تقویت هوش مالی در خوابگاه پسرانه

بشرا یعقوبیان 1398/05/22 تعداد بازدید:‌ 235 دسته‌بندی: خوابگاه پسرانه

تقویت هوش مالی در خوابگاه پسرانه

هوش مالی

پیشرفت در روانشناسی مانند سایر علوم، موجب یافتن و پی بردن به مفاهیم جدید شده است. در روانشناسی نوین، هوش انسان را به چند بخش تقسیم کرده اند که هرکدام به تنهایی مورد مطالعه قرار می گیرند. یکی از هوش های انسان که طی دهه اخیر مورد توجه اساتید بسیاری قرار گرفته است و در سرتاسر جهان اهمیت و کاربری آن را بسیار پر رنگ شده است، هوش مالی است. تقویت هوش مالی در خوابگاه پسرانه، موضوعی است که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

چندین تعریف و نظریه در این علم مطرح شده است که طرفداران و منتقدان مختص به خود را دارند. اما به طور کلی، بهترین تعریف هوش مالی را از آقای رابرت کیوساکی نقل کرده اند. براساس این تعریف: هوش اقتصادی یا همان شم اقتصادی، عبارت است از مجموعه تشخیص، تصمیم و اقداماتی که یک فرد در جهت مدیریت مالی زندگی خود و کسب و کارش به کار می گیرد. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با تقویت هوش مالی در خوابگاه پسرانه آشنا کنیم.

خوابگاه پسرانه

هوش مالی اکتسابی و انتسابی!

کیفیت شرایط مالی امروز ما وابستگی مستقیمی به کیفیت رشد و پرورش هوش مالی ما از کودکی تاکنون دارد. جالب است که اثبات شده ، هوش مالی کودک مشابه به هوش مالی والدین و نزدیکان او است. اما بعد ها هوش مالی و سرمایه گذاری فرد در واکنش به تجربیات پیش رو، دست خوش تغییر و تحول مثبت و یا منفی می شود؛ که نهایتا در بزرگسالی شکل و فرم شخصی و خاصی به خود می گیرد. یعنی هرکدام از ما در هر سنی شخصیت مشخص مالی در خود داریم و بر اساس نظام باورهای مالی خود عمل می کنیم. ساکنین خوابگاه پسرانه و دخترانه هوش مالی خود را بر اساس تجربیات کودکی و همچنین اتفاقات رخ داده در طول زندگی خود کسب کرده اند. در ادامه به این مهم می پردازیم.

خوابگاه ارزان

تقویت هوش مالی در خوابگاه پسرانه

خوابگاه پسرانه و هوش مالی ساکنین آن تحت تاثیر عوامل گوناگونی نظیر تجربیات کودکی فرد، عوامل وراثتی و ژنتیکی، هوش مالی اطرافیان نزدیک وی و همچنین تجربیاتی که در طی سالها زندگی کسب کرده است، قرار دارد. هوش مالی شاید در نگاه اول یک خصیصه انتسابی به نظر برسد. همین امر سبب می گردد که بسیاری از افراد که خود را از نظر هوش مالی در سطوح پایین می بینند ناامید شوند.اما روی دیگر سکه به هیچ وجه اینگونه نیست. بسیاری از صاحب نظران معتقد به تقویت هوش مالی از طریق آموختن و فراگرفتن، هستند. خوابگاه پسرانه تهران به عنوان محل تجمع و اقامت گروه بزرگی از جوانان خوش فکر می تواند در این راه کمک کننده باشد. در ادامه می خوانیم که چگونه از فرصت حضور در خوابگاه و در بین هم سالان و جوانان خوش فکر بیشترین بهره را ببریم.

از خوابگاه پسرانه کلاس آموزشی تقویت هوش مالی بسازید!

خوابگاه پسرانه در تهران می تواند به کلاس درس بزرگی جهت یادگیری مفاهیم جدید مورد استفاده در زندگی پیشرفته امروزی، تبدیل گردد. مطالعه مربوط به هوش مالی می تواند یک مرور کلی درباره دانش و مهارت هایی که دانشجویان برای مدیریت مالی خود در طول دانشگاه و بعد از آن نیاز دارند، ارائه دهد. برای افرادی که در دانشگاه مشغول به تحصیل در رشته های مربوطه هستند، یادگرفتن و ارتقاء هوش مالی آسان و در دسترس است. اما برای دیگر افراد که مشغول به کار یا تحصیل در رشته های غیر مرتبط هستند، شرکت در کلاس های هوش مالی در خوابگاه پسرانه بسیار تأثیرگذار است.

خوابگاه پسرانه

خوابگاه پسرانه و شرایطی که برای تقویت هوش مالی در آن فراهم می گردد می توانند در رسیدن ساکنین به یک برنامه منسجم مالی تاثیرگذار باشد. طی این دوره ساکنین خوابگاه یاد می گیرند که برای زندگی مالی خود تصمیم صحیح بگیرند. برگزاری این کلاس ها در خوابگاه پسرانه در تهران می تواند با همکاری ساکنین تدارک دیده شود. زیرا شروع تجربه دوری از خانه و استقلال در یک شهر بزرگ با شرایط اقتصادی امروز جامعه، همگی نیاز به بالابردن هوش مالی را گوشزد می کند. استفاده از علم افرادی که در دسترس هستند، علاوه بر آنکه هزینه ها را کاهش می دهد، در اتلاف وقت نیز صرفه جویی می کند. همچنین می تواند یک کسب و کار کوچک در پانسیون پسرانه راه بیندازد.

پانسیون دخترانه

مزایای تقویت هوش مالی در خوابگاه پسرانه

خوابگاه پسرانه محل اقامت گروهی از افرادی است که در آینده به دنبال یافتن کار هستند. اینها دانشجویانی هستند که در سر سودای یافتن بهترین شغل را می پرورانند. از طرفی دیگر علاوه بر تاثیر یافتن شغل مناسب بر زندگی شخصی آنها، این مساله تاثیر بسیار زیادی در آینده جامعه و کشور دارد. همین امر سبب اهمیت بسیار زیاد تقویت هوش مالی در خوابگاه پسرانه برای ساکنین اینگونه اقامتگاه ها می گردد.

چنانچه دانشجویان یک کشور دارای هوش مالی سرشار باشند بدون شک آینده خود این افراد و متعاقب آن، آینده کل کشور در روشنایی و پیشرفت خواهد بود. بنابراین تقویت هوش مالی در خوابگاه پسرانه تهران را می توان از نقطه نظر اجتماعی نیز مورد بررسی قرار داد. خوابگاه پسرانه برای ساکنانش محل اقامتی دلچسب در کنار هم سالان است. این اقامتگاه کمک می کند که افراد تجربه زندگی با تعداد زیادی فرد هم سن و هم فکر خود را تجربه کنند. بر همین اساس افراد در خوابگاه پسرانه و دخترانه با تقویت هوش مالی خود می توانند در آینده دوستان خود نیز تاثیرگذار باشند.

خوابگاه پسرانه

راه های تقویت هوش مالی در خوابگاه پسرانه

خوابگاه پسرانه و سکونت در آن می تواند به عنوان پلی رابط بین دنیای درون ما و واقعیت موجود در جامعه عمل کند. هر یک ساکنین اقامتگاه پسرانه و دخترانه می توانند با شرکت در بحث های گروهی و ارائه راه حل های مناسب، در رسیدن به اهداف کمک کننده باشند. تقویت هوش مالی در خوابگاه پسرانه یکی از کارهایی است که به کمک چندین راه کار به آسانی قابل انجام است. در اینجا به چندین مورد از راه های تقویت هوش مالی در خوابگاه پسرانه اشاره می شود. این راه ها عبارتند از:

  • به روز رسانی اطلاعات مالی و اقتصادی
  • تغییر الگوهای ذهنی مخرب در رابطه با مسائل مالی
  • تعیین اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت مالی
  • شنیدن تجربیات مالی دیگران و تجزیه و تحلیل موفقیت ها و شکست های آنها
  • غیره.

هریک از این راه حل ها در کنار هزاران راه حل دیگری که برای تقویت هوش مالی در خوابگاه پسرانه ارائه می شوند، به ما گوشزد می کنند که هوش مالی قابل تقویت شدن است. بنابراین با به کار گیری استراتژی های مناسب و استفاده از فرصت هایی که در خوابگاه پسرانه و خوابگاه دخترانه در اختیار ما قرار دارد می توان به افراد باهوش از نظر مالی تبدیل شد.

خواب اینجا

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی ،پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها