خوابگاه ها و اسکان مهمان!!

بشرا یعقوبیان 1396/11/21 تعداد بازدید:‌ 616 دسته‌بندی: خوابگاه، پانسیون، اقامتگاه

خوابگاه ها و اسکان مهمان!!

اتاق مهمان:

اکثر خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دانشجویی و کارمندی که در سطح کشور مشغول ارائه خدمات به متقاضیان خوابگاه هستند، یک یا چند اتاق را به عنوان مکانی برای اسکان متقاضیان خوابگاه های کارمندی و دانشجویی که برای یک یا چند روز نیازمند خوابگاه یا پانسیون هستند، در نظر می گیرند. این اتاق ها از نظر امکانات رفاهی، فرق زیادی با دیگر اتاق های خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه ندارد. اما گاهی به دلیل بالا بودن تعداد دانشجویان و کارمندان متقاضی خوابگاه، ممکن است تعداد افراد ساکن در این اتاق ها بیشتر از ظرفیت اتاق باشد. همچنین به دلیل رفت و آمد زیاد در این مکان ها و حضور افرادی که تنها برای یک یا چند روز از این اتاق ها استفاده می کنند، سرعت استهلاک تخت و دیگر امکانات اتاق بیشتر از سایر قسمت های خوابگاه است. متأسفانه بیشتر افرادی که به عنوان مهمان در این اتاق ها اسکان داده می شوند، خود را موظف به رعایت بهداشت عمومی خوابگاه نمی دانند. به همین دلیل اکثر این اتاق ها اگر توسط مستخدمان خوابگاه نظافت نشوند، بعد از چند سری اسکان مهمان، به درد استفاده نمی خورند.

اقامتگاه دخترانه

امکانات اتاق مهمان:

گرچه اکثر اقامتگاه ها، پانسیون ها و خوابگاه های دانشجویی و کارمندی، وسایل ضروری مانند تخت و کمد را در اختیار متقاضیان اتاق مهمان قرار داده اند، اما امکانات دیگر مانند یخچال ممکن است در این اتاق ها موجود نباشد. به هر حال افرادی که برای یک یا چند روز در این خوابگاه ها مهمان می شوند، می توانند از آشپزخانه و وسایل موجود در آن، سالن مطالعه، نمازخانه و... مانند دیگر ساکنین خوابگاه، بهره مند شوند.

پانسیون ارزان قیمت

شرایط لازم برای اسکان:

متقاضیانی که برای یک یا چند روز نیازمند مکانی امن برای اقامت هستند، تنها در صورتی می توانند از این اتاق ها استفاده کنند که مدارک معتبر، مبنی بر دانشجو یا کارمند بودن را به مسئولین خوابگاه ارائه دهند. دانشجویان و کارمندانی که تنها برای یک یا چند روز به عنوان مهمان در خوابگاه های دخترانه و پسرانه اقامت دارند، موظف هستند مانند دیگر ساکنین، قوانینی مانند قوانین مربوط به ساعات رفت و آمد در خوابگاه را رعایت کنند.

پانسیون خودگردان

مهمان از نوع فامیل و دوست:

افرادی که به عنوان مهمان در خوابگاه های پسرانه و دخترانه اجازه اسکان پیدا می کنند، می توانند اقوام دانشجویان یا کارمندان ساکن در خوابگاه باشد. به طوری که اگر خانواده و دیگر فامیل ها بخواهند در خوابگاه فرزند، فامیل یا دوست خود بمانند، خود را به عنوان مهمان معرفی کرده و با توجه به قوانین خوابگاه، پانسیون یا اقامتگاه، به تعداد روزهای تعیین شده می توانند در خوابگاه اقامت داشته باشند. فرق این افراد با دیگر متقاضیان خوابگاه که به عنوان مهمان درخوابگاه اقامت می کنند، در این است که این افراد در اتاقی که مختص مهمان است، اسکان داده نمی شوند، بلکه در اتاق فرزند، دوست یا فامیل خود اقامت می کنند.

پانسیون دانشجویی

هزینه اقامت به عنوان مهمان:

هزینه اقامت در اتاق های مهمان بسته به قوانین اقامتگاه، خوابگاه و پانسیون های پسرانه و دخترانه متفاوت است، اما این روزها و در یک چشم انداز کلی، هزینه اقامت به ازای هر شب در اکثر اقامتگاه ها، خوابگاه ها و پانسیون های دخترانه و پسرانه که در شهر تهران غعالیت می کنند، مبلغی مابین 10 تا 20 هزار تومان و گاهی 30 هزار تومان می باشد. این مبلغ برای افرادی که در اتاق مهمان اسکان داده می شوند و افرادی که به عنوان دوست و فامیل در خوابگاه و در اتاقی غیر از اتاق مهمان اسکان داده می شوند، مشابه است.

پانسیون کارمندی

هزینه اسکان در خوابگاه های دانشجویی دخترانه و پسرانه که در شهرستان ها فعالیت می کنند، پایین تر از مبلغ پرداختی در تهران است.

اقامتگاه/ خوابگاه/ پانسیون های بیشتر را در خواب اینجا دنبال کنید.

دیدگاه‌ها

avatar
زهرا دشت بزرگی 1400/12/06 13:46:35
پاسخ به این دیدگاه

سلام فقط تماس بگیرید که بهتون اعلام کنم برای خوابگاه دخترانه بصورت مهمان از ۲۸ اسفندماه تا ۶فروردین ماه دختری هستم نام ایمیلم مرتضی جون پاشایی هست عزیزم