خوابگاه دانشجویی در تهران

بشرا یعقوبیان 1398/07/06 تعداد بازدید:‌ 417 دسته‌بندی: خوابگاه، پانسیون، اقامتگاه

خوابگاه دانشجویی در تهران
تأثیر هزینه ها بر زندگی ساکنین خوابگاه تهران:

زندگی در تهران در مقایسه با شهرهای کوچکتر، دشوار است. بزرگ و پرجمعیت بودن کلان شهرهایی مانند تهران، سبب تحمیل هزینه های اضافی زیادی بر زندگی مردم می شود. البته موارد متفاوتی بر هزینه زندگی در تهران تأثیر گذار هستند. هزینه زندگی در قسمت های شمالی شهر در مقایسه با قسمت های جنوبی شهر بسیار متفاوت است. این اختلاف قیمت از اقلام خوراکی گرفته تا پوشاک و مسکن را در بر می گیرد. به طوری که برای کارمندهای عادی و مشاغل آزاد معمولی، زندگی در قسمت های شمال تهران تقریبا غیرممکن می باشد، زیرا درآمد موجود، پاسخگوی هزینه های تحمیل شده، نخواهد بود. همچنین این هزینه ها بر زندگی دانشجویان ساکن در خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه در تهران بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

خوابگاه ارزان
هزینه های سرسام آور در تهران:

برای دانشجویان و شاغلینی که از شهرهای دیگر به تهران می آیند تحمل این هزینه ها کار آسانی نیست. به ویژه اگر در دانشگاه ها و موسسات معتبر و دولتی مشغول به تحصیل یا کار نباشند، بی شک مجبور به صرفه جویی و برنامه ریزی های دقیق برای دخل و خرج خود هستند. هزینه های اصلی مانند هزینه تحصیلات، مسکن، خوراک، حمل و نقل و… برای این دسته از افراد که در  خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون در تهران اقامت دارند، می تواند سرسام آور باشد. به همین دلیل دانشجویان و شاغلینی که به دلیل رسیدن به موقعیت های بهتر، به تهران نقل مکان کرده اند، مجبور خواهند بود به دنبال مکان هایی برای اقامت باشند که بتوانند از پس هزینه آن بربیایند. البته جست و جو برای یافتن یک مکان با قیمت پایین و مناسب برای افرادی که اقتصادی تر عمل می کنند به معنای ایجاد یک پس انداز برای پرداختن به برنامه ها و کلاس های آموزشی، خرید پوشاک مناسب، غذای بهتر و… می باشد.

خوابگاه پسرانه
توجه به انتخاب خوابگاه در تهران:

برخلاف تصور عمومی، ارزان بودن همواره به معنی بد بودن چیزی نیست. شما می توانید دو کالای کاملأ یکسان با کیفت مشابه را از دو نقطه مختلف تهران، با دو قیمت کاملأ متفاوت خریداری کنید. این کار تنها مستلزم صرف وقت و حوصله می باشد. مسکن به عنوان ضروری ترین نیاز انسان به ویژه در یک شهر غریب، می تواند بیشتر هزینه ماهیانه را به خود اختصاص دهد. در شهرهای بزرگی مانند تهران با یک جست و جوی دقیق می توان پانسیون، خوابگاه یا اقامتگاه هایی را یافت که با امکانات و سرویس های مشابه، قیمت های متفاوتی را پیشنهاد می کنند. به همین دلیل پانسیون دانشجویی ارزان صرفأ به معنی پانسیون های کم کیفیت نیستند. امروزه به دلیل بالا بودن هزینه ها، حتی دانشجویانی که در دانشگاه های سراسری پذیرفته می شوند، بابت رزرو یک خوابگاه معمولی با حداقل امکانات، هزینه های بالایی را پرداخت می کنند و این سبب شده است حتی این دانشجویان به دنبال اجاره و اقامت در پانسیون ها باشند تا با پرداخت قیمت مشابه، از امکانات و آزادی عمل بیشتری برخوردار شوند.

پانسیون تهران
پانسیون دانشجویی تهران:

پانسیون و اقامتگاه دخترانه و پسرانه در تهران، در قسمت های پر تردد شهر دایر هستند تا به ایستگاه های حمل و نقل عمومی، بازارها و… دسترسی آسان داشته باشند. این پانسیون ها از امکاناتی مانند اتاق مطالعه، سالن های ویژه غذاخوری، اتاق تلویزیون، وای فای و … برخوردار هستند که اکثر آنها، اجاره را ماهیانه حساب می کنند. پانسیون در مقایسه با خوابگاه، شباهت بیشتری به خانه دارد، زیرا از نظر جمعیت متعادل تر از خوابگاه می باشد و دسترسی به اتاق نشیمن مشترک، آشپزخانه، حیاط خلوت و … برای ساکنین آن، بیشتر است. در نهایت توصیه می شود قبل از رزرو نهایی به موارد مهمی مانند هزینه اقامت، طول مسیر رفت و آمد و امکانات ارائه شده در خوابگاه پسرانه و خوابگاه دخترانه در تهران توجه داشت.

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی ،پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها