خوابگاه، مأمن امنیت و آرامش

بشرا یعقوبیان 1398/11/02 تعداد بازدید:‌ 269 دسته‌بندی: خوابگاه دخترانه

خوابگاه، مأمن امنیت و آرامش
خوابگاه، مسکن امن دانشجویان دختر:

زندگی در خوابگاه دخترانه تهران و دیگر شهرهای بزرگ که وابسته به دانشگاه و زیر نظر وزارت علوم فعالیت داشته باشند، برای دانشجویان دختر یک نعمت بزرگ تلقی می شود. زیرا داشتن یک سقف مطمئن نیاز اولیه برای هر انسان و به ویژه دختران جوان دانشجو و کارمند است که مجبور به اقامت در شهری غیر از شهر خود هستند. دختران در مقایسه با پسران کمتر از خانه های اجاره ای استفاده می کنند. دلیل این امر علاوه بر احساس امنیت و آرامش در خوابگاه و پانسیون دخترانه در تهران، به دردسرهای اضافی در خانه های اجاره ای مربوط می شود.

خوابگاه پسرانه
زندگی در خوابگاه پسرانه:

زندگی در خوابگاه و اقامتگاه پسرانه تهران و سایر شهرها برای پسران یک تجربه جذاب است. زیرا در این محیط افرادی را می یابند که به راحتی با آن ها ارتباط برقرار می کنند و هیجانات درونی خود را ابراز می کنند. سکوت و آرامش در خوابگاه های دخترانه به مراتب بیشتر از خوابگاه های پسرانه است که این موضوع به تفاوت های روحی و احساسی آن ها برمی گردد. برای اینکه پسران بتوانند با شرایط خوابگاه کنار بیایند و آن را به عنوان خانه دوم خود تلقی کنند، باید امکانات رفاهی و آسایشی برای آن ها تهیه شود. اکثر پسران ساکن در خوابگاه نمی توانند عدم وجود امکاناتی مانند تلویزیون، رادیو یا وسایل گرمایشی و سرمایشی را طاقت بیاورند، به همین دلیل آن را یا به طوری گروهی تهیه می کنند و یا با خود از خانه می آورند. خوابگاه دانشجویی پسرانه اقامتگاه پسران دانشجو و کارمندی است که با داشتن اختلافاتی در سن، عقیده، زبان و… با یکدیگر هم اتاق می شوند و حضور افرادی غیر از اعضای خانواده را در کنار خود تجربه می کنند.

خوابگاه تهران
اتفاقات روتین در خوابگاه های پسرانه:

در اکثر شب های هفته، شب نشینی های دسته جمعی پسران ساکن در خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه ها برقرار است. به ویژه زمانی که فوتبال ها در تلویزیون پخش می شود، هیجانات ساکنین خوابگاه اوج می گیرد. این شب نشینی های دسته جمعی برای پسران به منزله عبادت است و باعث تجدید قوای آن ها می شود. در این اوقات روحانی، پسران به گوش دادن آهنگ مورد علاقه خود و تعریف از آن مشغول می شوند و گاهی یک آهنگ را بدون توجه به نظر دوستان حاضر در جمع، چندین بار پخش می کنند و پس از آن خود مشغول به خواندن آواز می شوند، برخلاف تصور عمومی، خود پسران از این آواز خواندن ها لذت می برند. اکثر اوقات که ساکنین خوابگاه دور هم جمع می شوند، پسران ساکن در خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون پسرانه در تهران و دیگر شهرها، به بحث در مورد یک موضوع می پردازند.

پانسیون دخترانه

مجادله های ورزشی یکی از بحث هایی است که هرگز در خوابگاه پسرانه و اقامتگاه دانشجویی دخترانه پایانی ندارد. چسپاندن پوسترهای مربوط به شخصیت های علمی، ورزشی، ادبی و دیگر افراد گمنام یا سرشناس از کارهای مورد علاقه اکثر پسران ساکن در خوابگاه است. آشپزی در خوابگاه های پسرانه، هرچند تنها محدود به روزهای تعطیل باشد باز هم دردسر ساز خواهد بود. خوردن غذاهای ساده، سبک و نه چندان مفید از رفتارهای مشترک پسران ساکن در خوابگاه های دانشجویی و کارمندی است که به طور چشمگیری سبب بروز ناراحتی های معده در پسران دانشجو شده است. متاسفانه خوردن فست فود و نوشابه به طور غیر قابل کنترل از معایب اقامت دانشجویان پسر در خوابگاه است.

انلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمامی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها