خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1396/08/22 تعداد بازدید:‌ 352 دسته‌بندی: خوابگاه

خوابگاه

اختلاف با استانداردهای جهانی

حقیقت امر نشان می دهد که بیشتر خوابگاه های دانشگاهی و غیر دولتی فاقد استانداردهای لازم برای فعالیت می باشند. تنها با یک مقایسه ساده می توان دریافت که اغلب خوابگاه های دانشجویی ایران در مقایسه با استانداردهای جهانی دارای کمترین رتبه ممکن می باشند. حتی اگر از انتظاراتی مانند داشتن اتاق موسیقی، سالن برای برگزاری جشن و مراسم، پارکینگ، تلفن و ... چشم پوشی شود باز هم نمی توان این رتبه را ارتقاء داد. حداقل استاندارد های مورد نظر برای ساختمان یک خوابگاه، وجود فضای کافی به ازای هر نفر، نور و تهویه مناسب، سالن ورزشی قابل قبول و ... می باشد. اما در کمال تاسف استفاده از ساختمان های قدیمی به عنوان خوابگاه بسیار رایج است که هیچکدام از این استانداردها را شامل نمی شود.

خوابگاه ارزان پسرانه

در مورد خوابگاه های غیر دولتی;

بافت قدیمی خوابگاه ها، اسکان نفرات بیش از ظرفیت اتاق ها و کمبود امکانات رفاهی اولیه از جمله مواردی هستند که موجب می شوند خوابگاه ها نتوانند از شورای نظارت بر خوابگاه های خودگردان مجوز رسمی دریافت کنند. به هر حال با توجه به افزایش رغبت دانشجویان به استفاده از خوابگاه های مجهز و پاکیزه، ارتقاء کیفیت خوابگاه ها امری ضروری می باشد. دانشجویان بر اساس تجربه هایی که از سکونت در خوابگاه های متفاوت کسب کرده اند، می توانند تفاوت زندگی در یک خوابگاه مناسب و غیر مناسب را درک کنند. به طوری که دانشجویان پا را فراتر نهاده و از خوابگاه ها انتظار داشتن تجهیزات لوکس و امکانات رفاهی را دارند که با توجه به وضعیت مالی خود در پی یافتن بهترین خوابگاه هستند.

خوابگاه دخترانه در تهران

مؤسسان خوابگاه با آگاهی به این مسأله در پی ساختن و ارائه خوابگاه هایی هستند که به استاندارد ها نزدیکتر باشد تا از این طریق بتوانند مجوز فعالیت دریافت کرده و بهترین خدمات را به متقاضیان خوابگاه ارائه دهند. مسأله ی قابل تأمل، چگونگی معرفی این خوابگاه های تازه ساخت و مدرن و همچنین شناساندن آنها به دانشجویان است.

معرفی خوابگاه ها از طریق وبسایت خواب اینجا به متقاضیان و دانشجویان پسر یا دختری که از راه های دور جهت ادامه ی تحصیل به شهرهای دیگر می روند، سبب یافتن بهترین خوابگاه در کمترین زمان ممکن می شود. خوابگاه های دخترانه و پسرانه که امکانات رفاهی قابل قبولی دارند و امنیت در آن ها تضمین شده است، می توانند با ثبت مشخصات خود در وبسایت خواب اینجا، معرفی شده و در دسترس دانشجویان قرار می گیرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت خواب اینجا مراجعه فرمائید.

دیدگاه‌ها