تعامل بین برنامه های خوابگاه کارمندی

بشرا یعقوبیان 1398/09/19 تعداد بازدید:‌ 234 دسته‌بندی: خوابگاه کارمندی

تعامل بین برنامه های خوابگاه کارمندی

چگونه بین درس، کار و تفریح در خوابگاه تعامل برقرار کنیم؟

یکی از نگرانی های اساسی دانشجویان ساکن در خوابگاه پسرانه و دخترانه برقراری تعامل درست در بین برنامه های مختلف است. برنامه های اصلی از جمله درس، تفریح و کار هستند. دانشجویانی که زندگی در خوابگاه دانشجویی را تجربه کرده اند خوب می دانند که گاهی ایجاد تعامل در بین دو مورد نیز دشوار می شود. به ویژه برای دانشجویانی که همزمان با تحصیل مشغول به کار نیز هستند، برقراری این تعامل سخت تر هم می شود.

اگر در خوابگاه یا پانسیون دانشجویی به سر می برید و شغلی دارید که هر ماه از طریق آن درآمد کسب می کنید؛ برای جلوگیری از بیکاری و از دست دادن شغلتان باید یاد بگیرید چگونه با برنامه ریزی به تمام کارهای خود مسلط شوید. برقراری ارتباط و تعادل بین برنامه های مختلف در خوابگاه کارمندی و دانشجویی، مهارت خاصی را می طلبد. در این مطلب چند نکته مهم و راهکار اساسی پیشنهاد می شود که رعایت آن به میزان قابل توجهی در ایجاد ارتباط منظم بین کارهای روزمره موثر خواهد بود.

خوابگاه پسرانه

کنترل زمان را در خوابگاه کارمندی، در دست بگیرید

ممکن است در روزهای نخست اقامت در خوابگاه و پانسیون در تهران و دیگر خوابگاه های دانشجویی در سایر شهرها، برقراری تعادل میان درس، کار و دیگر برنامه های روزانه سخت به نظر برسد. در بدترین حالت ممکن است تصور شما این باشد که نمی توانید برنامه های خود را به شکل احسن انجام دهید. اما تجربه نشان داده است که با برنامه ریزی صحیح می توانید بدون نگرانی به تمام کارهای خود رسیدگی کرد. بهتر است این برنامه جامع بوده و زمان های مرده را نیز دربر بگیرد تا با کاهش زمان مرده و افزایش زمان مفید، کمترین زمان را بیهوده تلف کنید.

در دست داشتن و کنترل زمان شخصی، ساده ترین و در عین حال مهمترین راه کار برای برقرار کردن تعامل در بین برنامه های مختلف است. البته تنها در خوابگاه کارمندی خودگردان و خوابگاه های دیگر نیاز به کنترل زمان نیست. بلکه این مساله در تمامی موقعیت ها و شرایط مختلف صدق می کند. با برنامه ریزی کردن برای تمامی زمان هایی که در طول روز در اختیار ما قرار دارد، به آسانی می توانیم تعاملی سازنده در بین برنامه های مختلف در خوابگاه کارمندی برقرار کنیم.

خوابگاه تهران

بر نقاط قوت خود تمرکز کرده و نقاط ضعف را تقویت کنید!

افرادی که به عنوان دانشجو وارد محیط آکادمیک می شوند و یا در خوابگاه دخترانه و پسرانه اسکان داده می شوند، قطعا شناخت درست و جامعی از خود دارند. در نتیجه به راحتی می توانند بهترین زمان را برای مطالعه، کار و تفریح تفکیک کنند. برخی ممکن است در ساعات اولیه صبح تمرکز بیشتری برای درس و مطالعه داشته باشند. اما این زمان در دیگر افراد ممکن است ساعات میانی روز یا پایانی شب باشد. سعی کنید برای مطالعه از سالن های مخصوص در خوابگاه و پانسیون پسرانه و دخترانه بهره بگیرید. در نهایت بر اساس ویژگی های شخصی خود برنامه ریزی کنید تا بیشترین بازدهی را کسب کنید.

همین موضوع در مورد مکان نیز صدق می کند. تلاش کنید محیط کار و مطالعه خود را به گونه ای انتخاب کنید که از صرف زمان و هزینه خود دچار پشیمانی نشوید. انتخاب مکانی مناسب برای انجام هرگونه کار و فعالیتی سبب می شود در آنجا بتوانید تمام توجه و تمرکز خود را بر همان فعالیت متمرکز کنید. بطور مثال اگر یک پارک را که در آن یک محوطه بازی کودکان وجود دارد برای درس خواندن انتخاب کنید، هرگونه جنب و جوش و فعالیتی می تواند تمرکز شما را از درس خواندن پرت کند.

اقامتگاه تهران

اوقات فراغت برنامه ریزی شده ای داشته باشید

اوقات خوشگذرانی و تفریح را برای زمان هایی تنظیم کنید که از کار و درس فارغ شده اید. به عنوان مثال برای روزهای تعطیل و یا تعطیلات آخر هفته خود طوری برنامه ریزی کنید که بدون دغدغه در اتاق خود در خوابگاه کارمندی دخترانه و پسرانه با دوستان خود وقت بگذرانید و خستگی طول هفته را از تن بیرون کنید. اگر در طول هفته فعالیت مفیدی در زمینه کار و درس خود داشته باشید، در زمان های مربوط به استراحت و گردش به راحتی می توانید بدون دغدغه و استرس از تفریح خود لذت ببرید. این تفریحات هرچند وقت یکبار می تواند مهیج و متفاوت باشد. به عنوان مثال می توان به کوهنوردی یا دوچرخه سواری رفت.

پانسیون دخترانه

گاهی می توان در اقامتگاه دانشجویی تهران و در جمع دوستان ماند و اوقات خوشی را سپری کرد. در نهایت داشتن برنامه ریزی منظم و صحیح می تواند در بین درس، کار و تفریح شما در خوابگاه و دوره دانشجویی تعامل بسیار خوبی برقرار کند. البته بسیاری از افراد فکر می کنند که گذراندن وقت به تفریح و فراغت یک کار بیهوده است که تنها زمان آنها را تلف می کند. اما نباید این موضوع را نادیده گرفت که بدون گذراندن زمان تفریح و فراغت، بدون شک هیچ کس انرژی و حوصله کافی برای انجام امور جدی در خوابگاه و پانسیون نخواهد داشت. بنابراین یکی از مهمترین اقدامات برای برقراری تعامل در بین امور مختلف در خوابگاه کارمندی، تجدید قوا با یک تفریح مناسب است.

خوابگاه پسرانه تهران

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها