حفظ همبستگی و امنیت در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1398/11/17 تعداد بازدید:‌ 252 دسته‌بندی: پانسیون کارمندی

حفظ همبستگی و امنیت در خوابگاه
برقراری نظم و آرامش در خوابگاه دانشجویی:

قبل از هرچیزی نباید فراموش کرد که خوابگاه محیطی مانند پادگان نیست. در نتیجه رفتارهای اجتماعی و تعامل با ساکنین آن نیز باید متعادل و درخور محیط آکادمیک باشد. حضور فرد یا افرادی که نظم و آرامش را در محیط خوابگاه پسرانه تهران و دیگر شهرها برقرار کنند لازم و ضروری است. در خوابگاه های دولتی و غیر دولتی نیز یک یا چند نفر به عنوان مسئول یا سرپرست خوابگاه تعیین می شوند که مشکلات و نیازهای ساکنین خوابگاه را حل و فصل کرده یا در صورت نیاز به مقامات بالاتر ارجاع می دهند. سرپرست خوابگاه مسئول ارتقاء سطح کیفیت زندگی دانشجویان و ایجاد یک محیط امن جهت بهبود سطح یادگیری دانشجویان و ساکنین خوابگاه ها است که طیف وسیعی از وظایف و مسئولیت ها را شامل می شود.

رفتار سرپرست خوابگاه، یک چالش قدیمی در خوابگاه:

سرپرست خوابگاه دانشجویی پسرانه و دخترانه در ایجاد یک جامعه مسکونی ، نقش مهمی ایفا می کنند. به همین دلیل انتظار می رود در تمامی زمینه ها از جمله، برقراری و رعایت استانداردها، ملاک های اساسی و زمان بندی های درست تلاش کرده و بر اساس ایجاد درک متقابل و ارتباط صمیمی در بین مسئولین خوابگاه و ساکنین آن، همبستگی بیشتری را در این جامعه کوچک به وجود بیاورند.

خوابگاه پسرانه
مدیریت وضعیت موجود در خوابگاه:

سرپرست های خوابگاه دخترانه و اقامتگاه پسرانه در تهران و دیگر شهرها در جایگاه مهمی قرار دارند و انتظار می رود در هنگام رسیدگی به شرایط خاص، سطح مشخصی از مدیریت و اقتدار را کنترل  کنند. آنها وظیفه دارند که با نشان دادن رفتار مسئولانه و قضاوت درست، به عنوان الگو، نقش آفرینی کنند. در این گونه موارد، انتظار می رود یک سرپرست نقش اصلی را در کمک به دیگران جهت درک و پیروی از سیاست های دانشگاهی، خوابگاهی و مقررات و استانداردهای جامعه ای ایفا کند. سرپرست های خوابگاه همچنین موظف هستند با ایجاد جلسات منظم با مسئولین و مقامات بالاتر، به بحث در مورد مسائل خاص خوابگاه از جمله درگیرهای ساکنین و رویدادهای آینده، بپردازند.

پانسیون پسرانه
تلاش برای رشد فکری ساکنین:

سرپرست های خوابگاه می توانند به عنوان رابطی بین دانشجویان، استادان و مدیریت دانشگاه عمل کنند. به طوری که از طریق برنامه ریزی برای فرصت های آموزشی در محل اقامت دانشجویان، نقش مهمی در ارتقاء زندگی فکری ساکنین خوابگاه داشته باشند. بحث هایی در مورد موضوعات مختلف مانند زندگی در محوطه دانشگاه، موضوعات سیاسی ملی و بین المللی، فرهنگی، اقتصادی و فن آوری، اجتماعی، ورزشی و یا مسائل اخلاقی، به طور رسمی و غیر رسمی می تواند در خوابگاه ها با کمک سرپرست خوابگاه ایجاد شود. با ایجاد چنین فرصت هایی برای برقراری تعاملات غیررسمی، افراد مقیم در خوابگاه پسرانه و پانسیون دخترانه تهران می توانند منافع علمی و فکری خود را با دانشجویان دیگر به اشتراک بگذارند و آنها را تشویق به بحث در مورد ایده ها، تجربیات زندگی، اهداف شغلی و برنامه های آینده ی خود کنند.

خوابگاه در تهران
تلاش در رسیدگی به مشکلات ساکنین:

انتظار می رود که سرپرست خوابگاه ها در مورد مسائل مسکونی، تحصیلی و شخصی به ساکنان خوابگاه مشاوره دهند و در صورت نیاز، به آن ها در حل مسأله یا مشکلشان کمک کنند. انتظار می رود که یک سرپرست خوابگاه دخترانه و پانسیون پسرانه در تهران و دیگر شهرها به عنوان یک منبع اطلاعاتی، با اتخاذ راه حل های بی طرفانه برای مسائلی که به وجود می آید، به دانشجویان در حل اختلافات کمک کند. سرپرست ها باید با گوش دادن و ارائه قضاوت دلسوزانه به یاری دانشجویان آمده تا به نتیجه گیری نهایی ساکنین خوابگاه در مورد چگونگی برخورد با مشکلات  کمک کنند. انتظار می رود سرپرست ها از دفاتر و منابع مناسب برای اطلاع رسانی به ساکنین خوابگاه جهت مشاوره یا خدمات اضطراری استفاده کنند.

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمامی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها