حفظ باورهای خود در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1399/01/25 تعداد بازدید:‌ 230 دسته‌بندی: خوابگاه تهران

حفظ باورهای خود در خوابگاه
درک دانشجویان از اهمیت حفظ باورها:

دوران دانشجویی که معمولاً همزمان با دوران جوانی است، مهم ترین دوران زندگی انسان محسوب می شود. در این دوره از زندگی تحولات عظیمی در درون افراد روی می دهد. دانشجو در مرز بلوغ و نوجوانی از طفیلی بودن می رنجد و می خواهد برای حل مسائل شخصی بر خود و نیروی جوانی خود متکی باشد. نیروی عاطفی در این سن به شدت افزایش می یابد و در عالم رفاقت  و دوستی افراد را عاشقانه دوست دارد و در عالم قهر و دلگیری، ممکن است تا مرز انتقام پیش برود. فضای خوابگاه های دخترانه و خوابگاه پسرانه در تهران و سایر شهرهای بزرگ ممکن است این احساسات را تشدید کند. به همین دلیل است که درک دانشجویان و تلاش آنان برای حفظ باورهای صحیح خود، راهکار امنی جهت گریز از این دوره سنی حساس است.

پانسیون دخترانه
نگرانی والدین یک امری منطقی:

تأثیر پذیرفتن از اطرافیان یک امر بدیهی می باشد، خوابگاه و ساکنین آن نیز از این امر مستثنی نیستند. حتی می توان به این امر استدلال کرد که چون در خوابگاه های کارمندی و دانشجویی میزان صمیمت بسیار زیاد است، دختران و پسران دانشجوی ساکن در خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه ها با شدت بیشتری به تغییرات واکنش نشان می دهند. همین امر باعث شده است که بعضی از خانواده ها از اقامت فرزند خود در خوابگاه های دانشجویی و کارمندی واهمه داشته باشند. به ویژه در سال های اول دانشگاه این استرس همواره همراه خانواده ها می باشد. ساکنین خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون دخترانه و پسرانه، زندگی در خوابگاه های دانشجویی و کارمندی را تجربه کرده اند. ممکن است فرد طی چند سال زندگی در خوابگاه با هرگونه شخصیتی مواجه شود. هم اتاقی شدن با افرادی که در قید و بند هنجارها و ناهنجاری های جامعه هستند، افراد مذهبی و غیرمذهبی، افراد متعصب و غیر متعصب و… همگی ممکن است برای یک دوره هرچند کوتاه اتفاق بیفتد. اما چون این افراد زندگی در خوابگاه را تجربه کرده اند، نسبت به خانواده های خود، دید مثبت تری نسبت به خوابگاه های دخترانه و اقامتگاه پسرانه در تهران و سایر شهرها خواهند داشت.

خوابگاه دخترانه

توجه به تمام ابعاد مسأله:

تقریبا تمام ساکنین خوابگاه دانشجویی دخترانه و پسرانه، افرادی هستند که حداقل ۱۸ سال سن دارند، افرادی که سن حساس نوجوانی را پشت سر گذاشته اند و اکنون به عنوان یک فرد آزاد با اعتقادات و باورهایی که به آن ایمان دارند، در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دخترانه و پسرانه، زندگی مستقل را آغاز کرده اند. پس لازم است خانواده ها با شناخت کامل از اعتقادات فرزند خود، نگران اقامت وی در خوابگاه نباشند، زیرا این مسئولیت بر عهده خانواده ها است که فرزند خود را چنان تربیت کنند که تأثیر از محیط اطراف را به کمترین حد ممکن کاهش دهند. تنها زمانی یک دانشجو می تواند از هم اتاقی ها و دیگر هم خوابگاهی های خود رفتارهای منفی را الگوبرداری نکند که به باورهای مثبت خود رسیده باشد و تنها در پی رشد آن ها باشد. پیش زمینه ذهنی نادرست از خوابگاه های دخترانه و پانسیون پسرانه در تهران و سایر شهرها صحیح نمی باشد. گرچه وجود رفتارهای ناسالم در بین ساکنین خوابگاه انکار کردنی نیست، اما راه حل درست، مخالفت با اقامت در خوابگاه ها نیست، بلکه باید به روش های علمی و آماری در شناسایی و کاهش رفتارهای ناسالم رایج در بین ساکنین خوابگاه تلاش کرد.

اقامتگاه دانشجویی

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمام ی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها