خوابگاه دخترانه& خوابگاه پسرانه

بشرا یعقوبیان 1396/12/27 تعداد بازدید:‌ 279 دسته‌بندی: خوابگاه، پانسیون، اقامتگاه

خوابگاه دخترانه& خوابگاه پسرانه

آیا زندگی در خوابگاه های پسرانه سرگرم کننده و جذابتر از خوابگاه های دخترانه است؟

پاسخ این سوال به تعریف ما از واژه "سرگرمی" بستگی دارد. واضح است که ساکنین خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دخترانه و پسرانه، تمایل دارند هرآنچه را انجام دهند تا زندگی در خوابگاه را از کسالت و روزمرگی خارج کنند و از زندگی در خوابگاه، نهایت لذت را ببرند. بنابراین چون محیط خوابگاه های پسرانه و دخترانه متفاوت است، پس ایده های مختلفی در مورد "سرگرمی" در خوابگاه وجود دارد. به طور کلی پسران و دختران چون پیش زمینه ای از زندگی یکدیگر در خوابگاه های دانشجویی ندارند، نمی توانند یک بینش کلی را در مورد زندگی یکدیگر در خوابگاه ارائه دهند.

پانسیون لوکس دانشجویی

با این حال با توجه به اختلاف های ذاتی، می توان این درک از مسأله را داشت که اکثر دختران، با کارهایی که پسران به عنوان سرگرمی انجام می دهند، موافق نیستند. دلیل عدم موافقت آن ها، تفاوت های موجود در سلیقه و علایق دختران و پسران ساکن در خوابگاه می باشد. به عنوان مثال زمانی که تعداد زیادی از پسران ساکن در خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه ها، ترجیح می دهند عصر یک روز بهاری را در خوابگاه مانده و به فوتبال نگاه کنند، اکثر دختران ترجیح می دهند، این زمان را به گپ زدن، پیاده روی یا خرید با یکدیگر سپری کنند. در اینجا نیز تعریف دختران و پسران از لذت بردن در اوقات فراغت متفاوت است، به همین دلیل سرگرمی های متفاوتی رقم خواهد خورد.

اقامتگاه ارزان در تهران

آزادی عمل:

شاید یکی از چیزهایی که باعث می شود، زندگی در خوابگاه های پسرانه جذاب تر به نظر برسد، آزادی عمل بیشتر باشد. از این نظر، باید اعتراف کرد که نه تنها در خوابگاه های کشور ما، بلکه در دیگر کشورهای خارجی نیز، قوانین حاکم بر خوابگاه ها،  برای پسران دامنه فعالیت بیشتری را فراهم کرده است. در اکثر خوابگاه های خودگردان و دولتی، ساعت ورود و خروج از خوابگاه برای پسران در مقایسه با دختران، محدودیت کمتری دارد. به طور مثال در بیشتر خوابگاه های پسرانه، آخرین ساعت برای ورود به خوابگاه، 11 شب می باشد. اما این ساعت برای اکثر خوابگاه های دخترانه، ساعت 8 تا حداکثر 9 شب است. این در حالی است که در شهرهای بزرگ، ترافیک های سنگین و ساعات اتمام کلاس یا ادارات، برای دختران و پسران ساکن در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی کارمندی یکسان است.

خوابگاه خودگردان در تهران

کار گروهی:

انجام کارهای علمی و غیر علمی در خوابگاه های دانشجویی کارمندی پسرانه، بیشتر به صورت گروه های دو یا چند نفره انجام می شود. این در حالی است که اکثر دختران ترجیح می دهند کارها را به صورت فردی انجام دهند. از این نظر نیز در تعریف سرگرمی تفاوت هایی ظاهر می شود که باز هم نمی توان یکی را بر دیگری ترجیح داد. زیرا بسته به افکارات فرد، مطالعه و انجام کارهای علمی به صورت فردی و دسته جمعی می تواند سرگرم کننده باشد.

خوابگاه ارزان دخترانه

این اختلافات در فعالیت های ورزشی نیز بارز است. به طور مثال اکثر پسران بازی های دسته جمعی مانند فوتبال یا بازی های کامپیوتری را به عنوان اولین سرگرمی های خوابگاه انتخاب می کنند، این در حالی است که بیشتر دختران، ورزش هایی مانند شنا یا ائروبیک را انتخاب می کنند. البته این امر هرگز به معنی فردیت گرایی در دختران ساکن در خوابگاه های دخترانه نیست. بلکه تنها حاکی از سلیقه دختران در انتخاب سرگرمی های متنوع است.

خوابگاه ارزان پسرانه

با وجود تمام تفاوت ها، نمی توان به طور قطع گفت که زندگی در خوابگاه های پسرانه جذاب تر و سرگرم کننده تر است یا در خوابگاه های دخترانه، زیرا انتخاب های دختران و پسران به طور کلی متمایز از یکدیگر می باشد. همین امر سبب می شود، سرگرمی هایی که نهایت هیجان را در پسران برانگیخته می کند، در دختران این خاصیت را در پی ندارد، عکس قضیه برای سرگرمی های دختران نیز صادق می باشد.

پانسیون/ اقامتگاه/ خوابگاه های لوکس با فول امکانات را در خواب اینجا دنبال کنید.

دیدگاه‌ها