خوابگاه، ارزش ها و فرصت ها

بشرا یعقوبیان 1396/10/12 تعداد بازدید:‌ 225 دسته‌بندی: خوابگاه، پانسیون، اقامتگاه

خوابگاه، ارزش ها و فرصت ها

خوابگاه و تأثیرات آن بر فرد:

تأثیر پذیری از محیط اطراف برای تمام افراد و در همه سنین، یک واقعیت است. این تأثیرات بسته به محیط اطراف می تواند مثبت یا منفی باشد. در سنین بالاتر، فرد به انتخاب خود می تواند تاثیرات منفی را از خود دور کرده و تاثیرات مثبت را در خود تقویت کند، گرچه متأسفانه گاهی عکس این قضیه اتفاق می افتد. تأثیرات ناشی از محیط اطراف می تواند برای مدت طولانی با فرد باقی بماند. به طوری که ممکن است، تأثیراتی که یک کودک خردسال از محیط اطراف می پذیرد، در رفتارها و خلقیات دوره جوانی و پیری او بروز کند. در سنین کودکی و نوجوانی که فرد در محیط خانه زندگی می کند و با افراد خانواده سروکار دارد، از امنیت اخلاقی بیشتری برخوردار است. در سنین بالاتر که فرد به انتخاب یا اجبار، به محیط های بزرگتری وارد می شود این امنیت روبه کاهش می گذارد. زندگی در محیط های غریب و کاملا متفاوت با جو زندگی در جمع خانواده، بستر گسترده ای را برای آموزه های مثبت و منفی ایجاد می کند. خوابگاه های دانشجویی و کارمندی از جمله محیط هایی هستند که امروزه، قشر جوان جامعه بسیار درگیر زندگی در آن ها می باشد.

پانسیون کارمندی

خوابگاه، ارزش ها و فرصت ها

این اقامتگاه های موقت که گاهی بیش از 5 سال زندگی دانشجویان و کارمندان در آن ها سپری می شود، از جمله تأثیرگذارترین محیط ها هستند. در خوابگاه های دانشجویی که دانشجویان در سنین حساس زندگی خود، در آن قدم می گذارند، فرصت های بسیاری برای افراد فراهم می شود که می تواند با پیش زمینه ذهنی درست از این محیط، بر افکار و ارزش های فرد تأثیر مثبت بگذارد. اما این کار مستلزم آموزش و تربیت صحیح است. لازم است قبل از قبولی در دانشگاه و مواجه شدن با محیط پر تنش خوابگاه، آموزش ها و مشاوره های مربوط به زندگی خوابگاهی برای دانشجویان آینده شفاف سازی شود.

خوابگاه ارزان دخترانه

حقیقت امر نشان می دهد که خوابگاه همواره مکانی برای خلق خاطرات زیبا و دوست داشتنی نیست. مواجه شدن با افرادی که متفاوت فکر می کنند بی شک بر افکار اطرافیانشان بی تأثیر نخواهد بود. گاهی همین تآثیرات سبب بی ارزش نشان دادن ارزش ها می شود. متأسفانه بیشتر گزارشات دزدی از خوابگاه ها یا توسط ساکنان خوابگاه اتفاق می افتد و یا توسط افرادی که با گول زدن این ساکنین خوابگاه، راه ورود به خوابگاه را پیدا می کنند. بر اساس گزارشاتی از سایت های خبری تابناک، فرا دید و.. دزدی های کوچک و بزرگ در خوابگاه ها، به مراکز پلیس گزارش شده است. نمی توان ریشه تمام افکار و کارهای اشتباه را به خانواده نسبت داد، گاهی افرادی به نام دوست، وارد زندگی می شوند و با آوردن دلیل و برهان های اشتباه، انجام کارهای منفی را به عنوان یک سرگرمی یا پیمودن راه چند سال در یک شب، نشان می دهند و از این طریق اطرافیان خود را در انجام این اعمال شریک می کنند.

اقامتگاه خودگردان در تهران

جلوی ورود افراد منفی به خوابگاه ها را نمی توان گرفت، زیرا گاهی این افراد در ظاهر بسیار عادی هستند، همچنین، سرپرستان خوابگاه ها و پانسیون ها در قبال افرادی که پذیرش می کنند، به شرطی که مشکلات ظاهری و سابقه بد نداشته باشند، تعهدی ندارند. تنها راه مقابله با پذیرش تأثیرات منفی در خوابگاه ها، شناخت و تقویت بیشتر ارزش ها و فرصت ها است. این کار به تنهایی از دست قشر خوابگاهی ساخته نیست، تمام مسئولین دانشگاه، خوابگاه، پانسیون ها و... و البته در مرتبه اول خانواده ها، موظف هستند افرادی را پرورش دهند که به طور صحیح با ناهنجاری ها و بی ارزشی ها برخورد کنند و عاقلانه تصمیم بگیرند.

اقامتگاه/ پانسیون/ خوابگاه های خودگردان را در خواب اینجا دنبال کنید.

دیدگاه‌ها