خوابگاه و انطباق با شرایط موجود

بشرا یعقوبیان 1397/06/11 تعداد بازدید:‌ 204 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

خوابگاه و انطباق با شرایط موجود

سازگاری با زندگی در خوابگاه:

زندگی در خوابگاه های دانشجویی دخترانه و پسرانه چالش ها و تجربیات خاص خود را به همراه دارد. به طوری که پس از چند سال زندگی در خوابگاه، ساکنین از نظر توانایی سازگاری با محیط های جدید توانمند خواهند شد و دیگر به آسانی تحت تأثیر موقعیت های متغییر قرار نمی گیرند. اما در روزها و شاید در ماه های اول سکونت در خوابگاه، کنار آمدن با شرایط جدید ممکن است برای تازه واردها کمی سخت و زمان بر باشد. به هرحال ساکنین خوابگاه های خودگردان و دولتی در کمترین زمان به این نتیجه خواهند رسید که سازگاری با شرایط زندگی در خوابگاه، بهترین راه برای لذت بردن از دوران اقامت در خوابگاه/ اقامگاه/ پانسیون های دانشجویی کارمندی پسرانه و دخترانه است.

اقامتگاه دخترانه

تلاش برای انطباق با شرایط زندگی در خوابگاه:

هر فرد ساکن در خوابگاه روش های متفاوتی را جهت انطباق سریع خود با شرایط زندگی جدید در خوابگاه های دولتی و خودگردان، پیش خواهد گرفت. به طوری که برخی از ساکنین دانشجو و غیر دانشجو ممکن است به راحتی بتوانند با شرایط موجود در خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های خودگردان دخترانه و پسرانه سازگار شوند، اما برای برخی دیگر از ساکنین، این پروسه هفته ها طول بکشد. طولانی شدن مراحل سازگاری با شرایط حاکم بر خوابگاه های دانشجویی کارمندی در مقایسه با نتیجه مناسب، مهم نیست که به چه میزان طول بکشد. زیرا سازگاری، منطبق شدن و در نهایت لذت بردن از همنشینی با گروهی از افراد ناشناس که اکنون به عنوان افرادی ثابت در تعاملات روزمره با آن ها سروکار داریم، چندان حائز اهمیت است که اگر دانشجویان و غیردانشجویان ساکن در خوابگاه های دانشجویی پسرانه و دخترانه پس از چند ماه با آن سازگار شوند، لحظات و تجربیات شیرینی را برای خود و اطرافیان خلق خواهند کرد.

پانسیون پسرانه

می توان گفت، اساسی ترین مسیری که فرد از طریق آن می تواند با محیط و اطرافیان خود سازگار شود، انتخاب مسیرهای درست برای برقراری تعاملات صحیح است. برای نمونه صحبت کردن در مورد ادبیات با فرد هم اتاقی یا هم خوابگاهی که به ورزش علاقه دارد و به بحث های ادبی اهمیتی نمی دهد، موجب می شود به مرور زمان از لیست مخاطبان حذف شود. پس بهتر است با سطح علایق و نیازهای اطرافیان در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های کارمندی دانشجویی دخترانه و پسرانه آشنا شد و در هنگام برقراری تعامل، به آن ها توجه کرد. این مسأله هرگز به معنی فراموش کردن یا بی اهمیت جلوه دادن علایق و سلایق خود فرد نیست، بلکه در میزان اعتدال موجب کشف موضوعات مشترک جهت برقراری ارتباط صمیمی با اطرافیان و در نهایت مهیا کردن محیطی صمیمی برای اقامت در خوابگاه است.

خوابگاه دانشجویی کارمندی

اشتراک تجربیات با ورودی های جدید:

برای بعضی از دانشجویان و غیر دانشجویان ساکن در خوابگاه ها و اقامتگاه های دانشجویی کارمندی پسرانه و دخترانه که دوست دارند در یک دوره از زندگی خود، در خارج از خانه زندگی کنند تا با افراد جدید آشنا شوند، زندگی تازه ای بسازند و تجربه هایی را کسب کنند که قبلا هرگز آنها را امتحان نکرده اند و اساسا برای کشف دنیای جدیدشان به دانشگاه ها و مشاغل جدید در شهرهای دیگر روی می آورند، اشتراک تجربیات بسیار جذاب خواهد بود. اشتراک تجربیات با ورودی های جدید یکی از خصوصیات افرادی است که برای مدت طولانی زندگی در خوابگاه را تجربه کرده و به اصطلاح با چاه و راه آن آشنا هستند. همچنین این دسته از افراد از طریق اشتراک تجربیات خود، مسیرهای آسان برای برقراری تعامل و ایجاد سازگاری با محیط جدید را به افراد تازه وارد نشان خواهند داد که خود می تواند یک مسیر موفق در سازگاری با محیط خوابگاه باشد.

پانسیون در تهران

خوابگاه ها/ پانسیون ها/ اقامتگاه های لوکس را در خواب اینجا مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها