خوابگاه و شب های اول ترم

بشرا یعقوبیان 1398/07/19 تعداد بازدید:‌ 358 دسته‌بندی: اقامتگاه دخترانه

خوابگاه و شب های اول ترم
خوابگاه و شب های اول ترم

خوشبختانه انسان موجودی عادت پذیر است که به مرور می تواند با هر شرایطی سازگار شود.  اگرچه میزان انطباق هر فرد با محیط اطراف و به ویژه در محیط های جدید به موارد زیادی وابسته است، اما به هرحال بعد از مدت زمان خاصی تقریبأ عادت پذیری در فرد صورت خواهد گرفت. در مورد گروهی از دانشجویان و غیر دانشجویان که به هر دلیل مجبور به اقامت در خوابگاه دانشجویی تهران و دیگر مسکن های دانشجویی مانند پانسیون ها و اقامتگاه ها در تهران و دیگر شهرهای بزرگ می شوند، عادت پذیری ممکن است سخت و زمان بر باشد. پس گرفتن تصمیمات عجولانه مانند ترک خوابگاه و یا برپا کردن جنجال با هم اتاقی ها و دیگر ساکنین خوابگاه به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

پانسیون تهران

به هرحال باید توجه داشت که در مقایسه با شرایط خانه، زندگی در خوابگاه، دانشجویان و دیگر ساکنین را با چالش های بسیاری روبه رو خواهد کرد. یادآوری می شود که تحت هیچ شرایطی نباید انتظاراتی که در خانه وجود دارد، به محیط خوابگاه کشیده شود. چون این کار جز ایجاد شرایط سخت و دردسرهای عذاب آور برای خود و دیگر ساکنین خوابگاه و اقامتگاه پسرانه و دخترانه، فایده ای دیگر نخواهد داشت. قابل انکار نیست که شب های اول ترم نه تنها برای ورودی های جدید بلکه حتی برای کسانی که به مدت طولانی از خوابگاه استفاده کرده اند، سخت خواهد گذشت. دلیل این امر هم ایجاد وابستگی دوباره برای مدتی است که خوابگاه ها تعطیل و دانشجویان به خانه بازگشته اند. پس دانشجویان و دیگر افرادی که از خوابگاه استفاده می کنند نباید روزهای شروع ترم را ملاکی برای زندگی خوابگاهی قرار دهند. زیرا با اندکی صبر درمی یابند که روزهای بهتری در پیش خواهند داشت.

خوابگاه پسرانه
سن ساکنین خوابگاه:

یکی از دلایلی که ممکن است باعث شود سازگاری دانشجویان و دیگر ساکنین خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه در تهران و دیگر شهرها به درازا بکشد، مسأله ی سن و سال ساکنین است. طبیعی است که تحمل شب های اول شروع ترم برای دانشجویان جدیدالورود که قبلا تجربه ی دوری از خانه را نداشته اند، سخت تر خواهد بود. طبیعتأ سازگاری این دسته از ساکنین نیز سخت تر و مدت زمان مورد نیاز برای سازگاری و انطباق پذیری با شرایط زندگی در خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون دخترانه و پسرانه نیز طولانی تر خواهد بود. پایین بودن سن گرچه همیشه ملاک درستی برای سنجیدن میزان وابستگی یک فرد به خانواده نیست، اما برای کسانی که به تازگی از خوابگاه استفاده می کنند وضعیت کمی متفاوت است. چون دانشجویان جدیدالورود در خوابگاه دانشجویی و خوابگاه کارمندی در تهران و سایر شهرها به تازگی وارد تجربه دوری از خانواده می شوند و برای مستقل شدن به مدت زمان بیشتری نیاز دارند. طول این دوره به روحیات فرد و درجه وابستگی وی به والدین و خانه بستگی دارد.

اقامتگاه تهران
حضور دانشجویان راه های دور

دانشجویانی که از راه های دور آمده اند و مجبور به استفاده از خوابگاه و پانسیون پسرانه و دخترانه می شوند، گاهی به مدت چند ماه طولانی امکان بازگشت به خانه را نخواهند داشت. این دسته از ساکنین به مقتضی وضعیت خود زودتر به شرایط خوابگاه عادت خواهند کرد. به همین دلیل حضور این گروه از دانشجویان در اتاق و در خوابگاه می تواند قوت قلبی برای دیگر دانشجویان و ساکنین باشد که بتوانند روزهای دلتنگی در خوابگاه را تاب بیاورند.

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی ،پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها