خوابگاه دانشجویی و روزهای هیجان انگیز

بشرا یعقوبیان 1397/06/25 تعداد بازدید:‌ 191 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

خوابگاه دانشجویی و روزهای هیجان انگیز

ایام شروع ترم:

خوابگاه های دانشجویی، جهانی سرشار از هیجان و شادی را برای ساکنین خلق می کند. اگرچه دوران دانشجویی و اقامت در خوابگاه های دانشجویی خودگردان و دولتی دخترانه و پسرانه، دورانی همراه با تنش و استرس های فراوان است. اما این دوران به هرحال روزهای شاد و تکرار نشدنی را برای ساکنین خلق می کند. یکی از دوران های زیبا و تکرار نشدنی در طی دوران دانشجویی و اقامت در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی کارمندی دخترانه و پسرانه، مربوط به روزهای شروع ترم است. این روزها خاطرات و اتفاقات هیجان انگیز و زیبایی را برای ساکنین به یادگار می گذارد. روزهای شروع ترم با وجود تمام چیزهای جدید مانند محیط، افراد و... حس غریب و نو شدن را در فرد به وجود می آورد. به طوری که استرس ها همراه با هیجان خواهد بود که جوانان دانشجو به مقتضای سن خود از این هیجانات لذت خواهند برد. خوابگاه های دانشجویی خودگردان و دولتی در روزهای ابتدای شروع ترم حال و هوای خاصی را ایجاد می کنند که هرکس متناسب با روحیات خود، درگیر شرایط جدید آن خواهد بود. به طور کلی روزهای شروع ترم را می توان به عنوان روزهای پرهیجان و نشاط بخش در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی  دخترانه و پسرانه معرفی کرد.

خوابگاه خودگردان

ایام آخر ترم:

شاید در روزهای ابتدایی شروع ترم، افراد تازه اقامت داده شده در خوابگاه های دانشجویی کارمندی دخترانه و پسرانه با یکدیگر احساس راحتی و دوستی نداشته باشند، اما شرایط در روزهای پایانی به طور کامل متفاوت خواهد بود. در پایان ترم دوستی های عمیقی در بین هم اتاقی ها و دیگر ساکنین به وجود خواهد آمد که جداشدن از یکدیگر را حتی برای چند ماه تعطیلات سخت خواهد کرد. حال و هوای پایان ترم با تمام دلتنگی ها بسیار هیجان انگیز و خاطره آفرین خواهد بود. در پایان ترم افرادی که به مدت چندین ماه اکثر ساعات شبانه روز را با یکدیگر گذرانده اند، حال مجبور به جدا شدن خواهند شد. روزهای پایانی در خوابگاه های دانشجویی حس و حال برخی از ساکنین گرفته و دلتنگ و در مقابل حس و حال برخی دیگر بسیار شاد است. تمام شدن دوران امتحانات و فرا رسیدن زمان بازگشت به خانه به تنهایی هیجان بسیار زیادی را در خوابگاه راه می اندازد. به طوری که تمام دانشجویان ساکن در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی کارمندی پسرانه و دخترانه با وجود تلخی ناشی از دور شدن از دوستان، بازهم سرحال و شاد خواهند بود. دوران یکنواخت و جو سنگین دوران امتحانات تمام می شود و دوستان هم اتاقی و هم خوابگاهی برای ساعاتی که برای دور هم بودن باقی مانده است،

پانسیون خودگردان کارمندی

بهترین و بیشترین برنامه ها را پی ریزی خواهند کرد. این هیجانات برای هرکدام از ساکنین خوابگاه به نوع خاصی رقم خواهد خورد و هیجان مربوط به این روزها بهترین خاطرات را برای هرکدام از آن ها شکل خواهد داد.  

روزهای اعلام نتایج آزمون های عمومی:

یکی دیگر از دوران های هیجان انگیز و تکرار نشدنی در روزهای اقامت در خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های پسرانه و دخترانه، روزهای اعلام نتایج آزمون های عمومی مانند آزمون کارشناسی ارشد، استخدامی ها و... است. این روزها شیرینی دادن ها و شرینی گرفتن ها به اوج می رسد. اعضای اتاق ها به مناسبت پذیرفته شدن خود یا دوستانشان مهمانی برگزار می کنند و در شادی قبولی یکدیگر شرکت خواهند کرد. این مراسم ها ممکن است محدود به خوابگاه نباشد و ساکنین برای بیشتر شدن هیجان، یکدیگر را در محیط های خارج از خوابگاه دعوت خواهند کرد. هیجان و خاطرات مربوط به روزهای شادی در خوابگاه ها و اقامتگاه های کارمندی دانشجویی دخترانه و پسرانه، ناشی از روابط صمیمی و دوستی های ناب است.

اقامتگاه خودگردان دانشجویی

اقامتگاه/ پانسیون/ خوابگاه و مطالب بیشتر را در خواب اینجا دنبال کنید.

دیدگاه‌ها