تمیزکاری اساسی در پانسیون دخترانه

بشرا یعقوبیان 1401/06/26 تعداد بازدید:‌ 76 دسته‌بندی: پانسیون دخترانه

تمیزکاری اساسی در پانسیون دخترانه

نظافت در پانسیون دخترانه و سایر پانسون دانشجویی و کارمندی بخش های مختلفی دارد. قسمت های عمومی پانسیون نظیر حمام ها، سرویس های بهداشتی، حیاط (در صورت وجود)، راهروها، آشپزخانه ای مشترک و غیره توسط امور نظافی پانسیون در فواصل زمانی مشخص مانند هر روزه، یکروز در میان، چند بار در هفته و غیره انجام می گردد. این در حالیست که نظافت اتاق ها و تمامی امور نظافتی مربوط به آنها به عهده خود فرد می باشد. تمیز کردن و جارو کشیدن فرش ها و موکت ها، شستن پرده ها در طول ترم، تمیز کردن تراس های اختصاصی هر اتاق، تمیز کردن تخت خواب ها و شست و شوی رخت خواب ها  و ملحفه ها همه و همه بر عهده ساکنین هر اتاق در پانسیون دخترانه است که آنها نیز بر اساس صلاحدید خود بخش های عمومی اتاق ها را به صورت مشترک و بخش های خصوصی نظیر شستن ملحفه ها را به صورت خصوصی نظافت خواهند کرد.

پانسیون دخترانه

نظافت روتین در پانسیون دخترانه همواره انجام می شود!

همانگونه که در بالا اشاره شد نظافت روتین بخش های عمومی پانسیون دخترانه همواره و بدون توقف در حال انجام است. اگر یک مامور نظافتی در پانسیون دخترانه موظف باشد که بصورت روزانه بخش های نامبرده را تمیز کند، حتما این کار را انجام خواهد دارد. البته زمان هایی که به این کار اختصاص داده می شود در پانسیون های مختلف متفاوت است. در یک پانسیون دخترانه ای ممکن است حمام ها روزانه نظافت شوند در حالی که در پانسیون دخترانه دیگری این کار بصورت هفتگی صورت گیرد. این مساله تا حد زیادی به کیفیت خدمات ارائه شده در پانسیون های مختلف برمی گردد. اما چیزی که غیر قابل تغییر است روتینی است که بر اساس آن نظافت عمومی پانسیون دخترانه صورت می گیرد. 

تمیز کاری اساسی فردی در پانسیون دخترانه

گاهی با وجود تمامی امور نظافتی که در پانسیون دخترانه صورت می گیرد، فرد احساس می کند که نیاز به انجام یک تمیز کاری اساسی در پانسیون دخترانه دارد. شستن پتو و ملحفه ها، نظافت لباس ها، تمیز کردن و نظم دادن به کتاب ها، شستن ظرف و ظروف با مواد ضدعفونی کننده و غیره از قبل کارهایی هستند که در تمیز کاری های اساسی صورت می گیرند. اما در زمان انجام یک تمیز کاری اساسی در پانسیون دخترانه توجه به یکسری نکات ریز بسیار مهم است که در غالب اوقات در قلم می افتند. در ادامه به تعدادی از این امور جزیی و مهم اشاره می کنیم.

پانسیون دخترانه

- حتما تمامی قسمت های تخت خواب خود را تمیز کنید. شما شبی حداقل هشت ساعت بر روی این تخت می خوابید. گرد و خاکی بودن و کثیف بودن تخت خواب ممکن است موجب بروز مشکلات متعددی از جمله مشکلات تنفسی گردد.

- در زمان تمیز کاری های اساسی در پانسیون دخترانه تهران حتما ملحفه ها و پتوی خود را بشویید و در صورت امکان تشک و متکاهایتان را در هوای آزاد قرار داده و اجازه دهید نور خورشید به آنها بتابد. 

- دیوارهای اطراف تخت خواب و همچنین دستگیره درها و تمامی بخش هایی که پوست شما با آنها تمای دارد تمیز و ضد عفونی کنید. 

- کمد لباسهایتان را تمیز کرده و ضد عفونی کنید. 

- در انتهای کارهای تمیزکاری در پانسیون دخترانه حتما زیر موکت ها را سم گردی بپاشید. با این کار از رشد حشرات موزی جلوگیری می کنید. 

-تمامی قسمت های قفسه کتابهایتان را تمیز کنید. این کار از پوسیدگی کتابها در اثر نشستن گردو خاک بر آنها جلوگیری می کند. 

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها