خوابگاه، مکانی بیش از یک سقف

بشرا یعقوبیان 1397/04/15 تعداد بازدید:‌ 177 دسته‌بندی: خوابگاه، پانسیون، اقامتگاه

خوابگاه، مکانی بیش از یک سقف

داشتن یک خوابگاه خوب، یک دلگرمی بزرگ است:

هرکدام از ما ممکن است طی سفرهای چند روزه به شهرها و کشورهای دیگر، مجبور به استفاده از هتل ها یا مسافرخانه ها شده باشیم. اقامت های کوتاه مدت در مکان هایی با امکانات لوکس یا متوسط که برای بیشتر افراد، بیش از چند روز جذابیت ندارد. گرچه برخی از افراد، اقامت کوتاه مدت در این مکان ها را می پسندند، اما به دلیل وجود محدودیت هایی که مختص این دسته از اقامتگاه هاست و با میزان آرامش مورد نیاز متقاضیان همخوانی ندارد، پس از چند روز اقامت، محیط تکراری و کسل کننده می شود. شاید تفاوت بزرگ بین اقامت در اقامتگاه های موقت در کوتاه مدت با خوابگاه های دانشجویی خودگردان که بیشتر ساکنین به چشم خانه به آن می نگرند، در وجود همین آرامش و احساس امنیت باشد. زیرا ممکن است طی یک سفر کوتاه مدت، اقامت در مکانی که نتوان با محیط و جو آن اخت شد، فرد را چندان آزار ندهد، اما بدون تردید این امر در مورد اقامت در یک پانسیون، اقامتگاه یا خوابگاه دخترانه و پسرانه، کاملأ متفاوت است.

خوابگاه دانشجویی

دانشجویان و دیگر ساکنین خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دانشجویی کارمندی خودگردان، زمان و زحمت زیادی را برای یافتن اقامتگاه مناسب مورد نظر خود صرف می کنند. مهمترین ملاک برای یافتن خوابگاه خوب، وجود امنیت و آرامش موجود در آن است. زیرا زندگی در خوابگاه های دانشجویی کارمندی به خودی خود می تواند ناراحت کننده باشد، اما داشتن یک اتاق خوب و تمیز در یک خوابگاه مطمئن و سالم، علاوه بر این که می تواند این ناراحتی را به حداقل برساند، قادر است احساس دلگرمی را در بین ساکنین به وجود آورد. فراموش نکنید زندگی در خوابگاه های دانشجویی بدون داشتن حس دلگرمی و امنیت در آن، آزار دهنده خواهد بود.

خوابگاه کارمندی

خوابگاه نقشی بیش از یک سقف را برای شما ایفا می کند:

مانند بسیاری از موارد دیگر، احساس نیاز به دلگرمی و آرامش خاطر در بین افراد کاملأ متفاوت است. اما به طور ذاتی انسان موجودی است که برای اقامت های کوتاه و بلند مدت، مکان هایی را انتخاب می کند که در آن ها بالاترین احساس امنیت را داشته باشد. به ویژه برای متقاضیان جوانی که تصمیم دارند زندگی دور از خانه را در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دخترانه و پسرانه تجربه کنند، این مسأله اهمیت بیشتری به خود می گیرد. پس سعی داشته باشید به خوابگاه خود صرفأ به عنوان سقفی برای ماندن، نگاه نکنید. برای رسیدن به یک مکان که بتواند حس دلگرمی به شما بدهد، مدت زمانی را برای جست و جوی مفید در نظر بگیرید و هرگز به اولین اقامتگاهی که پیدا می کنید، اکتفاء  نکنید.

خوابگاه خودگردان ارزان

خوابگاه های دانشجویی که به شما دلگرمی می دهند چه خصوصیاتی دارند:

شاید قبل از شروع اقامت در یک اقامتگاه، خوابگاه یا پانسیون دانشجویی کارمندی پسرانه و دخترانه، به این مسأله فکر کنید که چگونه خوابگاهی می تواند در شما حس دلگرمی و امنیت را به وجود بیاورید. اما باید بدانید هرگز بدون تجربه نمی توان به این موضوع پی برد. زمانی که شما با خروج از خوابگاه برای بازگشت دوباره به اتاق و تخت خود ذوق داشته باشید، یعنی شما در خوابگاهی اقامت دارید که احساس امنیت و آرامش را برای شما به وجود آورده است. همچنین حضور اطرافیانی که بخاطر حرف زدن با آنان و درد دل هایی که قبلآ با آن ها در میان گذاشته اید، هیچگونه دلهره ای نداشته باشید، یعنی شما در یک خوابگاه و محیط امنی به سر می برید. به طور کلی خوابگاه هایی که بتوانند فضایی شبیه به خانه را در شهر غریب برای شما بازسازی کنند، قادر هستند دلگرمی مورد نیاز شما را تأمین کنند.

برای مشاهده خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دانشجویی کارمندی، خواب اینجا را لمس کنید.

دیدگاه‌ها