حساسیت غذایی در پانسیون پسرانه

بشرا یعقوبیان 1401/05/26 تعداد بازدید:‌ 150 دسته‌بندی: پانسیون پسرانه تهران

حساسیت غذایی در پانسیون پسرانه

آلرژی یا همان حساسیت به نوعی واکنش بدن به موادی است که با آن سازگاری ندارد. حساسیت ممکن به اشکال مختلفی در بدن ظاهر شده و به دلایل متفاوتی ایجاد شود. حساسیت تنفسی، پوستی، غذایی و غیره انواع حساسیت به مواد آلرژن یا حساسیت زا هستند. مواد آلرژن می تواند در هوا، در سطوح مختلف و در غذاهای متفاوتی وجود داشته باشند. یکی از آزاردهنده ترین حساسیت ها یا حساسیت غذایی است. در این نوع از حساسیت افراد به خوراکی های خاصی آلرژی دارند. این مساله در مکان هایی نظیر پانسیون پسرانه و سایر انواع پانسیون دانشجویی می تواند آزاردهنده تر باشد. چرا که در پانسیون پسرانه افراد امکان کمتری برای انتخاب نوع غذای مصرفی خود دارند. 

پانسیون پسرانه

چرا حساسیت غذایی در پانسیون پسرانه بیشتر از سایر مکان ها آزاردهنده است؟

زندگی در پانسیون پسرانه و هر نوع خوابگاه و پانسیون دیگری یکسری قوانین و مقررات خاص خود را دارا می باشد. بدون شک امکانات و شرایطی که یک فرد در منزل شخصی خود دارد با شرایط افراد در پانسیون دانشجویی و کارمندی قابل مقایسه نیست. زمانی که افراد در پانسیون پسرانهزندگی می کنند معمولا غذای خود را یا از سلف دانشگاه تهیه کرده و یا غذاهای ساده و اصطلاحا دانشجویی را در پانسیون تهیه می کنند. همین مساله توانایی و قابلیت آنها را برای انتخاب غذایی که به آن حساسیت ندارند کاهش می دهد. همین دلایل سبب شده است که حساسیت غذایی در پانسیون پسرانه تهران و سایر پانسیون دانشجویی و کارمندی به طرز چشمگیری آزاردهنده باشد.

یکی دیگر از دشواری های حساسیت غذایی برای ساکنین پانسیون پسرانه در تهران، هزینه بردار بودن برخی خوراکی هایی است که امکان حساسیت زا بودن آنها پایین است. بطور مثال یک فردی که حساسیت به گلوتن دارد هر نوع خوراکی را که حاوی گلوتن باشد نمی تواند مصرف کند. چنین فردی باید برای تهیه خوراک خود اعم از نان و سایر مواد خوراکی هزینه بیشتری را بابت تهیه نوع بدون گلوتن آن متحمل شود. این هزینه ها برای افرادی که در پانسیون پسرانه در تهران و هر نوع پانسیون کارمندی و دانشجویی دیگری ساکن هستند هزینه های گزافی را با خود به همراه دارد. 

پانسیون پسرانه تهران

بهترین روش مدیریت تغذیه برای افراد دارای حساسیت غذایی در پانسیون پسرانه

حساسیت های غذایی را چه در پانسیون پسرانه و چه در هر مکان دیگری نمی توان نادیده گرفت. فردی که به خوراک خاصی حساسیت دارد ممکن است مصرف آن واکنش های شدید و گاها مرگ آوری را برای وی به دنبال داشته باشد. بنابراین داشتن حساسیت غذایی باید در هر صورت و هر مکانی اعم از پانسیون پسرانه جدی انگاشته شود. بهترین راه مدیریت تغذیه برای افراد دارای حساسیت غذایی در پانسیون پسرانه تهران، داشتن برنامه تغذیه شخصی می باشد. عضویت در برنامه گروهی تهیه غذا در پانسیون پسرانه اگرچه جذاب است ولی برای کسی که حساسیت غذایی دارد هر وعده غذا خوردن با دیگران ممکن است به خوردن مواد خوراکی آلرژن و بروز علائم حساسیت در فرد بیانجامد. 

بنابراین چنانچه فردی دارای حساسیت غذایی در پانسیون پسرانه و هر نوع پانسیون دیگری ساکن است در ابتدا باید مواد خوراکی که به آن حساسیت دارد را بشناسد و در قدم دوم تمامی غذاهایی که ممکن است این ماده خوراکی در تهیه آنها سهیم باشند را لیست کند. سپس تمامی این غذاها را از لیست غذاهای مصرفی خود حذف نماید. 

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها