توصیه هایی برای داشتن روزهای بهتر در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1397/04/03 تعداد بازدید:‌ 232 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

توصیه هایی برای داشتن روزهای بهتر در خوابگاه

با زندگی در اجتماع کوچک سازگار شوید:

شاید این مسأله برای آن دسته از دانشجویان و متقاضیان خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی کارمندی پسرانه و دخترانه که در شهرهای بزرگتر زندگی می کنند، آسان باشد. اما به هر حال انسان در طی دوره های مختلف زندگی خود، به اجبار یا اختیار عضو اجتماع های کوچکتر می شود. خوابگاه به عنوان یک جامعه در ابعاد کوچک، یکی از مهمترین اجتماع ها است که بسیاری از دانشجویان و کارمندان غیربومی مجبور به تجربه آن هستند. خوابگاه های خودگردان و دولتی به عنوان بخش جدایی ناپذیر از دانشگاه و کار در  شهرهای دیگر، سال های قابل توجهی از زندگی را  به خود اختصاص می دهد. در این مطلب و مطلب بعدی توصیه هایی ارائه می شود که با به کارگیری آن ها بتوانید سال های زندگی در خوابگاه را با ملایمت بیشتری سپری کنید.

پانسیون پسرانه در تهران

با افراد متعصب و یک دنده درگیر نشوید:

فراموش نکنید که اکثر اقامتگاه ها، خوابگاه ها و پانسیون ها میزبان افرادی از نقاط مختلف کشور هستند. به هر میزان که ظرفیت خوابگاه بالاتر باشد، تنوع در فرهنگ ها نیز بیشتر است. گرچه یکی از بهترین تجربیات زندگی در خوابگاه، آشنا شدن با هم اتاقی ها و هم خوابگاهیانی از شهر های دیگر است، اما گاهی این امر می تواند برای افراد متعصب، غیر قابل تحمل باشد. پس در مرحله نخست تلاش کنید خود را از تعصبات بی جا و بی مورد آزاد کنید و سپس از هم صحبت شدن و مجادله با این دسته از اطرافیان خود در خوابگاه های دخترانه و پسرانه جدأ خودداری کنید. سعی کنید از خوابگاه به عنوان محیطی برای گسترش دید و ارتقاء سطح تفکرات خود بهره بگیرید، زیرا محیط خوابگاه برای این هدف بستری مناسبی فراهم می کند.

پانسیون کارمند دانشجویی

از بروز اختلافات کوچک جلوگیری کنید:

شما قرار است برای یک مدت نسبتأ طولانی با چند نفر هم اتاق شوید که هرکدام دارای ویژگی های فردی و اخلاقی منحصر به فردی است. البته خود شما نیز از این امر مستثنی نیستید. تلاش کنید از بروز اختلافات کوچک جلوگیری کنید. این کار با پیدا کردن شناخت نسبی از هم اتاقی ها آسان تر می شود. برای مثال شما پس از چند روز هم اتاق شدن با یک یا چند نفر، متوجه خواهید شد که هم اتاقی شما به بوی عطر یا ادکلن آلرژی دارد، تمام سعی خود را به کار بگیرید که رفاه حال او را مراعات کنید. مثلا عطر و ادکلن خود را کنار یا بالای سر او روی خود اسپری نکنید و کمی فاصله بگیرید، یا ترجیحأ این کار را در راهرو یا تراس انجام دهید. برای خوشایند شدن رابطه هم اتاقی ها در خوابگاه، بهتر است در همان روزهای نخست حساسیت های خود را با ملایمت به بقیه اعضای اتاق گوشزد کنید. توجه داشته باشید که بروز مداوم اختلافات کوچک باعث می شود در آینده ای نزدیک، طرفین از کمترین گذشت در قبال یکدیگر امتناع کنند و این امر موجب ناخوشایند شدن روزهای زندگی در اقامتگاه های دانشجویی کارمندی پسرانه و دخترانه می شود. خوابگاه دخترانه

رازهای اتاق خود را فاش نکنید:

امین و صادق بودن از جمله ویژگی های اخلاقی مثبتی هستند که هر فرد در هر دوره از زندگی باید به آن ها پایبند باشد. اما در مورد زندگی در اجتماع کوچکی مانند خوابگاه، این صفات اخلاقی به شدت بر آرامش و احترام در بین اعضای اتاق تأثیرگذار خواهد بود. اقامت طولانی در خوابگاه ها و پانسیون های دانشجویی دخترانه و پسرانه، موجب می شود خواسته یا ناخواسته، بسیاری از مسائل شخصی و خانوادگی در بین اعضای اتاق فاش و مطرح شود. سعی کنید اگر قادر به حل مشکلات و همدلی با هم اتاقی خود نیستید، حداقل در حفظ راز و مسئله شخصی وی امین باشید.

خوابگاه خودگردان پسرانه ادامه مطلب و مشاهده خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های بیشتر را در سایت خواب اینجا دنبال کنید.

دیدگاه‌ها