خوابگاه دخترانه، خوابگاه پسرانه

بشرا یعقوبیان 1396/12/09 تعداد بازدید:‌ 233 دسته‌بندی: خوابگاه

خوابگاه دخترانه، خوابگاه پسرانه

جذابیت زندگی در خوابگاه های دانشجویی پسرانه و دخترانه:

دقیقا مانند روزهای تحصیل در دانشگاه که تجربیات زیادی را به ما می آموزد، زندگی در خوابگاه پسرانه و دخترانه نیز تجربیات و خاطراتی خلق می کند که فراموش کردنی نیست. از واقعیت هایی مانند معطل شدن در صف حمام گرفته تا مجالس بحث های علمی و فلسفی ساعات پایانی شب، هرکدام می تواند موجب کشف چیزهای جدیدی در زندگی شود. اما تا به حال به این مطلب فکر کرده اید که چه چیزی می تواند شما را در مورد زندگی در خوابگاه دانشجویی، شگفت زده کند؟

خوابگاه کارمندی دخترانه

روزهای اول  در خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه:

اولین خاطره مشترک در بین اغلب دانشجویانی که زندگی در خوابگاه را تجربه کرده اند، ترس از پیدا نکردن دوست و هم صحبت است. این استرس در خوابگاه دخترانه شدید تر از خوابگاه پسرانه می باشد. چون به طور طبیعی پسران زودتر با یکدیگر دوست می شوند و تغییر محیط اثر زیادی بر آن ها ندارد. اما خوابگاه های دخترانه در روزهای شروع ترم جدید، شاهد حضور دخترانی است که دیر با محیط جدید اخت می شوند. به همین دلیل این دختران هستند که با گذشت مدت کوتاهی از اقامت در خوابگاه، با دیدن صمیمت به وجود آمده در بین خود و دیگر هم اتاقی ها، شگفت زده می شوند. اکثر دختران دانشجو و حتی کارمندی که در خوابگاه های دانشجویی و خوابگاه های کارمندی اقامت دارند، خاطرات روز اول ورود به خوابگاه را به عنوان یک خاطره جالب، برای همدیگر تعریف می کنند. اغلب از اولین برخورد دیگران با خود و تصوری که روز اول از یکدیگر داشتند صحبت می کنند.

خوابگاه خودگردان

روزهای اول خوابگاه از دید خانواده ها:

برای خانواده های بسیاری از دختران ساکن در خوابگاه های دانشجویی که برای اولین بار بدون والدین در مکانی دور از خانه اقامت دارند، رفتن به خوابگاه مانند سفر به یک سرزمین کوچک و جذاب است که روزهای اول فکر کردن به آن به عنوان یک حقیقت، جذاب است. این حقیقت سبب می شود خانواده ها فرزندان خود را که به تازگی در خوابگاه ساکن شده اند، به یافتن دوستان جدید تشویق کنند. پس از مدتی دختران و پسران ساکن در خوابگاه دانشجویی خوشحال می شوند اگر بدانند که بودن با هم اتاقی ها واقعا یک تجربه عالی است.

خوابگاه ارزان قیمت

چرا به خوابگاه علاقه دارید؟

با جرآت می توان گفت زندگی در خوابگاه، جذابترین بخش از دوران دانشجویی است. زندگی زیر یک سقف با آدم هایی از گوشه و کنار کشور آمده اند، به فرد اجازه می دهد از یک چشم انداز کاملأ جدید به جهان بنگرد. خوابگاه و شرایط موجود در آن کمک می کند تا دانشجویان ساکن در خوابگاه دخترانه و پسرانه بتوانند بر نگرانی ها و استرس های خود غلبه کنند و تمرکز بیشتری روی درس و کارهای علمی خود داشته باشند. در دوره زندگی در خوابگاه، کلاس ها به عنوان یک مسیر پیاده روی کوتاه، دارای جذابیت بیشتری هستند. گاهی برای افرادی که صبح به سختی از خواب بیدار می شوند، هم اتاق شدن با یک فرد سحرخیز، سبب جلوگیری از غیبت مداوم در کلاس های اول وقت می شود.

خوابگاه دخترانه

مزیت دیگر خوابگاه پسرانه و دخترانه، خدمات ارزان آن است، هزینه ای که در ابتدای ترم پرداخت می شود گرچه ممکن است گاهی باعث شاکی شدن متقاضیان خوابگاه کارمندی و دانشجویی شود، اما دسترسی به سرویس رفت و برگشت به خوابگاه، آب، برق، اینترنت پر سرعت، کتابخانه، تجهیزات سرمایشی- گرمایشی و... خالی از لطف نیست، زیرا حداقل مجبور به پرداخت فیش های آب و برق، منتظر شدن در ایستگاه های تاکسی و اتوبوس، شارژ کردن اینترنت، تعمیر وسایل و یا سر و کله زدن با صاحبخانه نیستید.

خوابگاه پسرانه

در ضمن اگر شما از شرایط خوابگاهی که در آن زندگی می کنید راضی نیستید، می توانید به راحتی آن را عوض کنید. برای مثال اگر از شلوغی اتاق خسته شده اید می توانید اتاق یک یا دو نفره را رزرو کنید. اگر دوست داشته باشید می توانید خوابگاه های داتشجویی که به شکل سوئیت یا پانسیون است را انتخاب کنید. امروزه اقامتگاه، پانسیون و خوابگاه های ارزان قیمت زیادی در دسترس است که می تواند پاسخگوی سلیقه های مختلف باشد.

اقامتگاه/ پانسیون/ خوابگاه های بیشتر را در خواب اینجا دنبال کنید.

دیدگاه‌ها