جرقه فکر کردن به مهاجرت در پانسیون دخترانه تهران

بشرا یعقوبیان 1400/05/18 تعداد بازدید:‌ 215 دسته‌بندی: پانسیون دخترانه تهران

جرقه فکر کردن به مهاجرت در پانسیون دخترانه تهران

چرا ساکنین پانسیون دخترانه تهران به مهاجرت فکر می کنند؟

یکی از معضلات بزرگ کشور ما در چندین دهه اخیر، مهاجرت افراد تحصیلگرده و با سواد از کشور به سایر کشورهای جهان است. فرار مغزها را شاید بارها و بارها از خلال برنامه های تلویزیونی مختلف و یا تیتر روزنامه ها دیده باشیم. اما باید توجه داشته باشیم این اصطلاح یکی از تلخ ترین واقعیت های جامعه را تشکیل می دهد. مهاجرت افراد تحصیلکرده در دانشگاه های معتبر کشور معمولا ناشی از عوامل مختلفی است که بیکاری اصلی ترین این دلایل می باشد. ساکنین پانسیون دخترانه تهران که عموما دانشجویان نخبه کشور هستند، به دلیل عدم اطمینان از آینده شغلی خود در همان محیط خوابگاه جرقه های اولیه مهاجرت در ذهن آنها شکل می گیرد. مهاجرت نمی تواند به خودی خود باب میل همه افراد باشد. اما گاهی شرایط حاکم بر زندگی یک فرد ممکن است وی را وادار به گرفتن چنین تصمیم دشواری بکند.

پانسیون دخترانه تهران

مهاجرت های تحصیلی یکی از پر تکرارترین اتفاقات روز هستند. اگر در یک پانسیون دانشجویی چند ساعتی را زمان بگذرانید، قطع به یقین برای یکبار هم که شده صحبت از مهاجرت در بین ساکنین پانسیون پیش می آید. اگر از این افراد دلیل مهاجرت آنها سوال شود در قدم اول خواهند گفت که در جامعه به اندازه توانایی هایشان به آنها بها داده نمی شود. متاسفانه در چندین سال اخیر رانت و روابط بازی، حاکمیت بالایی در میان اداره های مختلف کشور برقرار است. افرادی که شایستگی چندانی برای حضور در یک جایگاه را ندارند به دلیل داشتن روابطی مشخص موفق به تصاحب این جایگاه می شوند. این مسائل به خودی خود در جامعه قابل مشاهده است. آنچه که باید برای جلوگیری از رفتن سرمایه های کشور که در خوابگاه ها ساکن هستند صورت بگیرد نیاز به یک همت بزرگ دارد.

پانسیون دخترانه تهران

سکونت افراد باهوش در پانسیون دخترانه تهران

بدون شک نمی توان یک خصلت کلی را به تعداد زیادی از افراد یک اجتماع تعمیم داد. اما آنچه که در مورد پانسیون پسرانه و دخترانه صدق می کند، حضور تعداد زیادی افراد باهوش در اینگونه مکان ها می باشد. افرادی که با زحمت فراوانی موفق به قبولی در دانشگاه و رشته مدنظر خود شده اند و اکنون در اقامتگاه دانشجویی تهران سکونت دارند. این افراد سرمایه های باارزشی برای کشور ما به شمار می آیند. از دست دادن حتی یک نفر از این افراد باهوش که در خوابگاه دخترانه و پسرانه حضور دارند، ممکن است میلیاردها تومان به کشور ما خسارت وارد کند. اینها همان افرادی هستند که می توانند با ذهن خلاق و فعال خود ایده های بسیار خوبی برای پیشرفت کشور داشته باشند. توجه کافی از سوی مسئولین دانشگاه های مختلف نسبت به این افراد در پانسیون دخترانه تهران کمک می کند که استعدادهای شگرف آنها به موقع شناسایی شده مورد توجه قرار گیرد.

اقامتگاه پسرانه

بها دادن به افراد باهوش در پانسیون دخترانه تهران و جلوگیری از مهاجرت آنها

بدون شک همه افراد به پیشرفت در زندگی در هرگوشه دنیا که باشند، اهمیت می دهند. اما همه ما می دانیم که حس باارزش بودن و پیشرفت شخصی و گروهی زمانی که فرد این کار را در وطن خود انجام می دهد، صد چندان است. جوانان کشور ما استعداد فوق العاده ای در زمینه های مختلف علمی و صنعتی دارند. مهاجرت این افراد به سایر کشورها مانند این است که ما خودمان دو دستی امکاناتی را که می توانیم داخل کشور خود داشته باشیم به بیگانگان تقدیم کنیم. شناسایی و بها دادن به افراد باهوش ساکن در خوابگاه دخترانه در تهران و سایر خوابگاه ها به دلگرم شدن این افراد برای ماندن در مملک مادری خود بسیار کمک می کند. در قدم اول بهتر است ایده های این افراد با حسن نیت مورد بررسی قرار گیرد و تمام امکانات مورد نیاز برای پرداختن به این ایده ها در اختیار آنها قرار داده شود.

پانسیون دخترانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها