خریدهای ارزان در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1397/04/26 تعداد بازدید:‌ 269 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

خریدهای ارزان در خوابگاه

خوابگاه های دانشجویی و ایجاد بازارهای کوچک در آن:

تلاش برای به دست آوردن حداقل پولی که بتواند هزینه های دانشجویی را فراهم کند، دانشجویان ساکن در خوابگاه های کارمندی دانشجویی دخترانه و پسرانه را به تکاپو و راه انداختن بازارهای کوچک دانشجویی در خوابگاه ها تشویق کرده است. کسانی زندگی در خوابگاه ها را تجربه کرده باشند، حداقل در طول ترم برای یک یا چند بار میزبان این کاسبان جوان شده اند. افرادی که در طول روز به کارهای درس و دانشگاه می پردازند و در ساعات خالی خود که اکثرأ شب ها است، به اتاق های موجود در خوابگاه رفته و اجناس خود را به ساکنین عرضه می کنند.

خوابگاه دانشجویی دخترانه

به دلیل اینکه مخاطبان و مشتریان این کاسبان نوپا، دانشجویان و کارمندانی هستند که با آنان در یک خوابگاه زندگی می کنند و دارای درک درستی از شرایط یکدیگر هستند، به راحتی با آنان ارتباط برقرار می کنند. ارتباط صمیمی دو طرفه موجب می شود که این افراد به راحتی بتوانند در مورد کار خود و وسایلی که برای فروش در اتاق های خوابگاه می چرخانند، تبلیغ کنند. گرچه گاهی در بین دو طرف ممکن است تنش هایی به وجود آید، اما به طور کلی فروش اجناس به قیمت دانشجویی در پانسیون ها، خوابگاه ها و اقامتگاه های پسرانه و دخترانه می تواند برای دو طرف سودمند باشد.

خوابگاه کارمندی پسرانه

بوفه های دانشجویی در خوابگاه:

قضیه بوفه های دانشجویی با کاسبی کردن دانشجویان در خوابگاه متفاوت است. بوفه های خوابگاه اکثرأ به مزایده گذاشته می شوند و سرانجام یک یا چند نفر در این مزایده پیروز می شوند و اداره بوفه در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی کارمندی پسرانه و دخترانه را بر عهده می گیرند. گرچه برخی از بوفه های خوابگاه اکثر وسایل ضروری و مایحتاج ساکنین را فراهم می کند، اما نمی توانند برخی از اجناسی که  دانشجویان به فروش آن در خوابگاه می پردازند را تأمین کنند.

خوابگاه لوکس دانشجویی

بوفه های فعال در خوابگاه های دانشجویی پسرانه و دخترانه، اجناس خوراکی و وسایل بهداشتی ضروری مانند شامپو، تاید و... را تأمین می کنند. اما فروشندگانی که بازارهای کوچک را در خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه ها می چرخانند، وسایل لوکس و متنوع تری را برای ساکنین فراهم می کنند. از جنبه دیگر، بوفه های دانشجویی در اکثر اوقات باز هستند و دانشجویان می توانند مایحتاج ضروری خود را از آن تهیه کنند. در حالی که خرید از فروشندگانی که ممکن است خود در خوابگاه یا پانسیون دیگری ساکن باشند، محدود به زمانی است که آن فروشنده اجناس خود را برداشته و به اتاق ها سر می زند. این سر زدن ها ممکن است فقط چند بار در ماه اتفاق بیفتد.

خوابگاه دانشجویی

سر زدن به اتاق ها برای فروش اجناس نه چندان گران:

گاهی در خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دخترانه با دانشجویانی روبه رو خواهید شد که تمام تلاش خود را برای حمل کیف های دستی به کار گرفته اند. این کیف های دستی شامل تمام اجناس آن ها برای فروش است. اکثرأ  شب ها و زمانی که دیگر دانشجویان و ساکنین خوابگاه های کارمندی دانشجویی فارغ از فعالیت روزانه و در خوابگاه به سر می برند، این فروشندگان از فرصت استفاده کرده و اجناس خود را به اتاق ها و ساکنین خوابگاه معرفی می کنند.

خوابگاه شیک دخترانه

دختران ساکن در خوابگاه ها و پانسیون های دانشجویی کارمندی، بیشتر اجناسی را برای فروش انتخاب می کنند که دختران دانشجو نیاز دارند. وسایل آرایشی بهداشتی، لباس های راحتی در خوابگاه، زیورآلاتی مانند دستبند، آویز و گوشواره های دست ساز و کارهای آماده، لوازم تحریر و... بیشترین اجناس این فروشندگان دانشجو را تشکیل می دهند. این دانشجویان که برای آسان کردن گذران زندگی دور از خانواده چنین ایده هایی را پیاده می کنند، بیشتر اوقات با استقبال هم خوابگاهی های خود روبه رو خواهند شد. زیرا خرید کردن از این دسته از فروشندگان علاوه بر اینکه هزینه رفت و آمد به مراکز خرید را کاهش می دهد، موجب صرفه جویی در زمان نیز می شود.

ادامه مطالب را در خواب اینجا دنبال کنید.

دیدگاه‌ها