تعامل روزمره در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1397/02/16 تعداد بازدید:‌ 189 دسته‌بندی: خوابگاه، پانسیون، اقامتگاه

تعامل روزمره در خوابگاه

تعامل روزمره در خوابگاه:

زندگی روزمره در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی- کارمندی پسرانه و دخترانه، بسیار گسترده است. زیرا در طول روز با افرادی با شخصیت های مختلف روبه رو خواهید شد. هر اندازه که خوابگاه یا پانسیون بزرگتر باشد، این تعامل بیشتر و تنوع در افراد چشمگیرتر است. دانشجویان یا کارمندانی که چندین سال زندگی در خوابگاه های خودگردان دخترانه و پسرانه را تجربه کرده اند، گاهی تعامل با افرادی که دارای شخصیت های متفاوتی هستند به طور کاملأ ناخودآگاه بر عقاید، طرز فکر و خلق و خوی آنان تأثیر داشته است. همین امر اهمیت انتخاب دوستان در خوابگاه های دانشجویی- کارمندی دخترانه و پسرانه را نشان می دهد.

اقامتگاه خودگردانوجود افراد مختلف در خوابگاه:

یکی از دلایل وجود این اختلافات در خوابگاه ها و پانسیون های دانشجویی- کارمندی دخترانه و پسرانه، وجود دانشجویان و کارمندانی از سراسر کشور است. ساکن شدن دانشجویان و کارمندانی با فرهنگ های متفاوت، زندگی در خوابگاه را جذابتر می کند. دلیل دیگر وجود تنوع در خوابگاه ها و پانسیون های کارمندی- دانشجویی، به خلق و خوی و رفتارهای شخصی ساکنین خوابگاه مربوط می شود. در این مطلب و مطلب بعدی، چند دسته از افراد ساکن در خوابگاه ها و پانسیون ها معرفی خواهند شد که در طی روز با آنان روبه رو خواهید شد. دلیل وجود این گونه تفاوت ها در بین افراد ساکن در خوابگاه های خودگردان دانشجویی کارمندی پسرانه و دخترانه، به شهر و فرهنگی که از آن آمده اند ارتباطی ندارد. تعامل روزمره با این افراد، گاهی باعث سرحال شدن و بهتر شدن حال شما می شود، گاهی تأسف شما را برمی انگیزد و گاهی نیز ممکن است باعث خشم و عصبانیت شما شود. هم اتاقی شدن با افرادی که شما را تا سرحد جنون می برند، اتفاق دور از انتظاری نیست.

خوابگاه خودگردان دانشجویی

هم خوابگاهی هایی که همه چیز را قرض می گیرند:

عجیب نیست اگر در بین ساکنین خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های کارمندی- دانشجویی پسرانه و دخترانه، با گروهی از افراد رو به رو شوید که تقریبأ چیزی را با پول خود تهیه نمی کنند. این دسته از افراد حتی مایحتاج خود را نیز از دیگر هم اتاقی ها و هم خوابگاهی ها تهیه می کنند. گاهی این دسته از ساکنین خوابگاه، وسایل شما را به عنوان امانت و قرض از شما می گیرند و شما انتظار دارید پس از مدتی آن وسیله به شما پس داده شود. اما این اتفاق رخ نخواهد داد. زیرا وسیله شما به کلکسیون دیگر وسایل قرض گرفته شده توسط این افراد اضافه شده است، پس یا باید بی خیال آن شوید و یا بعد از دعوای مختصر یا شدیدی، دوباره صاحب وسیله خود شوید. بدترین قسمت ماجرا آن است که این دسته از افراد تا زمانی که شما کاری برای آن ها انجام بدهید، دوست شما هستند و زمانی که شما چیزی برای قرض دادن نداشته باشید، برای دوستی با آنان مناسب نخواهید بود.

پانسیون خودگردان ارزان قیمتهم اتاقی های بی نظم و شلخته:

این دسته از افراد ساکن در خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دانشجویی- کارمندی دخترانه و پسرانه، تمام فضای اتاق را متعلق به خود می دانند و چندان تمایلی به اشتراک گذاشتن فضای اتاق از خود نشان نمی دهند. اگر شما هم از آن جمله افرادی هستید که به نظم توجهی ندارید، به راحتی با این دسته از هم اتاقی ها کنار می آیید، اما اگر فرد منظمی هستید از هم اتاق شدن با دوستان نامنظم خودداری کنید. زیرا زمانی که تخت و کمد شخصی این افراد پر از لباس و دیگر وسایل شد، به تخت و کمدهای دیگر هم اتاقی ها هم رحم نمی کنند. داشتن تعامل روزانه با ساکنین خوابگاه ها و پانسیون های دانشجویی- کارمندی دخترانه و پسرانه که به نظم اهمیت نمی دهند می تواند آزار دهنده باشد.

ادامه مطلب و خوابگاه های بیشتر را در خواب اینجا دنبال کنید.

دیدگاه‌ها