حفظ سلامتی در خوابگاه پسرانه

بشرا یعقوبیان 1399/07/28 تعداد بازدید:‌ 223 دسته‌بندی: خوابگاه پسرانه

حفظ سلامتی در خوابگاه پسرانه

سلامتی و خوابگاه پسرانه

خوابگاه پسرانه محل زندگی افراد مختلف از جمله دانشجویان، کارمندان، ورزشکاران و تمامی افرادی است که با هدف خاصی به یک شهر دیگر مهاجرت می کنند. بنابر هدف افراد در مهاجرت به شهرهای دیگر ممکن است این افراد دارای سن و سال های متفاوتی باشند. بطور مثال ورزشکارانی که برای شرکت در یک مسابقه ورزشی به تهران و دیگر شهرها می آیند و مدت مشخصی را در خوابگاه پسرانه ساکن می شوند دارای رنج سنی متفاوتی هستند. اما چنانچه بخواهیم طبق میانگین قضاوت کنیم، عمده افراد ساکن در خوابگاه پسرانه در تهران و دیگر شهرها جوانان دانشجو و کارمندی هستند که رنج سنی آنها کمتر از سی سال است. این افراد غالبا برای اولین بار است که از خانواده خود دور شده اند و ممکن است در کسب استقلال در روزها و ماه های نخست مشکل داشته باشند. حفظ سلامتی در خوابگاه پسرانه به همین دلیل اهمیت می یابد.

خوابگاه پسرانه

چرا در خوابگاه پسرانه سلامتی ما به خطر می افتد؟

خوابگاه پسرانه یک محل اقامت ایده آل برای بسیاری از افراد است. بنابراین خوابگاه پسرانه تهران به خودی خود نمی تواند در به خطر افتادن سلامتی افراد نقش داشته باشد. رفتار ساکنین خوابگاه و سبک زندگی خاصی که برمی گزینند تنها دلیل به خطر افتادن سلامتی آنها چه در خوابگاه و چه در موقعیت های دیگر است. دلیل پررنگ شدن این امر در خوابگاه دخترانه و پسرانه عدم دسترسی افراد در این مکان ها به خانوادهایشان می باشد. زمانی که افراد در کنار خانواده خود زندگی می کنند، تک تک اعضای خانواده بر روی سلامتی آنها حساس هستند. اکنون با مستقل شدن ساکنین خوابگاه پسرانه تهران، خود افراد مسئول تک تک لحظات زندگی و تصمیماتی که در آنها اتخاذ می کنند، خواهند بود. شاید این امر در ابتدای ورود افراد به خوابگاه پسرانه مقداری گیج کننده باشد.

خوابگاه پسرانه

تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا شما را با راه های حفظ سلامتی در خوابگاه پسرانه آشنا کنیم. 

روش های حفظ سلامتی در خوابگاه پسرانه

خوابگاه پسرانه در تهران و زندگی در کنار دوستان و هم سالان می تواند تجربه خاصی در زندگی افراد محسوب گردد. این تجربه بخصوص کمک می کند که افراد به گونه دیگری با مسائل زندگی روبرو شوند. گاهی این تفاوت در روبرو شدن با مسائل، تاثیرات مثبتی را در شخصیت و آینده ساکنین پانسیون پسرانه در تهران ایجاد می کند. اما همیشه شانس با افراد یار نیست. گاهی ممکن است اتفاقات و تصمیماتی که در پی آنها در خوابگاه پسرانه گرفته می شود، دارای عواقب زیانباری برای زندگی ساکنین بخصوص سلامتی آنها در پی داشته باشد. تعدادی از این تصمیمات عبارتند از:

تشویق به مصرف دخانیات در خوابگاه پسرانه

خوابگاه پسرانه تحت نظارت نهادهای دولتی مربوطه قرار دارد. مصرف هرگونه دخانیات اعم از سیگار، قلیان و غیره در خوابگاه پسرانه تهران و سایر شهرها اکیدا ممنوع است. اما گاهی دیده شده است که ساکنین اقامتگاه پسرانه از طرف افراد دیگری که ممکن است ساکن خوابگاه باشند و یا خارج از خوابگاه با ساکنین در ارتباط باشند، تشویق به مصرف دخانیات می شوند. خوشبختانه بسیاری از ساکنین خوابگاه دخترانه و پسرانه تهران جوانانی هستند که بر اساس حکم عقل و منطق خود از این مسائل دوری می کنند. در غیر این صورت مسئولین و سرپرست خوابگاه با ورود کردن به مساله باید سریعا این عامل تهدیدکننده سلامت جوانان ساکن خوابگاه و پانسیون را متوقف کنند.

خوابگاه پسرانه

مصرف غذاهای ناسالم در خوابگاه پسرانه

خوابگاه پسرانه تهران دارای الگوی مصرف غذای کاملا متفاوت و مختلفی است. تعدادی از افراد ساکن در خوابگاه تنها از غذاهای دانشگاه استفاده می کنند. از طرفی دیگر تعداد کمی از ساکنین خوابگاه پسرانه و دخترانه تمامی وعده های غذایی را خود تهیه کرده و به اصطلاح آشپزهای ماهری در خوابگاه هستند. تعداد دیگری از ساکنین پانسیون و خوابگاه به سفارش دادن غذای بیرون عادت کرده اند. تمامی این الگوهای مصرف غذا در پانسیون پسرانه تهران، بسته به نوع غذای مصرفی می توانند دارای مزایا و معایب باشند. آنچه حائز اهمیت است، لزوم توجه ساکنین خوابگاه پسرانه به عدم مصرف غذاهای فست فودی، سرخ کردنی، غذای شب مانده، غذاهای تاریخ مصرف گذشته و تمامی انواع خوراک هایی است که ممکن است سلامتی آنها را به خطر بیندازد.

خواب اینجا دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون

دیدگاه‌ها