تهدید سلامتی با خواب ناکافی در خوابگاه تهران

بشرا یعقوبیان 1400/09/08 تعداد بازدید:‌ 232 دسته‌بندی: خوابگاه تهران

تهدید سلامتی با خواب ناکافی در خوابگاه تهران

خواب ناکافی بر سلامت ساکنین خوابگاه تهران اثر مستقیم دارد!

خواب کافی در کنار سایر نیازهای اولیه بدن قرار دارد و برای بقای انسان و بسیاری دیگر از موجودات زنده لازم و ضروری می باشد. پس از سالها تحقیق و پژوهش هنوز هم بطور کامل مکانیسم خواب و اثربخشی آن بر ارگان های مختلف بدن، شفاف و روشن نیست. با این وجود ما اکنون می دانیم که انسان ها به همان اندازه که به آب و غذا نیاز دارند، نیازمند خوابیدن نیز هستند. مشکلات مربوط به خواب یکی از مسائل مهمی است که سلامت ساکنین خوابگاه تهران و سایر خوابگاه دانشجویی و کارمندی را تهدید می کند. این مساله به عادات خواب در خوابگاه و سایر اقامتگاه دخترانه و پسرانه بر می گردد.

خوابگاه دخترانه در تهران

خواب ناکافی به عنوان تهدیدی جدی برای سلامت جسم و روان ساکنین خوابگاه پسرانه و دخترانه تلقی می شود. دانشمندان زمان های مختلفی از خواب ایده آل را برای سنین مختلف توصیه می کنند. برای یک فرد بالغ ساکن اقامتگاه دانشجویی تهران و سایر شهرها، خوابیدن 7 الی 8 ساعت در روز لازم و ضروری می باشد. در واقع بسیاری از متخصصان حوزه سلامت بیدار ماندن بیش از 17 ساعت در طول شبانه روز را به هیچ وجه توصیه نمی کنند. این در حالی است که بسیاری از ساکنین خوابگاه تهران به دلایل مختلف بیشتر از این زمان را در طول شبانه روز به بیداری می گذرانند.

خوابگاه پسرانه

دلایل مختلف برای خواب ناکافی در خوابگاه تهران

ساکنین خوابگاه تهران و سایر اقامتگاه دانشجویی دخترانه و پسرانه در تهران و سایر شهرها، جوانانی هستند که برای انجام امور روزانه خود به تمامی قوای جسمی و روانی خود نیاز دارند. نداشتن خواب کافی و با کیفیت می تواند بیشترین صدمه و آسیب را هم در جهت سلامت روان و هم به لحاظ سلامت جسمی به آنها وارد کند. دلایل مختلفی وجود دارند که ساکنین خوابگاه پسرانه در تهران را به سمت نخوابیدن و نداشتن تایم خواب کافی سوق می دهند. تعدادی از این دلایل عبارتند از:

 1. نداشتن برنامه ریزی صحیح در خوابگاه و جمع شدن کارها برای ساعت های انتهایی روز
 2. عادت کردن به دیر خوابیدن های شبانه و صحبت با دوستان تا پاسی از شب
 3. فیلم دیدن یا کتاب خواندن های غیر ضروری در خوابگاه دانشجویی
 4. افراط در نوشیدن چای و قهوه در پانسیون دخترانه تهران
 5. ورزش کردن در ساعت های پایانی روز و ترشح هورمون هایی که مانع از به خواب رفتن می شوند
 6. نگاه کردن افراطی به مانیتور گوشی و لپ تاپ
خوابگاه تهران

عوارض کوتاه مدت و بلند مدت کمبود خواب در خوابگاه تهران

عوارضی که ممکن است کمبود خواب بر روی سلامت ساکنین پانسیون پسرانه در تهران بگذارد، به دو دسته عوارض کوتاه مدت و بلند مدت دسته بندی می شوند. به دلیل طول مدتی که ممکن است این عوارض اثرات خود را برجای بگذارند اهمیت این دسته بندی مشخص می گردد. در ادامه به هر یک از آنها اشاره می شود.

عوارض کوتاه مدت کمبود خواب در خوابگاه

عوارض و پیامدهای کوتاه مدت کمبود خواب در خوابگاه دخترانه در تهران خوشبختانه با جبران این کمبود از بین می روند. با این وجود هر یک از این عوارض کوتاه مدت هم می توانند صدمات جبران ناپذیری بر سلامت افراد مختلف از جمله ساکنین اقامتگاه تهران وارد کنند. عوارض کوتاه مدت کمبود خواب در خوابگاه عبارتند از:

 1. خواب آلودگی در روز بعد
 2. کاهش سطح هوشیاری افراد
 3. پایین آمدن میزان تمرکز فرد
 4. بروز مشکل در قدرت تصمیم گیری
 5. ایجاد اختلال در حافظه کوتاه مدت
 6. استرس های بدون دلیل و مزمن
اقامتگاه پسرانه در تهران

عوارض بلند مدت کمبود خواب در خوابگاه

عوارض بلند مدت کمبود خواب در خوابگاه پسرانه تهران و سایر خوابگاه ها همان عوارضی هستند که می توانند سلامت جسم و روان افراد را برای همیشه تحت الشعاع قرار دهند. به همین سبب می بایست در اسرع وقت کمبود خواب در افراد توسط خود فرد، پزشک و یا دوستان وی شناسایی شده و نسبت به رفع این مشکل اقدام گردد. تعدادی از این عوارض بلند مدت را می توان بصورت زیر برشمرد:

 1. بالا رفتن فشار خون افراد
 2. بروز بیماری هایی نظیر دیابت
 3. چاق شدن مفرط
 4. بروز بیماری های قلبی
 5. اضطراب و در پی آن افسردگیخوابگاه
دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها