خاطرات واقعی شروع زندگی در خوابگاه تهران

بشرا یعقوبیان 1400/07/07 تعداد بازدید:‌ 470 دسته‌بندی: خوابگاه تهران

خاطرات واقعی شروع زندگی در خوابگاه تهران

چگونه وارد خوابگاه تهران شدم؟

از همان لحظه ای که نتایج اولیه کنکور آمد می دانستم که دانشگاه تهران قبول می شوم. ولی آن حس آزاردهنده اضطراب و خود کم بینی هنوز هم ریشه هاش توی وجودم مشخص بود. همش با خودم تکرار می کردم که اگر دانشگاه تهران قبول نشوم آنوقت با این رویایی که توی سرم دارم باید یکسال دیگه پای کنکور باشم. هیچوقت نتوانستم خودم را به دانشگاهی غیر از دانشگاه تهران راضی کنم. این شاید مسخره به نظر برسد چون ده ها دانشگاه خوب دیگر در سطح کشور هستند که شاید چیزی از دانشگاه تهران کم نداشته باشند.

خوابگاه تهران

اما با اینکه من قصدم خواندن پزشکی بود و می توانستم خیلی از دانشگاه های دیگری که اتفاقا سطح خوبی هم داشتند (دانشگاه ایران، شهید بهشتی و ...) را قبول شوم. اما آن حس قرار گرفتن در دانشگاهی که همه رشته ها را دارد و من راحت می توانم همایش های هنری را که همیشه به آن علاقه داشتن دنبال کنم، مرا قلقلک می داد. با آمدن نتایج نهایی کنکور و قبول شدن در پزشکی دانشگاه تهران، زندگی من به عنوان فردی خوابگاهی در خوابگاه تهران آغاز شد. روزها زمان خود را صرف آماده کردن وسایلی کردم که فکر می کردم در خوابگاه دانشجویی حتما لازمم می شوند.

خوابگاه پسرانه تهران

شروع زندگی در خوابگاه تهران

تحصیل در دانشگاه تهران به همان شیرینی بود که از ابتدا هم فکرش را می کردم. ترم های اول دانشگاه درس های آسان تری را پاس می کردیم. اما خوب می دانستم که در ترم های آینده قرار است حسابی دمار از روزگارمان با دروس سخت و تخصصی در بیاید. اما زندگی در خوابگاه تهران در ابتدا همان چیزی نبود که انتظارش را داشتم. زندگی در یک محیط جمعی با افرادی که گاها از دو نقطه متفاوت کشور بودیم. این مساله در ابتدا باعث آزارم می شد. فکر می کردم نمی توانم آرامشی را که برای تحصیل در رشته پزشکی نیاز دارم در خوابگاه پسرانه بیابم.

خوابگاه پسرانه تهران

اما این حس مدت زیادی ادامه نداشت. پس از گذشت چند ماه از اقامت در خوابگاه پسرانه تهران به وضوح به اشتباه خود پی بردم. خوابگاه دانشجویی دقیقا همان چیزی بود که من برای مستقل شدن به آن نیاز داشتم. در شروع زندگی در خوابگاه پسرانه در تهران به طور آزار دهنده ای غیر اجتماعی بودم. به سختی با کسی صحبت می کردم و همین مساله باعث شده بود که دوستان کمی و گاها هیچ دوستی نداشته باشم. اما تحول زندگی خوابگاهی من از یک اتفاق شروع شد.

خوابگاه دانشجویی

چگونه زندگی من در خوابگاه تهران متحول شد؟

ترم دوم بودم. برای پروژه یکی از درس هایم باید خلاصه یک کتاب تخصصی به زبان اصلی (انگلیسی) را می نوشتم. اواسط ترم مشکلی خانوادگی برایم پیش آمد و مجبور شدم برای سه هفته از دانشگاه و پانسیون دانشجویی دور باشم. با خودم فکر کردم که زمانی که مشکلم را با استادم مطرح کنم حتما این مساله را درک خواهد کرد. بخاطر همین تقریبا بیخیال تحویل پروژه شده بود و خودم را به مطالعه دروس دیگرم در اقامتگاه پسرانه مشغول کردم. اما درست سه روز مانده به تحویل پروژه با اتاق استاد رفتم. در کمال ناباوری استادم هیچ عذر و بهانه ای را قبول نکرد و به من گفت که یک دانشجوی پزشکی موفق باید بتواند کارها و مشکلات خود را مدیریت کند.

پانسیون دخترانه

با حالتی درمانده به خوابگاه برگشتم. گاهی تنها چند کلمه با هم اتاقی هام صحبت می کردم و به کار خودم مشغول می شدم. تنها سه روز برای ترجمه و خلاصه نویسی یک کتاب سیصد صفحه ای وقت داشتم. آن روز را به سالن مطالعه اقامتگاه رفتم و حتی برای صرف شام به اتاق برنگشتم. زمانی که آخر شب به اتاق مراجعه کردم یکی از هم اتاقی ها به شوخی گفت هنوز که فرجه ها شروع نشده اند از حالا در حال درس خواندن هستی. منم از کوره در رفتم و گفتم درس خواندن بخورد توی سرم چه درس خواندنی باید تا دور روز دیگر پروژه ای سنگین را تحویل دهم.

خوابگاه دانشجویی

از زمان گفتن این حرف تا یک ساعت بعد اتفاقی افتاد که دیدگاه من و روابط اجتماعی مرا برای همیشه متحول کرد. ما در یک اتاق چهار نفره بودیم. زمانی که هم اتاقی هایم در خوابگاه پسرانه دانشجویی این مطلب را شنیدند کمتر از یک ساعت بعد سه هم اتاقی خودم به همراه شش نفر دیگر از دوستان آنها همزمان در حال ترجمه و خلاصه نویسی کتاب بودند. صفحات کتاب را تقسیم کرده بودند و هرکدام از آنها در حال ترجمه و خلاصه نویسی چند صفحه بودند. فردای آن شب کار خلاصه نویسی تمام شده بود. اصلا نمره آن درس را به یاد نمی آورم اما درسی بزرگتر را از آن شب به یاد دارم. بدون شک خوابگاه تهران و هر خوابگاه دانشجویی دیگری می تواند بزرگترین دانشگاه برای فراگرفتن درس های بزرگ زندگی مثل فداکاری و عشق باشد.

خوابگاه پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها