تغذیه اصولی در پانسیون پسرانه تهران

بشرا یعقوبیان 1400/05/31 تعداد بازدید:‌ 265 دسته‌بندی: پانسیون

تغذیه اصولی در پانسیون پسرانه تهران

چرا تغذیه اصولی در پانسیون پسرانه تهران اهمیت دارد؟

اهمیت تغذیه درست در خوابگاه و پانسیون پسرانه تهران از نظر تاثیر بر سلامتی، نیازمند داشتن توجه فراوان است. این مقوله از زندگی ساکنین خوابگاه دخترانه و پسرانه به دلایل مختلفی از مرکز توجه دور مانده است. یکی از دلایلی که موجب شده است تغذیه ساکنین اقامتگاه پسرانه در تهران کمتر در مرکز توجه باشد، فرهنگ غذایی خاص این افراد داست. بسیاری از ساکنین خوابگاه و پانسیون پسرانه در تهران و سایر شهرها حداقل یک وعده غذایی خود را در سلف دانشگاه صرف می کنند. بسیاری از افرادی که در خوابگاه های داخل دانشگاه اقامت دارند، توجه و اهمیت به این مقوله و جنبه از زندگی ساکنین انواع خوابگاه دانشجویی پسرانه و دخترانه را طلب می کند.

پانسیون پسرانه تهران

نوع تغذیه و کیفیت مواد غذایی که توسط افراد مختلف و جوانان ساکن در اقامتگاه کارمندی و دانشجویی مصرف می گردد، مستقیما بر سلامت تمام اعضای بدن آنها اثر گذار است. دانشجویانی که در خوابگاه های دانشجویی ساکن هستند، برای پیشبرد اهداف تحصیلی خود نیاز به کارکرد بهینه مغز و تفکر مناسب دارند. نوع تغذیه ای که آنها در پانسیون پسرانه تهران دارند، می تواند کارکردهای مختلف زندگی آنها را تحت تاثیر قرار دهد. از طرفی دیگر ما به ضرب المثل

عقل سالم در بدن سالم است

بر می خوریم. بر اساس این گفته افرادی می توانند از قدرت ذهنی خود نهایت استفاده را داشته باشند که بدنی سالم و ورزیده داشته باشند. مصرف مداوم غذاهای ناسالم موجب می شود که نظم بدنی افراد به هم خورده و در نتیجه قدرت ذهنی آنها برای یادگیری های مختلف به طرز چشم گیری کاهش یابد.

خوابگاه پسرانه تهران

بهترین راه کارها برای داشتن تغذیه اصولی در پانسیون پسرانه تهران

تغذیه اصولی را افراد مختلف طی تعریفات گوناگونی نام برده اند. بسیاری از کارشناسان علم تغذیه، به تغذیه ای کلمه اصولی را اطلاق می کنند که در عین تامین انرژی مورد نیاز بدن، مواد مغذی مورد نیاز برای فعالیت بهینه اعضای مختلف را تامین کند. بدن انسان از جمله کسانی که در خوابگاه پسرانه ساکن هستند، به ویتامین، مواد معدنی، چربی های مفید، پروتئین، انرژی و سایر ریزمغذی ها احتیاج دارد. برای تامین این مواد باید هرم غذایی بصورت اصولی توسط ساکنین خوابگاه و اقامتگاه دخترانه تامین گردد. برای داشتن بهترین شکل تغذیه در پانسیون پسرانه باید موارد زیر را در نظر داشت:

  • مصرف آب را در اولویت خود قرار دهید. آب کمک می کند که مواد مغذی مختلف مود نیاز بدن به بهترین شکل در بدن هضم و جذب شوند. علاوه بر این مصرف آب کافی برای فعالیت بهینه اندام های مختلف لازم و ضروری است. 

  • آنتی اکسیدان های مورد نیاز بدن خود را از طریق میوه و سبزیجات تامین کنید. میوه و سبزیجات سرشار از آنتی اکسیدان، ویتامین ها، مواد معدنی و سایر الکترولیت های مورد نیاز بدن هستند. این مواد غذایی برای عملکرد بهینه بدن و همچنین پیشگیری از بیماری های مختلف و آسیب های وارده از طریق رادیکال های آزاد، ضروری به نظر می رسند. 

  • پروتئین کافی مصرف کنید تا ماهیچه هایتان تحلیل نروند. پروتئین یکی از ضروری ترین و حیاتی ترین مواد مورد نیاز بدن است. تمامی بافت ها و ماهیچه های بدن از پروتئین تشکیل شده اند. کمبود مصرف پروتئین برای جوانان موجب تحلیل رفتن ماهیچه های آنها و آسیب به بخش های مختلف بدن می گردد. انواع گوشت های سفید و قرمز را در خوابگاه پسرانه در تهران در وعده های غذایی خود جای دهید. 

  • مصرف قند و شکر را به حداقل میزان خود برسانید. شیرین کننده هایی نظیر قند و شکر که از کربوهیدرات های ساده هستند، صدمات جبران ناپذیری را به بدن وارد می کنند. اینگونه مواد موجب بروز دیابت های زودرس در بین جوانان می گردند. از طرفی دیگر قند و شکر به بافت هایی نظیر پوست، قلب، مغز و غیره صدمات جبران ناپذیری را وارد می کنند.

خوابگاه پسرانه تهران دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها