حفاظت از خود در برابر سرقت هویتی

بشرا یعقوبیان 1397/05/02 تعداد بازدید:‌ 185 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

حفاظت از خود در برابر سرقت هویتی

حفاظت از خود در برابر سرقت هویتی:

در مطلب قبل به تعریف سرقت هویتی و دلایل آسیب پذیر بودن دانشجویان و دیگر جوانان ساکن در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های کارمندی دانشجویی دخترانه و پسرانه، در برابر این تقلب اجتماعی اشاره شد. حفاظت از خود به روش های مختلف سبب می شود که شرایط برای افراد غریبه و فرصت دادن به دیگران برای وارد کردن آسیب های مالی و حیثیتی فراهم نشود. همان طور که گفته شد، جوانان ساکن در خوابگاه های دانشجویی به دلیل اینکه خوابگاه را به عنوان خانه خود پذیرفته و در آن احساس آرامش و راحتی دارند، ممکن است بیشتر مورد سوءاستفاده اطرافیان و دیگر اشخاص غریبه که به هر طریقی به فضای داخلی خوابگاه راه پیدا می کنند، قرار بگیرند.

پانسیون خودگردان در تهران

در ادامه مطلب به موارد دیگر ی اشاره خواهد شد که جوانان ساکن در اقامتگاه ها، پانسیون ها و خوابگاه های دانشجویی کارمندی پسرانه و دخترانه با رعایت آن ها، می توانند از خود در برابر سارقان هویتی محفاظت کنند.

ایمن سازی دستگاه های الکترونیکی:

دانشجویان و دیگر ساکنین خوابگاه های دانشجویی دخترانه و پسرانه، به راحتی به اطرافیان خود در خوابگاه اعتماد می کنند. به طوری که گوشی های هوشمند، لپ تاپ ها و تبلت ها را به آسانی و به عنوان یک وسیله عمومی در دسترس هم اتاقی ها و دیگر اطرافیان خود قرار می دهند. این مسیر ساده می تواند به راحتی کلیه اسرار شخصی هر فردی را در معرض عموم قرار دهد و شرایط مناسب برای ارتکاب یک سرقت هویتی را فراهم کند. پس لازم است یا تمام داده های موجود در لپ تاپ و گوشی ها رمزگذاری شود و یا هیچ اطلاعات شخصی و هویتی در آن ها نگهداری نشود.

پانسیون دانشجویی پسرانه

بهتر است زمانی که فرد در حال استفاده از دستگاه های شخصی الکترونیکی خود نیست، تمام آن ها را قفل نگه دارد.

مراقب پست هایی باشید که در رسانه های اجتماعی نشر می دهید:

پیشرفت در تکنولوژی سبب شده است که یک فرد حرفه ای بتواند از آن سر دنیا به فایل های شخصی هرکسی دسترسی پیدا کند. قشر جوان و دانشجویانی که در خوابگاه ها و پانسیون های کارمندی دانشجویی پسرانه و دخترانه اقامت دارند، بیشترین زمان خالی برای سپری کردن ساعات طولانی در شبکه های اجتماعی دارند. فردی که در فیس بوک یا دیگر شبکه های اجتماعی با دیگران دوست می شود، ممکن است یک هکر باشد. این افراد که از حرفه ای ترین سارقان هویتی هستند، تنها با فرستادن یک لینک در صفحه مخاطبان خود، قادر هستند نرم افزارهای مخرب را به گوشی، لپ تاپ یا تب لت آن ها ارسال کنند. این مسیر سریع و ساده می تواند به راحتی شرایط مناسبی را برای افراد ناشناس فراهم کند. دختران و پسران ساکن در خوابگاه ها و اقامتگاه های خودگردان و دولتی باید در این مورد بسیار محتاط عمل کنند. پیوندهایی که از طرف افراد ناشناس دریافت می کنند را بدون اطلاع، قبول نکنند. همچنین باید در تنظیمات مربوط به حریم خصوصی خود در هر برنامه وارد شده و آن را به گونه ای تنظیم کنند که برای دیگران قابل دسترس نباشد.

پانسیون کارمندی پسرانه

برخی از اپلیکیشن های پیام رسان و شبکه های اجتماعی در مقایسه با دیگر نرم افزارها از سطح امنیتی بالاتری برخوردار هستند. هرچند نمی توان به طور صد در صد از میزان امنیت آنان نیز مطمئن بود. اما توصیه می شود در انتخاب این پیام رسان های اجتماعی دقت بالایی به کار گرفته شود. با توجه به این که بیشترین سرقت های هویتی از طریق افرادی صورت می گیرد که برای مدت زمانی از دوستان و هم اتاقی های نزدیک ساکنین خوابگاه ها و اقامتگاه های دانشجویی کارمندی به شمار می روند، بهتر است هنگام استفاده نکردن از این شبکه های اجتماعی، به طور کامل از آن ها خارج شد و همچنین مطالب شخصی را در معرض دید عموم قرار نداد.

سه راهکار دیگر برای حمایت از خود در برابر سرقت هویتی در خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه های دانشجویی کارمندی را در سایت خواب اینجا دنبال کنید.

دیدگاه‌ها