جذابیت های زندگی در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1398/10/14 تعداد بازدید:‌ 274 دسته‌بندی: خوابگاه کارمندی

جذابیت های زندگی در خوابگاه
جذابیت های زندگی در خوابگاه:
استفاده از خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه در تهران و دیگر شهرها روز به روز در حال افزایش است. در این مطلب به چند مورد از جذابیت های زندگی در خوابگاه و دلیل وابستگی برخی افراد به نوع از مسکن های دانشجویی اشاره می شود.
استقلال:

اکثر دانشجویان و افرادی که پس از فارغ التحصیلی زندگی دور از خانواده را تجربه می کنند، استقلال هایی را به دست می آورند که قبل از دور از شدن خانواده، از آن بی بهره بوده اند. اکثر دانشجویان قبل از رفتن به دانشگاه و اقامت در خوبگاه ها، خرید های شخصی خود را نیز همراه با خانواده انجام می دهند. این دانشجویان در روزهای اول اقامت در خوابگاه های دخترانه و پسرانه، حتی در تهیه مایحتاج ضروری خود لنگ می زنند. زیرا در خانه همواره این نیازها بدون هیچ زحمتی فراهم شده است. سوختن مدام غذاهای بار گذاشته در آشپزخانه های خوابگاه، گاهی سبب می شود اعضاء یک اتاق به بسکویت به عنوان یک وعده غذایی کامل نگاه کنند. این اتفاقات هرچند ساده موجب هوشیار شدن ساکنین خوابگاه ها می شود. دانشجویان ساکن در پانسیون های پسرانه و خوبگاه دخترانه تهران  یاد می گیرند که کارهای ضروری و تصمیمات جدی برای خود بگیرند.

خوابگاه در تهران

تجربه زندگی در خوابگاه، از کوچکترین استقلال هایی مانند زمان خوابیدن و بیدار شدن، طرز لباس پوشیدن، خرید کردن و … تا استقلال در گرفتن تصمیمات مهم مانند ادامه تحصیل، ازدواج، انتخاب شغل آینده و… را به دنبال دارد. با پایان یافتن دوران تحصیل در دانشگاه و یا اتمام قرارداد کاری برای اغلب کارمندان، از دست دادن این استقلال ها و بازگشت دوباره به خانه سخت است. به همین دلیل در این مرحله، دانشجو یا کارمند با معضلی رو به رو می شود که مزیت های اقامت در خوابگاه و اقامتگاه پسرانه و دخترانه و دوری از بایدها و نبایدهای خانواده را به بازگشت به خانه ترجیح می دهد. از دیگر جهت، چون بیشتر افراد ساکن در خوابگاه ها، پانسیون دخترانه تهران ها و اقامتگاه ها، از شهرهای کوچکتر به مراکز استان ها و شهرهای بزرگ آمده اند، از بازگشت به شهر خود و یافتن یک موقعیت شغلی مناسب ناامید هستند. این دختران و پسران، به امید دست یابی به شغل مناسب، زندگی دور از خانه و در یک شهر بزرگ را انتخاب می کنند. این تصمیم از جانب فرد، ممکن است برای خانواده ها چندان خوشایند نباشد و همین امر موجب بازگشت اجباری دانشجویان به خانه شود.

پانسیون پسرانه
احساس آرامش روانی:

دلیل دیگر برای نشان دادن رغبت دانشجویان به اقامت در خوابگاه های دخترانه و پسرانه، راحت بودن آن ها در خوابگاه و بین هم سن و سالان خود است. در  پانسیون پسرانه در تهران  و کارمندی، محیطی فراهم می شود که فرد بدون ترس از قضاوت شدن، نیازهای روحی خود را بیان می کند، از هنجارها و ناهنجارهای جامعه به راحتی سخن می گوید، گاهی از موقعیت و وضعیت موجود گلایه می کند و بدون هیچ استرسی از عقاید و افکار خود می گوید، زیرا اطرافیانش در خوابگاه درک درست و مشابهی از سخنان او دارند و بدون هیچ پیش داوری به پای درد دل او می نشینند. داشتن افراد هم عقیده به عنوان هم اتاقی که فرد را باور داشته باشند، سبب می شود زندگی در خوابگاه، جذاب و دوست داشتنی شود. دانشجویان دختر و پسری که مدت زمان زیادی را در خوابگاه، پانسیون یا اقامتگاه دانشجویی دخترانه و در جمع دوستانه می گذارنند، با تمام شدن زندگی خوابگاهی، رغبت حضور در جمع های دیگر را ندارند، به ویژه اگر مجبور باشند ساده ترین خواسته ها و اعتقادات خود را مفصل توضیح دهند، زیرا قبل تر طی زندگی در خوابگاه، افرادی را یافته اند که با یک جمله تمام مقصود آن ها را به خوبی درک کرده اند.

خواب اینجا

انلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمامی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها