خوابگاه، خانه ای دور از خانه

بشرا یعقوبیان 1396/11/07 تعداد بازدید:‌ 288 دسته‌بندی: خوابگاه پسرانه

خوابگاه، خانه ای دور از خانه

زندگی در خوابگاه پسرانه:

زندگی در خوابگاه و اقامتگاه ها برای پسران یک تجربه جذاب است. زیرا در این محیط افرادی را می یابند که به راحتی با آن ها ارتباط برقرار می کنند و هیجانات درونی خود را ابراز می کنند. سکوت و آرامش در خوابگاه های دخترانه به مراتب بیشتر از خوابگاه های پسرانه است که این موضوع به تفاوت های روحی و احساسی آن ها برمی گردد. برای اینکه پسران بتوانند با شرایط خوابگاه کنار بیایند و آن را به عنوان خانه دوم خود تلقی کنند، باید امکانات رفاهی و آسایشی برای آن ها تهیه شود. اکثر پسران ساکن در خوابگاه نمی توانند عدم وجود امکاناتی مانند تلویزیون، رادیو یا وسایل گرمایشی و سرمایشی را طاقت بیاورند، به همین دلیل آن را یا به طوری گروهی تهیه می کنند و یا با خود از خانه می آورند. خوابگاه های پسرانه اقامتگاه پسران دانشجو و کارمندی است که با داشتن اختلافاتی در سن، عقیده، زبان و... با یکدیگر هم اتاق می شوند و حضور افرادی غیر از اعضای خانواده را در کنار خود تجربه می کنند.

پانسیون ارزان قیمت

سرگرمی های رایج در خوابگاه های پسرانه:

به دلیل اینکه ساعات ورود و خارج شدن از خوابگاه در خوابگاه های پسرانه متفاوت از ساعات مقرر شده برای دختران است، پسران ساکن در خوابگاه به راحتی می توانند به صورت تکی و یا چند نفره، به پیاده روی های شبانه بپردازند. با این حال در اکثر شب های هفته، شب نشینی های دسته جمعی پسران ساکن در خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه ها برقرار است. به ویژه زمانی که فوتبال ها در تلویزیون پخش می شود، هیجانات ساکنین خوابگاه اوج می گیرد. این شب نشینی های دسته جمعی برای پسران به منزله عبادت است و باعث تجدید قوای آن ها می شود. در این اوقات روحانی، پسران به گوش دادن آهنگ مورد علاقه خود و تعریف از آن مشغول می شوند و گاهی یک آهنگ را بدون توجه به نظر دوستان حاضر در جمع، چندین بار پخش می کنند و پس از آن خود مشغول به خواندن آواز می شوند، برخلاف تصور عمومی، خود پسران از این آواز خواندن ها لذت می برند. اکثر اوقات که ساکنین خوابگاه دور هم جمع می شوند، پسران ساکن در خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون های پسرانه، به بحث در مورد یک موضوع می پردازند.

این موضوعات می تواند خبر داغ روز یا خبری مربوط به قرون وسطا باشد. مجادله های ورزشی یکی از بحث هایی است که هرگز در خوابگاه های پسرانه پایانی ندارد. چسپاندن پوسترهای مربوط به شخصیت های علمی، ورزشی، ادبی و دیگر افراد گمنام یا سرشناس از کارهای مورد علاقه اکثر پسران ساکن در خوابگاه است. آشپزی در خوابگاه های پسرانه، هرچند تنها محدود به روزهای تعطیل باشد باز هم دردسر ساز خواهد بود. خوردن غذاهای ساده، سبک و نه چندان مفید از رفتارهای مشترک پسران ساکن در خوابگاه های دانشجویی و کارمندی است که به طور چشمگیری سبب بروز ناراحتی های معده در پسران دانشجو شده است.

پانسیون پسرانه در تهران

از جنبه های منفی اقامت پسران جوان در خوابگاه ها، استعمال دخانیات است که اکثر دانشجویان پسر این کار را برای اولین بار در دوران دانشجویی تجربه می کنند، یعنی دقیقأ زمانی که از خانواده دور می شوند، به همین دلیل اکثر پسران این امر را به دلتنگی و دوری از خانه نسبت می دهند. به هرحال برای بیشتر خانواده ها، این نگرانی به وجود آمده است و این در حالی است که برای پسران ساکن در خوابگاه این امر عادی می باشد و معتقد هستند که جایی برای نگرانی نیست. زیرا پس از اتمام تحصیل و بازگشت به خانه، اکثر پسران این عادات را ترک خواهند کرد. گرچه ممکن است برخی از آن ها این رفتار را به عنوان یادگاری از زندگی خوابگاهی خود، همواره به همراه داشته باشند.

اقامتگاه/ پانسیون/ خوابگاه های خودگردان را در خواب اینجا مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها