تمرکز بر کارهای شخصی در خوابگاه پسرانه

بشرا یعقوبیان 1399/11/06 تعداد بازدید:‌ 188 دسته‌بندی: خوابگاه پسرانه

تمرکز بر کارهای شخصی در خوابگاه پسرانه

چرا تمرکز بر کارهای شخصی در خوابگاه پسرانه سخت است؟

خوابگاه پسرانه یکی از محل هایی است که امکان تمرکز بر کارهای شخصی در آن پایین است. این مساله هم به ماهیت زندگی جمعی در خوابگاه پسرانه تهران بر می گردد. زندگی در محل هایی نظیر خوابگاه و پانسیون دانشجویی خودگردان و دولتی، انسان را به زندگی جمعی و ارتباط تنگاتنگ با سایر هم اتاقی و هم خوابگاهی ها سوق می دهد. همین مساله امکان تمرکز بر کارهای شخصی در خوابگاه پسرانه در تهران را سخت می کند. از طرفی دیگر ساکنین پانسیون پسرانه و دخترانه همواره تمایل دارند که با دوستان خود در تعامل باشند. تعریف کردن اتفاقاتی که در طول روز برای هر یک از آنها رخ داده، خود زمان زیادی از افراد را به خود اختصاص می دهد.

خوابگاه پسرانه

خوابگاه پسرانه صمیمیت خاصی را در بین ساکنین ایجاد می کند. این صمیمیت سبب می شود که افراد تمایل داشته باشند که زمان هایی از شبانه روز را به همراه دوستان خود سپری کنند. گاهی فردی تصمیم می گیرد به یک کار شخصی رسیدگی کند، اما با درخواست دوست خود مبنی بر بیرون رفتن از پانسیون پسرانه در تهران مواجهه می شود. در چنین شرایطی توجه به خواسته دوست و هم اتاقی در اقامتگاه پسرانه تهران، ما را در رسیدگی به امور شخصی با مشکل روبرو می کند.

اهمیت تمرکز بر امور شخصی در خوابگاه پسرانه

خوابگاه پسرانه و تجربه های کارهای گروهی و دسته جمعی آن بدون شک جز خاطرات فراموش نشدنی زندگی هر فردی هستند. اما همیشه در جمع حضور داشتن و عدم رسیدگی به امور شخصی نیز کار عاقلانه ای نیست. زیرا گاهی برخی از امور شخصی حالتی فوری داشته و نیاز به رسیدگی اورژانسی را می طلبند. بطور مثال در یک اقامتگاه دخترانه و پسرانه دانشجویانی از مقاطع تحصیلی مختلف به چشم می خورند. گاهی اساتید هر یک از این دانشجویان از آنها انتظار آماده سازی یک پروژه خاص را دارد. در این حالت اگر فرد مورد نظر همواره خود را درگیر کارهای گروهی در خوابگاه کند و زمانی را برای رسیدگی به امور شخصی نظیر تکالیف خود در نظر نگیرد، بدون شک با مشکلات تحصیلی متعددی روبرو می شود.

خوابگاه دخترانه تهران

راه های افزایش تمرکز بر امور شخصی در خوابگاه پسرانه

خوابگاه پسرانه گاهی دارای مسایل متعدد و زمینه سازی برای حواس پرتی و عدم تمرکز ساکنین است. اگر شما هم مانند افراد بسیاری برای انجام امور خود نیاز به تمرکز دارید، لازم است برخی موارد را در خوابگاه کارمندی و خوابگاه دانشجویی رعایت کنید. به عنوان یکی ضروری ترین اصول در افزایش تمرکز در خوابگاه پسرانه، داشتن برنامه ریزی روزانه برای انجام امور است. این کار کمک می کند که دیگران برای زمان شما احترام و ارزش قائل بوده و آنها برنامه های خود را با شما هماهنگ کنند. در درجه دوم سعی کنید از فضاهایی که برای انجام امور نیازمند تمرکز طراحی شده اند استفاده کنید. بطور مثال اگر نیاز دارید که خلاصه یک مقاله را برای استاد خود یادداشت کنید و یا اگر کارمند هستید و باید یک سند مالی را تنظیم کنید، حتما به سالن مطالعه بروید. این کار شما را از دسترس دیگران خارج می کند.

یکی دیگر از راه کارها برای افزایش تمرکز در انجام امور شخصی در پانسیون دخترانه در تهران، انجام چنین اموری در زمان خلوت بودن اتاق است. در روزهایی که کلاس ندارید و سایر هم اتاقی های شما کلاس دارند و در اتاق نیستند، بهترین زمان برای انجام کارهای شخصیتان است. در چنین شرایطی کسی در اتاق حضور ندارد تا با صحبت کردن حواس و تمرکز شما را از انجام کارهای شخصی و مهمتان به هم بریزد.

پانسیون دخترانه تهران دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها