تغذیه در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1396/11/29 تعداد بازدید:‌ 1058 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

تغذیه در خوابگاه

آشپزی در خوابگاه:

افرادی که تجربه زندگی در خوابگاه دخترانه و پسرانه را داشته اند خوب درک کرده اند که زندگی در خوابگاه از بسیاری جهات با  زندگی در خانه متفاوت است، این تفاوت از حریم خصوصی فرد گرفته تا ساعت مطالعه، ساعت خواب، زمان و نوع وعده های غذایی و... را شامل می شود. برای دانشجویانی که در خوابگاه های دولتی و در محوطه دانشگاه اقامت داده می شوند، کنار آمدن با آشپزی و غذاهای خوابگاهی به مراتب آسان تر از دانشجویانی است که در خوابگاه های خودگردان دانشجویی اقامت دارند. زیرا دانشجویان ساکن در خوابگاه های دانشجویی کارمندی خودگردان، مجبور به تهیه غذا برای تمام وعده های خود می باشند.

خوابگاه دانشجویی در اهواز

تفاوت رفتارهای تغذیه ای در خانه و خوابگاه:

تا زمانی که دانشجوها وارد زندگی در خوابگاه های پسرانه و دخترانه نشده اند و به خوردن انواع خوراکی های خوشمزه در خانه عادت دارند، نمی دانند داشتن یک بیسکویت در خوابگاه به چه اندازه می تواند مفید باشد. تا زمانی که فرد در خانه است، انواع میوه ها و خوراکی های متنوع را در دسترس دارد، همچنین وعده های غذایی صبحانه، نهار و شام در خانه کاملا مرتب رعایت می شود. اما در خوابگاه های دانشجویی تنها زمانی که ساکنین خوابگاه از آن بی اطلاع هستند، زمان دقیق شام و نهار است. این بی نظمی در اوایل ترم، اواخر ترم و ایام امتحانات تشدید می شود. همین بی نظمی خود عامل مهمی در شروع معده دردهای رایج در خوابگاه های دخترانه و پسرانه می باشد. زیرا به هم خوردن زمان وعده های اصلی و به دنبال آن خوردن غذاهایی که از کیفیت مناسب تغذیه ای برخوردار نیستند، دو عامل مهم در شیوع بیمارهای معدی است.

خوابگاه دانشجویی در اصفهان

تقریبأ اکثر دانشجویانی که برای اولین بار زندگی در خوابگاه را تجربه می کنند برای یک مدت از نظر تغذیه با مشکل مواجه می شوند. گرسنه ماندن در روزهای اول سکونت در خوابگاه های دانشجویی، امر غیر عادی نمی باشد. در اوایل ترم، رزرو نکردن غذای سلف، چیدمان نامناسب برنامه کلاس ها، وقت نکردن برای رفتن به خرید، آماده نبودن اتاق و خوابگاه و... همگی از جمله مواردی هستند که به گرسنه ماندن دانشجویان منجر می شوند. با گذشت یک یا دو هفته تقریبأ دانشجویان به برنامه های خود عادت می کنند و مانع از گرسنه ماندن خود می شوند.

خوابگاه دانشجویی در مشهد

فست فود:

در اکثر موارد، خوردن غذاهای فست فود طی روزهای اول زندگی در خوابگاه، به یک عادت غذایی تبدیل می شود. حتی دانشجویانی که در خانه سال به سال غذاهای فست فود نخورده باشند، در خوابگاه این غذاها را جایگزین غذاهای مفید در وعده های اصلی می کنند. البته دلیل این امر تنها فرار از آشپزی کردن یا دور بودن از سلف دانشگاه نیست، بلکه گاهی به عنوان یک تفریح، این غذاها از بیرون سفارش داده می شود و یا توسط خود دختران و پسران در خوابگاه پخت می شود. علاقه نسل امروز به خوارکی های فست فود بسیار بالا می باشد و این امر در خوابگاه کاملا مشهود است.

پانسیون دانشجویی در تهران

نهار و شام های دانشگاه:

اکثر دانشجویان با نهارهای دانشگاه مشکلی ندارند، زیرا در مقایسه با شام های دانشگاه هم از کیفیت بهتری برخوردار است و هم در ساعات مناسبی توزیع می شود. اما شام ها در ساعاتی داده می شود که پاسخگوی گرسنگی تا پایان شب نخواهد بود و همین امر موجب اضافه شدن وعده آخر شب در بین ساکنین خوابگاه شده است. علاوه بر این، شام ها دارای کیفیت پایینی می باشد، به طوری که تقریبا تمام دانشگاه ها هرچند وقت یک بار، با سینی های غذای چیده شده در جلوی درب ورودی سلف مواجه می شوند که دانشجویان با این حرکت و به نشانه اعتراض، از خوردن غذاهای دانشگاه امتناع می کنند.

پانسیون کارمندی در تهران

برای دانشجویان و کارمندانی که در پانسیون ها، اقامتگاه ها و خوابگاه های دانشجویی کارمندی خودگردان ساکن هستند و به غذاهای دانشگاه دسترسی ندارند، به ویژه در روزهای پر مشغله، آشپزی یک معضل جدی می باشد.

مطالب بیشتر و خوابگاه های کارمندی دانشجویی را در خواب اینجا دنبال کنید.

دیدگاه‌ها