خوابگاه ها و لوازم مورد نیاز

بشرا یعقوبیان 1396/10/17 تعداد بازدید:‌ 981 دسته‌بندی: خوابگاه، پانسیون، اقامتگاه

خوابگاه ها و لوازم مورد نیاز

لوازم ضروری در خوابگاه های دانشجویی:

به طور کلی، لوازمی که برای اقامت شما در خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه های دانشجویی ضروری به نظر می رسند به دو دسته تقسیم می شوند. نخست وسایل و لوازمی است که خوابگاه ها موظف به تهیه آن هستند و به طور عمومی در تمامی خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه ها یافت می شوند. گرچه بسته به سطح کیفیت خوابگاه و هزینه ای که بابت اقامت پرداخته می شود، ممکن است در نو یا کهنه بودن لوازم موجود در خوابگاه ها تفاوت های چشمگیری وجود داشته باشد. در این مطلب و مطلب بعدی به ذکر مواردی می پردازیم که برای داشتن زندگی نسبتا آرامی در خوابگاه مورد نیاز هستند.

پانسیون کارمندی

لوازمی که باید توسط خوابگاه تهیه شود:

خوابگاه، پانسیون یا اقامتگاهی که شما قصد دارید اقامت کوتاه یا بلند مدت را در آن تجربه کنید، موظف به تهیه وسایل و لوازمی است که شما نمی توانید به عنوان وسیله شخصی آن را تهیه کنید. لیست این لوازم در اکثر خوابگاه ها یکسان است.

تخت: تخت های موجود در خوابگاه ها، یک نفره و یک یا دو طبقه هستند. برخی از خوابگاه های دولتی و خودگردان، تشک های مناسب نیز در اختیار ساکنین قرار می دهند، اما این کار در همه خوابگاه ها رایج نیست.

کمد خصوصی: قرار دادن کمدهای شخصی در اتاق خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه ها ضروری است. کوچک یا بزرگ بودن کمدها به فضای اتاق و تعداد ساکنین بستگی دارد. اما به طور کلی باید کمد به اندازه کافی جا دار باشد تا ساکنین وسایل شخصی را در آن قرار داده و از شلوغ شدن فضای کوچک اتاق جلوگیری شود.

پانسیون پسرانه

پرده: تمامی اتاق های خوابگاه ها دارای پنجره یا پنجره همراه با درِتراس است که برای امنیت و رفاه حال ساکنین نصب پرده های مناسب، لازم است. وظیفه تهیه پرده نیز بر عهده خوابگاه داران و مالکان پانسیون و اقامتگاه ها است.

میز کار: با توجه به این که اکثر متقاضیان خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه ها دانشجویان هستند، وجود میز کار در اتاق برای مطالعه و انجام کارهای پژوهشی ساکنین، لازم است. علاوه بر قرار دادن میز کار در اتاق، باید در سالن های مطالعه نیز میز و صندلی های راحت برای ساعات مطالعه دانشجویان فراهم شود. برخی پانسیون ها در قسمت لابی یا هال مشترک اتاق ها، مبلمان هایی را تدارک دیده اند که فضای مناسبی را برای مطالعه یا گپ زدن ساکنین فراهم می کند.

خوابگاه دخترانه

یخچال: برخی خوابگاه ها، تعداد معدودی یخچال در آشپزخانه قرار می دهند تا به صورت عمومی مورد استفاد ساکنین اتاق های مختلف قرار بگیرد. این کار باعث به وجود آمدن کشمکش و دعوا در بین ساکنین شده است. قرار دادن یخچال های مناسب در هر اتاق از بروز این دعواها جلوگیری می کند. تهیه یخچال برای تمامی اتاق ها نیز جزء وظایف خوابگاه داران است.

اجاق گاز: در آشپزخانه هر خوابگاه، پانسیون یا اقامتگاه، باید به تعداد کافی اجاق گاز وجود داشته باشد تا ساکنین برای تهیه یک غذای ساده مجبور به تحمل صف های طولانی نشوند. برخی پانسیون های لوکس وسایلی مانند مایکروفر و تعداد کافی ظروف ضروری نیز در آشپزخانه قرار می دهند، تا مورد استفاده ساکنین قرار بگیرد، اما این کار به طور عموم در همه خوابگاه ها و پانسیون ها انجام نمی شود.

کابینت و سینک ظرفشویی: تعبیه کابینت و سینک ظرفشویی در آشپزخانه نیز از وظایف مالکان خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه ها است.

خوابگاه ارزان قیمت

نکته: مسئولین خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه ها موظف هستند در صورت کهنه یا غیرقابل استفاده بودن این وسایل و لوازم به تعمیر یا تعویض آن ها بپردازد.

خوابگاه/ اقاتگاه/ پانسیون های خودگردان با فول امکانات را در خواب اینجا مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها