خوابگاه و آسیب های فضای مجازی

بشرا یعقوبیان 1398/08/15 تعداد بازدید:‌ 288 دسته‌بندی: خوابگاه، پانسیون، اقامتگاه

خوابگاه و آسیب های فضای مجازی
ارتباطات سالم در خوابگاه:

جو حاکم بر محیط های کوچک مانند خوابگاه دانشجویی تهران و سایر شهرهای بزرگ محیطی بسیار مهم و تاثیرگذار بر عادت ها، رفتارها، عقاید، طرز فکر و... ساکنین آن است. مساله ی بسیار مهم و قابل تامل در مورد زندگی در خوابگاه های خودگردان و روزانه که باید بر آن نظارت کامل داشت، گزینش ساکنین به عنوان افراد ثابت در خوابگاه است. زیرا رفت و آمد افرادی که دارای رفتارهای ناسالم شخصی و اجتماعی است به راحتی می تواند مشکلاتی را برای دیگر ساکنین خوابگاه و پانسیون پسرانه و دخترانه فراهم کند. گاهی این رفتارهای ناسالم در بین جوانان به روشنی قابل مشاهده هستند. اما رفتارهایی نیز وجود دارند که به مرور زمان آشکار می شوند. این دسته از رفتارها می توانند به شکل وحشتناکی هم برای خود فرد و هم برای دیگر هم اتاقی ها و هم خوابگاهی ها آسیب رسان باشند.

خوابگاه پسرانه

یکی از نگرانی های والدین در زمانی که فرزندانشان در خوابگاه به سر می برند، همین تعاملات ناسالم است. زیرا جوانان به مقتضی سن خود در زمان اقامت در خوابگاه دخترانه و پسرانه بسیار آسیب پذیر هستند. به همین دلیل جوانان باید در انتخاب دوست و هم اتاقی حساسیت لازم را به خرج دهند و زمانی که به شناخت صحیحی از طرف مقابل و هم اتاقی خود رسیدند، قبل از آنکه متحمل آسیب شوند این رابطه را پایان دهند. یافتن دوست و هم اتاقی خوب در خوابگاه و اقامتگاه تهران و سایر شهرها کار غیرممکنی نیست و فرد همواره با انتخاب خوب می تواند خاطرات شیرینی را در خوابگاه تجربه کند.

پانسیون دخترانه
 فضای مجازی و وابستگی ساکنین خوابگاه به آن:

امروزه فضای مجازی برای تمام سنین آسیب دهنده تلقی می شود. به ویژه برای نسل جوان که در خوابگاه و پانسیون خودگردان دانشجویی و کارمندی ساکن هستند به دلیل مدت زمان زیادی که به بیکاری می گذرانند و مدت زمان طولانی را در فضای مجازی سپری می کنند، این آسیب ها تشدید خواهد شد. هوشیار کردن نسل جوان و  همچنین خانواده‌هایی که فرزندان آنان در خوابگاه ساکن هستند، نسبت به تهدیدات فضای مجازی در اولویت قرار دارد. پیشگیری کردن از آسیب های اجتماعی ناشی از چرخیدن در دنیای مجازی بسیار مهم می باشد. به طوری که می تواند از به بیراهه کشیدن جوانان به ویژه جوانان ساکن در خوابگاه دخترانه و پسرانه جلوگیری کند. در برخی شرایط وقتی آسیب های فضای مجازی خانواده را تهدید می کند، اطلاع رسانی صحیح حتی قادر است از از هم پاشیدگی خانواده ها نیز جلوگیری کند.

اقامتگاه خودگردان

نکته مهم در مورد فضای مجازی این است که والدین باید تا حدودی با شبکه های مجازی، فضای سایبری و فناوری های روز دنیا آشنا باشند و باور داشته باشند که تغییر در رفتار جوانان آن ها به معنای ایجاد تغییر در طرز تفکر آنها است. زمان آزاد در خوابگاه و اقامتگاه دانشجویی تهران و دیگر شهرها سبب استفاده خارج از حد متعارف از اینترنت در بین ساکنین شده است که تکرار این عمل به وابستگی روانی و فکری منجر می شود. حقیقت غیر قابل انکار این است که متاسفانه اینترنت و شبکه های مجازی به میزان بسیار قابل توجهی موجب به وجود آمدن شکافی گسترده در بین اعضای خانواده شده است که باعث جدایی فکری و عاطفی در خانواده شود. بدیهی است که درصد بالایی از نوجوانان و جوانان از فضای سایبری برای فعالیت‌های مضر و کم اهمیت مانند دوست یابی، بازی و صحبت با یکدیگر استفاده می‌کنند.

خواب اینجا

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمامی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها