پرهیز از تغذیه نامناسب در پانسیون دخترانه

بشرا یعقوبیان 1399/05/15 تعداد بازدید:‌ 226 دسته‌بندی: پانسیون دخترانه

پرهیز از تغذیه نامناسب در پانسیون دخترانه

یکی از بزرگترین نگرانی های خانواده ها در زمان حضور فرزندانشان در پانسیون، تغذیه آنهاست. خانواده ها معمولا اذعان می کنند که فرزندانشان در خوابگاه پسرانه و دخترانه اهمیت چندانی به کیفیت تغذیه خود نمی دهند. به گمان آنها پرهیز از تغذیه نامناسب در پانسیون دخترانه و پسرانه بسیار ضعیف است. افرادی که تا پیش از این در زمان حضور در کانون خانواده، غذاهایی سالم و سرشار از مواد مغذی دریافت می کردند. اکنون همین افراد با حضور در خوابگاه، تغذیه را در اولویت های آخر خود قرار داده اند. در این مقاله سعی داریم شما را با آداب پرهیز از تغذیه نامناسب در پانسیون و خوابگاه آشنا کنیم.

خوابگاه پسرانه تهران

اهمیت تغذیه سالم در خوابگاه پسرانه

اگر از تک تک افراد ساکن در خوابگاه پسرانه تهران پرسیده شود که تغذیه چیست عموما پاسخ می دهند کاری که برای رفع گرسنگی انجام می دهیم. شاید در نگاه اول هدف از خوردن غذا و سایر خوراکی ها رفع گرسنگی باشد. چنانچه عمیق تر به این مساله بنگریم پی می بریم که در کنار رفع گرسنگی هدف تغذیه تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن است. بدن یک فرد ساکن در پانسیون دخترانه و پسرانه برای تامین نیازهایش به انواع مواد مغذی نیازمند است. این مواد مغذی شامل پروتئین، کربوهیدرات، چربی، ویتامین و ... می باشد. زمانیکه هریک از این مواد مغذی در بدن فرد ساکن در خوابگاه دخترانه تهران کم شود عملکردهای اصلی بدن نظیر کارکرد مغز برای تمرکز بر درس و ... با اختلال مواجه می شود.

خوابگاه دخترانه تهران

راه حل های عملی برای تغذیه سالم در پانسیون دخترانه

بدون شک تهیه غذا به شکلی که در خانه تهیه می شود برای یک فرد ساکن خوابگاه پسرانه در تهران کار آسانی نیست. با این وجود با انجام یکسری کارهای ساده می توان از تغذیه ناسالم در اقامتگاه پسرانه و دخترانه پرهیز کرد. در اینجا به یکسری از این راه حل ها اشاره می شود.

از فست فود دوری کنید

سادگی در تهیه فست فود در کنار مزه ی دلچسپ آن برای بیشتر افراد، این غذا را به یکی از اولویت های انتخاب غذا در خوابگاه تبدیل کرده است. سالهاست که مراکز بهداشت و سلامت غذا و دارو نسبت به مضرات فست فودها برای کل انسان ها و بلاخص جوانان ساکن پانسیون هشدار می دهند. غذاهای فست فودی سرشار از نیترات و سایر مواد مضر هستند. این مواد مضر علاوه بر چاقی عوارض جبران ناپذیر دیگری بر سلامت ساکنین خوابگاه دخترانه در تهران می گذارند.

پانسیون پسرانه درتهران

همیشه داخل یخچال خوابگاه چند عدد تخم مرغ داشته باشید

از ساده ترین و سریع ترین غذاهای مفید می توان به تخم مرغ اشاره کرد. تخم مرغ سرشار از پروتئین و انواع ویتامین هاست. اگر ساکن اقامتگاه دخترانه در تهران هستید و برخی روزها خسته از سر کار و یا دانشگاه برمیگردید این یک انتخاب خوب است. تخم مرغ را می توانید به عنوان غذایی مفید و ساده در سبد غذایی هفتگی خوابگاه خود قرار دهید.

حبوبات نیمه پخته در فریزر داشته باشید

روزهایی که در خوابگاه پسرانه وقت آزاد دارید می توانید برخی مواد خوراکی نظیر حبوبات را برای مصرف یکماه خود بپزید و فریز کنید. این کار تا حد زیادی در زمان شما برای آشپزی صرفه جویی می کند. گاهی که خسته اید می توانید یک بسته عدس نیمه آماده را در تهیه غذایی نظیر عدس پلو استفاده کرده و نوش جان کنید.

پانسیون دخترانه در تهران

گوشت و مرغ را در قطعات کوچک برش بزنید

پروتئین یکی از ضروریات بدن انسان است. مصرف مداوم خوراک پروتئینی نظیر انواع گوشت در خوابگاه دخترانه و پسرانه اکیدا توصیه می شود. چنانچه فکر می کنید این مواد زمان زیادی برای پخت نیاز دارند می توانید آنها را به قطعات کوچکتر برش بزنید.

آشپزی را در خوابگاه نوبتی کنید

این راه کار مناسب افرادیست که در اتاق های با ظرفیت دو نفر و یا بیشتر اقامت دارند. این افراد به راحتی می توانند آشپزی کردن را در پانسیون پسرانه و دخترانه نوبتی کنند. این کار کمک می کند که بنابر ظرفیت اتاق در تعداد دفعات کمتری مجبور به آشپزی باشند.

خواب اینجا دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون

دیدگاه‌ها