خوابگاه دخترانه و جذابیت ها

بشرا یعقوبیان 1396/12/14 تعداد بازدید:‌ 206 دسته‌بندی: خوابگاه دخترانه

خوابگاه دخترانه و جذابیت ها

جذابیت های خوابگاه دخترانه:

در مطلب قبلی به چند مورد از اتفاقات دوست داشتنی در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دخترانه اشاره شد که زندگی کردن در شرایط خوابگاه را به یک دوره ناب و تکرار نشدنی تبدیل می کند. رویدادهایی که در خوابگاه ها برای دختران روی می دهد، باعث انتخاب بهترین دوست می شود. گاهی شرایط بدی که ممکن است فرد ساکن در خوابگاه متحمل شود، بدون همدردی و همدلی دوستان حاضر در اتاق، قابل تحمل نیست. در این مطلب نیز با ادامه همین بحث به چند مورد دیگر اشاره می شود که تنها با زندگی در خوابگاه های پسرانه و دخترانه تجربه خواهد شد.

خوابگاه بانوان در تهران

از جذابیت زندگی در خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون دانشجویی کارمندی دخترانه، شرکت در تفریحات از قبل برنامه ریزی نشده، است. وقتی صبح روز جمعه، هم اتاقی سرحال و خوش ذوق شما بیدار می شود و سفره صبحانه را می چیند و سپس بقیه را بیدار می کند، خستگی یک هفته را از تن شما زدوده است. تفریحات از قبل تعیین نشده سر همین سفره های صبحانه برنامه ریزی خواهد شد. همه وسایل در حد امکانات اتاق فراهم و یک گردش دوست داشتنی تدارک دیده می شود. بقیه برنامه های دیگر نیز با همین سرعت و بدون مشکل در خوابگاه های دخترانه اجراء می شوند.

خوابگاه آقایان در تهران

در خوابگاه های دانشجویی کارمندی دخترانه، کمتر کسی پیدا می شود که تنها بماند. زیرا وجود دخترانی با سلیقه ها و اعتقادات مختلف، سبب می شود که شما بتوانید با افرادی دوست شوید که بیشترین مشترکات شخصیتی را دارید. با گذشت چند هفته یا چند ماه، میزان وابستگی و صمیمیت چنان افزایش می یابد که انجام کارهای فردی هم به صورت گروهی صورت می گیرد. این برنامه ها از ساعت بیدار شدن گرفته تا تنظیم برنامه های کلاسی در ساعات مشابه از روز را شامل می شود. گاهی حتی مسواک زدن های آخر شب نیز با حضور اعضای اتاق و به صورت دست جمعی انجام می شود.

خوابگاه دانشجویی  

بزرگترین مزیت زندگی در خوابگاه های دخترانه، آشنا شدن با افرادی است که بدون چشم داشت، به دیگران محبت می کنند. بیشتر این لطف ها و محبت ها مالی نیست، اما در زمان و موقعیت خاصی چنان به داد شما می رسد که لذت زندگی در خوابگاه دخترانه را چندین برابر خواهد کرد. برای مثال، وقتی هم اتاقی شما ببیند که یک روز خسته کننده را پشت سر گذاشته اید، با درست کردن یک غذای خوشمزه به فکر آرام کردن شما می افتد، یا وقتی از فرط خستگی بی حال  کف اتاق دراز می کشید، تنها دم کردن یک چایی یا درست کردن یک لیوان شربت، می تواند بهترین اتفاق ممکن باشد که هم اتاقی شما با نهایت مهربانی آن را برای شما فراهم می کند.

خوابگاه کارمندی

به جرأت می توان گفت، به جز اعضای خانواده، تنها افرادی که به راحتی و بدون هیچ قصد بدخواهی و بدگویی، ایرادهای کار شما را تنها پیش خودتان بازگو خواهند کرد، هم اتاقی های شما در خوابگاه های پسرانه و دخترانه هستند. دقیقأ عکس این قضیه در مورد شما نیز حاکم است. به همین دلیل، زندگی با یک هم اتاقی خوب علاوه بر اینکه لحظات شادی را خلق می کند، باعث می شود لحظات دلتنگی و حتی دعواهای زبانی که از سر دلسوزی می باشد نیز، به خاطرات به یاد ماندنی تبدیل شود.

اقامتگاه پسرانه

در نهایت، گرچه گاهی در طول زندگی دانشجویی و با اقامت در خوابگاه های پسرانه و دخترانه، افرادی در میان اطرافیان یافت می شوند که ناخواسته بر بقیه افراد تأثیر منفی می گذارند و خاطر انسان را پریشان می کنند، اما می توان به حضور این افراد نیز به عنوان یک تجربه نگاه کرد که تنها با زندگی در خوابگاه های دانشجویی کسب می شود. همین امر باعث تقویت قوه تشخیص و انتخاب انسان های مشابه و غیر مشابه در درون ساکنین خوابگاه های دانشجویی پسرانه و دخترانه می شود.

دیدگاه‌ها