خوابگاه و نیازمندی ها

بشرا یعقوبیان 1397/07/23 تعداد بازدید:‌ 226 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

خوابگاه و نیازمندی ها

تفاوت در نیازهای ساکنین خوابگاه:

خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دانشجویی کارمندی خودگردان در برابر تأمین تمام نیازهای ساکنین مؤظف نیستند. زیرا برخی نیازها ممکن است شخصی باشند. در این صورت دانشجویان و سایر ساکنین خوابگاه های خودگردان دانشجویی کارمندی باید برای تأمین این نیازها اقدام کنند. همچنین این نیازها در خوابگاه های دخترانه و پسرانه با توجه به تفاوت در جنسیت مطمئنأ متفاوت است. در این مطلب به برخی از این نیازها اشاره می شود.

خوابگاه دانشجویی

چه چیزهایی در خوابگاه نیاز هستند:

داشتن زندگی موقت در یک مکان جدید برای مدتی هرچند کوتاه مانند یک ماه یا یک هفته نیازمند این است که وسایلی ضروری را به همراه داشته باشیم. شاید قبل از اقامت در مکانی مانند خوابگاه، همواره این استرس را به همراه داشته باشیم که چه چیزی می تواند برای ما مفید و کاربردی باشد و در مقابل چه چیزهایی تنها موجب سنگین شدن کوله بار و بعدها اشغال کردن فضای اتاق ما باشند. در ابتدای کار بهتر است تنها وسایل ضروری مانند لباس های مناسب یک یا دو ماه اول اقامت در خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های خودگردان دخترانه و پسرانه را  به همراه داشته باشیم. تنها در صورتی که مسافت بسیار طولانی باشد و امکان بازگشت به خانه طی چند ماه مقدور نباشد، بهتر است هر وسیله های که به نظر ضروری است، در کوله بار جای داده شود.

پانسیون کارمندی  

اما می توان گفت راهکار مناسب برای انتخاب وسایل ضروری، ارتباط با مسئولین و سرپرست های خوابگاه و یا ساکنینی است که ترم های قبل در خوابگاه مورد نظر ما اقامت داشته اند. زیرا برخی از پانسیون ها، اقامتگاه ها یا خوابگاه های دانشجویی کارمندی پسرانه و دخترانه امکانات متفاوت و لوکسی را ارائه می دهند که عملأ حمل وسایل اضافه برای ساکنین را به حداقل می رسانند. خوابگاه های دانشجویی کارمندی که وسایلی مانند گنجه های شخصی با قفل سالم و یا خوشخواب های نو و تمیز را به ساکنین ارائه می دهند، به میزان زیادی مشکلات سفر و اقامت در خوابگاه برای ساکنین را کاهش می دهند. اما در هر صورت به همراه داشتن وسایل سبکی برای آشپزی مانند قابلمه، ماهی تابه کوچک،کتری، لیوان و... اصولأ ضروری است.

اقامتگاه ارزان در تهران

همچنین به همراه داشتن وسایلی مانند چمدان یا کیف دستی کوچک و جمع و جور برای نگهداری لباس هایی که استفاده نمی شوند، ضروری است. زیرا فضای محدود اتاق ها مانع ارائه کمدهای جادار و بزرگ به ساکنین می شود.

چه چیزهایی در خوابگاه نیاز نیستند:

اکثر خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های خودگردان دخترانه و پسرانه در اتاق ها، وسایلی مانند تلویزیون که بسیار جاگیر است، قرار نمی دهند. به همراه بردن تلویزیون برای دانشجویان ودیگر ساکنین، تنها باعث سنگین شدن وسایل و سخت شدن سفر می شود. زیرا اکثر خوابگاه های دانشجویی کارمندی، یک سالن به نام سالن تلویزیون دارند که تمام ساکنین برنامه های مورد علاقه ی خود را می توانند دنبال کنند. امروزه در هر اتاق داشتن یک لپ تاپ می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای وسیله سنگینی مانند تلویزیون باشد. همچنین یک لپ تاپ به راحتی کار باندهای صوتی، رادیو، کامپیوترهای قدیمی و تلویزیون را برای فرد انجام می دهد. به همراه بردن وسایلی مانند گنجه های لباس سیار هرچند که کوچک و جمع و جور هم باشند، بازهم زحمت اضافه است. زیرا تمام خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های کارمندی دانشجویی پسرانه و دخترانه دارای کمدهای دیواری هستند. هرچند این کمدها به اندازه کافی بزرگ نیستند، اما با توجه به دکور داخلی اتاق ها نصب شده اند تا بیشترین فضای آزاد ممکن برای ساکنین را فراهم کنند.

اقامتگاه پسرانه

به طور کلی پرسش از مسئولین خوابگاه در رابطه با امکاناتی که خوابگاه، اقامتگاه یا پانسیون مورد نظر ارائه می دهد، بهترین راه حل برای انتخاب وسایل ضروری مورد نیاز است.

پانسیون/ اقامتگاه/ خوابگاه های خودگردان را در خواب اینجا دنبال کنید.

دیدگاه‌ها