خوابگاه دانشجویی و سورپرایزهای دوستانه

بشرا یعقوبیان 1397/06/26 تعداد بازدید:‌ 248 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

خوابگاه دانشجویی و سورپرایزهای دوستانه

زندگی دسته جمعی در خوابگاه:

امروزه کمتر خانواده ای پیدا می شود که با شرایط زندگی جوانان در خوابگاه های دانشجویی دخترانه و پسرانه آشنا نباشد. با این حال و همچنین با وجود عمومیت گسترده ای که زندگی در خوابگاه های کارمندی دانشجویی خودگردان و خوابگاه های دولتی در جامعه امروزه جا باز کرده است، اما باز خانواده ها و اکثرأ خانواده های سنتی حق زندگی در خوابگاه را از فرزندان خود دریغ می کنند. ریشه یابی این مسأله بدون شک چندان آسان نبوده و به چندین پارامتر مهم رجوع داده می شود که به دلیل گستردگی در این مطالب گنجانده نمی شود. این در حالی است که اکثر جوانان به ویژه دانشجویان و شاغلینی که برای دست یافتن به اهداف خود دوری از خانواده را ترجیح می دهند، استفاده از خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های کارمندی دانشجویی پسرانه و دخترانه امری ناگزیر است.

خوابگاه دخترانه تهران

به هرحال تجربه زندگی در خوابگاه ها و اقامتگاه های دانشجویی دخترانه و پسرانه به عنوان یک زندگی دسته جمعی مملو از اتفاقات جذاب و دوست داشتنی برای ساکنین خواهد بود. زندگی دسته جمعی در خوابگاه های دانشجویی کارمندی محیطی را فراهم می کند که در آن دوستان و هم اتاقی ها با نشان دادن محبت های خالصانه، صمیمت را به یکدیگر ابراز می کنند و برای شاد کردن همدیگر برنامه ریزی می کنند. در ادامه مطلب به مواردی اشاره می شود که اهمیت روابط صمیمی و دوستانه و همچنین خلق خاطرات خوب را در بین هم اتاقی ها نشان می دهد.

پانسیون دانشجویی کارمندی

تأثیر ساکنین خوابگاه بر لحظات شادی و غم یکدیگر:

ساکنین اقامتگاه ها، پانسیون ها و خوابگاه های دانشجویی کارمندی پسرانه و دخترانه پس از چند هفته زندگی در یک اتاق و کنار آمدن با هم اتاقی ها، شروع به ساختن روابط صمیمی و سازنده می کنند. این روابط روز به روز عمیق تر و خالصانه تر خواهد شد. به طوری که در برخی از اتاق ها تقریبأ هیچ مطلب خصوصی برای فرد باقی نمی ماند. بیشتر خلق و خوها آشکار می شود و افراد به دلیل تعامل بسیار زیادی که با یکدیگر در طول شبانه روز خواهند داشت، به میزان بسیار زیادی به یکدیگر نزدیک می شوند. از یک مرحله به بعد، مشورت ها شروع می شود و هم اتاقی ها یا برخی از دوستان نزدیک در سایر اتاق های خوابگاه، تقریبأ برای تمام مسائل شخصی و غیرشخصی خود شروع به گرفتن مشورت از دوستان خود می کنند. تکرار این مسأله باعث به وجود آمدن اعتماد در بین هم اتاقی ها می شود.

خوابگاه دانشجویی

پس از مشارکت در تصمیمات و کنار هم ماندن در برخی شرایط دشوار روحی، ساکنین خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های کارمندی دانشجویی دخترانه و پسرانه به صورت داوطلبانه در لحظات شادی و غم یکدیگر شریک می شوند. جمع های صمیمی و دوستانه باعث می شود که لحظات دلتنگی و ناراحتی قابل تحمل و لحظات شادی و خوشحالی چندین برابر شود. شاید یکی از بزرگترین مزیت های اقامت در اتاق های چند نفره، هم اتاقی شدن با دوستانی از خودگذشته، دلسوز و مهربان باشد.

لحظات غافلگیرکننده و سورپرایزهای دوستانه:

غافلگیر و یا به اصطلاح سورپرایز کردن، یکی از جذابیت های اقامت در خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های پسرانه و دخترانه است. هم اتاقی ها و دوستان صمیمی به بهانه های مختلف تلاش دارند با جشن های کوچک و کادوهای دانشجویی دوستان خود را غافلگیر و لحظات خاطره انگیزی را برای یکدیگر خلق کنند. شور و هیجان ناشی از نیروی جوانی این لحظات را زیباتر می کند. در اینگونه مراسم ها تقریبآ مکان مراسم، نوع آن و ارزش مادی کادوها مانند مراسم های بیرون از دنیای خوابگاه، حساب و کتاب نمی شود. بلکه تمام کارها به عنوان بهترین کادو مورد قدردانی و تشکر واقع می شود که جذابیت زندگی در خوابگاه را دوچندان خواهد کرد.

خوابگاه/ پانسیون/ اقامتگاه های دانشجویی کارمندی بیشتر را در خواب اینجا مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها