درک محدودیت زمانی و انجام کارهای شخصی است. دوش گرفتن در عرض 10 دقیقه، اتو کشیدن، لباس شستن، آشپزی و... کارهایی هستند که اغلب پسرها برای اولین بار در خوابگاه تجربه می کنند.

در خوابگاه پسرانه به دلیل ایجاد تعامل گسترده، افراد با رشته های تحصیلی متفاوت با هم دوست می شوند و در عین داشتن یک رابطه ی دوستانه، گاهی بحث های فلسفی، فرهنگی، اقتصادی و ... در خوابگاه های پسرانه اوج می گیرد که این امر بر جذابیت زندگی در خوابگاه می افزاید.

خوابگاه دانشجویی در تهران

در خوابگاه های پسرانه، دیدن مسابقات ورزشی، هیجانی به دنبال دارد که کمتر از هیجان دیدن بازی در ورزشگاه نیست. تجمع ده ها تن از پسران برای دیدن یک بازی حساس که هرکدام برای تشویق تیم منتخب خود به تماشا نشسته اند، از لحظات تکرار نشدنی زندگی دانشجویان پسر است. در یک خوابگاه پسرانه همه خواننده هستند. آوازها از اول صبح در حمام ها آغاز می شوند و تا پایان روز از اتاق ها و راهروها به گوش می رسند. گاهی آوازهایی به گوش می رسند که شاید شما برای آخرین بار، زمانی که ابتدایی بوده اید آن را شنیده اید. در خوابگاه های پسرانه هیجان از یک اتاق به اتاق دیگر و نهایتا به کل ساختمان مسری است. گاهی ممکن است این هیجان ناشی از یک جشن تولد کوچک باشد که ااز یک اتاق نشأت گرفته و به کل خوابگاه سرایت می کند. گاهی اوقات، زندگی در خوابگاه باعث ایجاد دلتنگی می شود. پسران در این شرایط  سنگ صبور هم می شوند و دوستی هایی شکل می گیرد که برای تمام عمر قابل اعتماد و احترام باقی خواهد ماند.

پانسیون ارزان پسرانه

خوابگاه/ اقامتگاه/ پانسیون های بیشتر را در خواب اینجا مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها