خوابگاه و چگونگی زندگی در آن

بشرا یعقوبیان 1398/12/25 تعداد بازدید:‌ 230 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

خوابگاه و چگونگی زندگی در آن
تفاوت های رایج در بین خوابگاه ها:

تنوع زندگی در خوابگاه تقریبا بدون قائل شدن هیچگونه استثنایی، زندگی تمام افراد را تحت تأثیر قرار می دهد. علاوه بر این، سبک زندگی های متفاوت این تنوع را صدچندان می کند. گرچه اگر نیمه پر لیوان را ببینیم، این ایجاد تنوع زیاد هم بد نیست. زیرا حداقل اثری که دارد، اثر بر افزایش دامنه انتخاب های افراد است. تنوع در خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه در تهران و سایر شهرهای دیگر نیز از این قاعده دور نمانده است و خودبه خود این افزایش تنوع طلبی و در پی آن افزایش دامنه انتخاب متقاضیان است که خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های خودگردان در تهران را در مقایسه با شهرهای کوچکتر، متمایز کرده است. البته یکی دیگر از موارد که به این تنوع طلبی و در نتیجه ظهور خوابگاه های مدرن دامن زده است، جذب مشتری توسط خوابگاهداران و سعی بر ایجاد تمایز جهت درآمدزایی بیشتر است. بدیهی است که متقاضیان برای خوابگاه های بهتر، هزینه های بیشتری را با کمال میل تقبل می کنند. خوابگاه تهران

بدیهی است که با گذشت زمان طولانی، محل زندگی بر سبک زندگی افراد اثر خواهد گذاشت. میزان این اثر به انعطاف پذیری ساکنین خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه دخترانه و اقامتگاه پسرانه تهران و سایر شهرها بستگی دارد. اما می توان گفت که سبک زندگی در خوابگاه های مختلف تقریبأ یکسان است. زیرا شرایط زندگی یکسانی بر تمام ساکنین حاکم است. هرچند که خوابگاه از نظر امکانات بسیار لاکچری و مدرن باشد، اما به هرحال ساکنین با فضایی محدود، عمومی و با قوانین خاص روبه رو هستند. همچنین قوانین موجود در یک اتاق بدون توجه به نوع خوابگاه یکسان است. زیرا وجود افرادی که هنوز به سبک زندگی خوابگاهی، امکانات، کمبودها و مهمتر از همه نحوه برخورد در محیط عمومی با هم اتاقی ها آشنا نیستند، شرایط را برای بقیه نیز دشوار و ناخوشایند می کند.

پانسیون تهران
مهمترین مزیت زندگی در خوابگاه:

تنوع در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون دانشجویی دخترانه و پسرانه در تهران هرچند بتواند سبک زندگی های متفاوتی خلق کند، اما برای تمام ساکنین در یک مورد مشترک است و آن نیز " کسب استقلال" است. یک خوابگاه حتی اگر در بهترین یا بدترین موقعیت مکانی شهر باشد و لوکس ترین یا بدترین امکانات را به ساکنین خود ارائه دهد، با وجود تمام تفاوت ها در یک مورد مهم مشترک هستند و آن هم پذیرش قشر جوان جامعه است که به تازگی زندگی دور از خانواده را تجربه خواهد کرد. به همین دلیل علی رغم وجود تفاوت های بسیار، اما دستاوردی مانند استقلال در طی زندگی در خوابگاه های دانشجویی کارمندی پسرانه و دخترانه یکسان است. دلیل این امر هم به ماهیت آن برمی گردد. یعنی همان شرایط یکسانی که به هرحال ساکنین خوابگاه دخترانه و پانسیون پسرانه تهران و دیگر شهرها باید دور از خانواده تجربه کنند. از جمله کنار آمدن با محیط پرتنش کار و تحصیل در یک مکان که به تازگی زندگی در آن را تجربه خواهند کرد. به طور کلی می توان گفت که مزیت زندگی در خوابگاه همان دس ت یابی به استقلال است که نسل جوان امروز بسیار به آن نیازمند است.

پانسیون پسرانه تهران

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها