خطر آبله میمونی در پانسیون دخترانه تهران

بشرا یعقوبیان 1401/03/11 تعداد بازدید:‌ 204 دسته‌بندی: پانسیون دخترانه تهران

خطر آبله میمونی در پانسیون دخترانه تهران

این روزها صحبت در مورد یک بیماری جدید که در نقاط مختلف جهان در حال گسترش است، به بحث داغ محافل مختلف تبدیل شده است. این بیماری که اتفاقا مانند بیماری کووید-19 آن هم یک بیماری ویروسی است، نگرانی های زیادی را در بین افراد مختلف جامعه ایجاد کرده است. آبله میمونی بیماری جدیدی است که مردم جهان را با شوک و استرس تکرار پاندمی کرونا با یک بیماری جدید روبرو کرده است. از آنجایی که این بیماری نیز یک بیماری ویروسی است، نگرانی از شیوع و گسترش آن در بین ساکنین پانسیون دخترانه تهران و تمامی انواع خوابگاه و پانسیون دانشجویی و کارمندی وجود دارد. قبل از اینکه زندگی خود را با یک استرس جدید از نوع آنچه در چند سال اخیر تجربه کرده اید، فلج کنید بهتر است ای مقاله را مطالعه کنید. ما در این مقاله آخرین یافته ها و اظهارات مجامع علمی دنیا را برای بیماری آبله میمونی گرد هم آورده ایم. پس از مطالعه ویژگی های این بیماری به خطر آن در پانسیون دانشجویی می پردازیم.

پانسیون دخترانه تهران

روش های انتقال آبله میمونی

یکی از مهمترین فاکتورهایی که در زمان وقوع یک بیماری باید به آن توجه شود، راه های انتقال این بیماری است. در مورد آبله میمونی و نگرانی هایی که بابت انتقال آن در پانسیون دخترانه تهران و سایر خوابگاه دانشجویی وجود دارد، توجه به این نکته لازم وحیاتی است. خوشبختانه بیماری آبله میمونی مانند بیماری کرونا از سرعت انتقال پذیری بالایی برخوردار نیست. این مساله به راه های انتقال آن برمی گردد. راه های انتقال آبله میمونی چه در پانسیون دخترانه تهران و چه در هر مکان دیگری شامل موارد زیر است. 

- تماس مستقیم با ضایعات پوستی فرد آلوده؛

- تماس مستقیم با ترشحات خارج شده از ضایعات پوستی فرد آلوده؛

- تماس با قطرات تنفسی و آب دهان فرد آلوده؛

- استفاده از لوازم شخصی فرد آلوده نظیر حوله، لباس و ...؛

- آمیزش جنسی با فرد آلوده؛

پانسیون دخترانه تهران

علائم و نشانه های ابتلا به آبله میمونی

آبله میمونی مانند هر بیماری دیگری دارای یکسری علائم عمومی بیماری و یکسری علائم اختصاصی می باشد. از علائم عمومی این بیماری که با بیشتر بیماری های ویروسی دیگر مشترک است می توان به تب و لرز، خستگی و بیحالی، دردهای عضلانی و تورم غدد لنفاوی اشاره کرد. در این میان تورم غدد لنفاوی در تعداد کمی از بیماری های ویروسی دیده می شود اما از علائم اصلی و تفکیک کننده آبله میمونی است. اما علاوه بر این علائم عمومی بیماری آبله میمونی که تشخیص آن را در پانسیون دخترانه در تهران و هر شرایط دیگری آسان می کند، یک علامت اختصاصی برای این بیماری دیده می شود. بروز راش های پوستی علامتی است که ما در مورد ابتلا به این بیماری تا حد زیادی مطمئن می کند. این راش های پوستی از قسمت سر شروع شده و به مرور به بخش های دیگر بدن از جمله دست ها و پاها گسترش می یابند. 

پانسیون دخترانه تهران

آیا باید در پانسیون دخترانه تهران نگران آبله میمونی باشیم؟

خوشبختانه هنوز مورد تایید شده ای از ابتلا به این بیماری در کشور ما گزارش نشده است. با این وجود عقل حکم می کند که افراد نسبت به رعایت موارد ایمنی در مورد این بیماری نهایت سعی خود را چه در پانسیون دخترانه دانشجویی و چه در هر شرایط دیگری به کار گیرند. مساله خوشحال کننده ای که در مورد بیماری آبله میمونی وجود دارد این است که سرعت انتقال آن نسبتا پایین است. از طرفی دیگر راه های انتقال آن به آسانی راه های انتقال بیماری های نظیر کرونا نمی باشد. بنابراین می توان با رعایت یکسری اصول بهداشتی و مراقبتی تا حد زیادی از ابتلا به این بیماری در پانسیون کارمندی و دانشجویی جلوگیری کرد. ازجمله این موارد عبارتند از:

- خودداری از تماس با افراد مشکوک؛

- استفاده از ماسک؛

- خودداری از رابطه جنسی با فرد دارای علائم؛

- خودداری از تماس با حیوانات ناقل ویروس؛

- رعایت بهداشت دست ها؛

- پختن گوشت مصرفی به طور کامل؛

 

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها