حساسیت بهاری در اقامتگاه پسرانه تهران

بشرا یعقوبیان 1401/01/04 تعداد بازدید:‌ 253 دسته‌بندی: اقامتگاه

حساسیت بهاری در اقامتگاه پسرانه تهران

به همان اندازه که شروع فصل بهار برای همه مردم می تواند شیرین و لذت بخش باشد؛ برای برخی نیز که حساسیت بهاری را هر ساله تجربه می کنند زجرآور است. حساسیت بهاری شکلی از انواع آلرژی ها است که در فصل بهار و با شروع گرده افشانی گل ها و گیاهان مختلف شروع می شود. ساکنین اقامتگاه پسرانه تهران و سایر انواع خوابگاه و پانسیون دانشجویی و کارمندی نیز ممکن است با این مشکل دسته و پنجه نرم کنند. حساسیت بهاری معمولا با شروع فصل بهار شروع می شود و پس از آن هر نوع محرکی از جمله بوی گیاهان و حتی خوراکی های خاص گیاهی که در فصل بهار مصرف آنها بالاتر می رود نیز می توانند به این مشکل دامن بزنند. 

اقامتگاه پسرانه

محرک های ایجاد کننده حساسیت بهاری در اقامتگاه پسرانه تهران

در اقامتگاه پسرانه تهران و سایر شهرها نیز ممکن است به دلایل مختلفی حساسیت بهاری بروز کند. یکی از این دلایل وجود محرک ها یا آلرژن های طبیعی مانند گرده گل و گیاهانی است که در حیاط یا محوطه خوابگاه در تهران وجود دارند. این آلرژن ها به راحتی واکنش آلرژیک در فرد را برانگیخته و فصل بهار را برای وی در خوابگاه دانشجویی و هر مکان دیگری به اوقاتی تلخ بدل می کنند. اگرچه وجود آلرژن های طبیعی در فصل بهار ممکن است شروع کننده حساسیت های مختلف باشد اما پس بروز واکنش آلرژی در فرد، هر محرک دیگری اعم از محرک های شیمیایی مانند بوی تند مواد شوینده نیز ممکن است این پاسخ را در فرد رقم بزند. یکی دیگر از موارد مشکل زا در اقامتگاه پسرانه در تهران در فصل بهار، نیاز به سم پاشی های مختلف در برابر جانداران موزی می باشد. اگرچه این کار در خوابگاه و پانسیون معمولا در زمان تخلیه خوابگاه انجام می شود اما با این وجود مقداری بوی مواد باقیمانده کافیست تا واکنش آلرژیک را در افراد حساس در پانسیون دانشجویی برانگیزد.

اقامتگاه پسرانه دانشجویی

راه های درمان حساسیت فصلی در اقامتگاه پسرانه تهران

حساسیت فصلی را نمی توان با استفاده از داروهای مختلف بصورت قطعی و دائمی درمان کرد. همین مساله ایجاب می کند که به منظور کاهش علائم آزاردهنده حساسیت فصلی در اقامتگاه پسرانه تهران، برخی تدابیر و کارها اتخاذ گردد. با رعایت اصول و راه هایی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم می توان به راحتی علائم و نشانه های حساسیت فصلی را در اقامتگاه پسرانه و هر مکان دیگری کنترل نمود و در حد مطلوب از فرا رسیدن فصل بهار لذت برد. راه های درمان و کنترل حساسیت فصلی در اقامتگاه دانشجویی و هر مکان دیگری عبارتند از:

- نوشیدن آب و مایعات به میزان زیاد: مواد آلرژن یا حساسیت زا معمولا در مخاط دهان و بینی ساکن شده و با تحرک آن موجب شروع علائم حساسیت فصلی می گردند. مصرف آب، آب میوه و دمنوش های موثر، کمک می کند که این مواد آلرژن از محیط مخاط جدا شده و واکنش های بعدی را به دنبال نداشته باشند. 

- مصرف امگا 3: یکی از ترکیبات موثر در کاهش علائم آلرژی، امگا 3 می باشد. این اسیدچرب خاص با کنترل علائم آلرژی به جلوگیری از شروع آن در خوابگاه کمک می کند. 

اقامتگاه پسرانه در تهران

- مصرف عسل طبیعی: عسل طبیعی سرشار از انواع ویتامین ها و آنزیم های مفید می باشد. همین مساله کمک می کند که علائم آلرژی و حساسیت فصلی در افراد با شروع فصل بهار پس از مصرف عسل طبیعی در اقامتگاه پسرانه تهران کنترل گردد. 

مصرف چغندرقند: چغندر قند سرشار از انواع ویتامین های محلول در آب و چربی است. علاوه بر این چغندرقند منبعی غنی از کوئرستین است که ترکیب سرکوب کننده علائم آلرژی به شمار می آید. 

مصرف میوه های فصل: یکی از ترکیبات کمک کننده برای کاهش علائم آلرژی در افراد، ویتامین ث است. میوه های فصل در شروع فصل بهار معمولا مرکبات هستند که با دارا بودن منبعی غنی از ویتامین ث مانند یک آنتی هیستامین عمل کرده و علائم آلرژی را در افراد در اقامتگاه پسرانه سرکوب می کنند. 

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها