تعامل با تیپ های شخصیتی مختلف در اقامتگاه دخترانه تهران

بشرا یعقوبیان 1400/06/15 تعداد بازدید:‌ 256 دسته‌بندی: اقامتگاه دخترانه

تعامل با تیپ های شخصیتی مختلف در اقامتگاه دخترانه تهران

تیپ های شخصیتی مختلف در اقامتگاه دخترانه تهران

لازم نیست در خوابگاه و یا پانسیون اقامت داشته باشیم تا متوجه شویم که افراد مختلف دارای خلق و خوی متفاوتی هستند. هر فردی که در طول زندگی خود با افرادی حتی کمتر از صد نفر هم ملاقات کند، متوجه این تفاوت خواهد شد. انسان ها در زندگی دید متفاوتی نسبت به محیط اطراف خود دارند. همین دید متفاوت و منحصر به فرد در دیدن جهان پیرامون سبب می شود که افراد خلق و خوی متفاوتی از خود نشان دهند. اهمیت این مساله در محیط هایی نظیر اقامتگاه دخترانه تهران به دلیل شکل خاص زندگی در آن، می باشد. افرادی که در اقامتگاه دخترانه در تهران ساکن می شوند ممکن است از هر یک از استان های کشور باشند. این مساله به خودی خود اهمیتی ندارد اما زمانی که بحث تاثیر محیط زندگی در خلق و خوی افراد می شود، این بحث اهمیت می یابد.

اقامتگاه دخترانه تهران

افراد با فرهنگ های مختلف ممکن است دارای تیپ شخصیتی نسبتا مشابهی باشند. اما در خوابگاه دخترانه و پسرانه عملا غیر ممکن است که بتوان افراد دارای یک فرهنگ را همواره در نزدیک یکدیگر قرار داد. هر چند که در سالهای اخیر تلاش هایی در این راستا از طرف مسئولین امور دانشجویی دانشگاه ها صورت گرفته است. اما این به تنهایی کافی نیست زیرا در محیط هایی نظیر پانسیون دخترانه تهران که ممکن است همه ساکنین دانشجو نباشند، عملا این کار شدنی نیست. تیپ های شخصیتی مختلف ممکن است دارای رفتارهای بیرونی متفاوتی باشند. اما این مساله به تنهایی نمی تواند در خوابگاه مشکل ساز باشد. مشکل از آنجایی شروع می شود که در خوابگاه تهران افراد حاضر به پذیرش تفاوت های یکدیگر نیستند.

خوابگاه دانشجویی

تعامل بهینه بین تیپ های شخصیتی در اقامتگاه دخترانه تهران

شاید بتوان به جرات گفت که موثرترین رفتار اجتماعی، آموختن این مساله است که افراد باید با یکدیگر کنار بیایند. این مهارت اجتماعی نه تنها در خوابگاه دانشجویی و کارمندی بلکه در محیط خانواده و جامعه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. زمانی که افراد بیاموزند که باید به تفاوت های یکدیگر احترام بگذارند، مشکلات مختلف به مرور از بین خواهند رفت. همانگونه که در بالا نیز اشاره شد، در یک پانسیون پسرانه و دخترانه افراد دارای تیپ های شخصیتی مختلفی وجود دارند.

پانسیون دختارنه تهران

از افراد درونگرا گرفته تا کسانی که به حدی برونگرا هستند که همواره تمایل به برقراری ارتباط با سایرین را در خود احساس می کنند. برخی از افراد به موسیقی کلاسیک علاقه دارند و برخی دیگر سبک پاپ و سایر سبک های مدرن را می پسندند. گروهی از افراد ساکن در پانسیون گیاهخوار هستند و گروهی دیگر از ساکنین پانسیون دخترانه، به غذاهای گوشتی علاقه دارند. بدون شک هیچ کس نمی تواند ادعا کند که کدام دسته از این افراد و هزاران دسته دیگری که متفاوت هستند، بهتر رفتار می کنند. در چنین شرایطی تنها راه برقراری آرامش در خوابگاه پسرانه دانشجویی، پذیرش تفاوت های یکدیگر است. بدون شک داشتن یک زندگی مسالمت آمیز در خوابگاه و هر مکان دیگری برای حفظ آرامش روحی افراد از واجبات است. تعدادی از راه کارهای تعامل مناسب بین تیپ های شخصیتی مختلف در اقامتگاه دخترانه تهران عبارتند از:

  • سایر افراد تیپ های شخصیتی متفاوتی دارند. بنابراین باید سعی کنیم خود را با این تفاوت ها سازگار کنیم.

  • سعی کنیم از تفاوت بین خلق و خوی افراد مختلف تجارب ارزنده ای برای زندگی آینده خود کسب کنیم.

  • هر فردی حق دارد که تصمیم بگیرد که تا چه میزانی خواهان برقراری ارتباط با سایرین است. اگر کسی تمایلی به برقراری ارتباط با ما ندارد در این زمینه تلاش نکنیم.

  • معمولا افراد درونگرا دیرتر ارتباط برقرار می کنند و به اصطلاح یخ آنها دیرتر آب می شود. بهتر است در برخورد با چنین افرادی در خوابگاه پسرانه، صبور باشیم.

  • برخی از افراد ذاتا زودجوش و واکنشی هستند. تا حد امکان خود را از برخورد با چنین افرادی دور نگه داریم.

  • گاهی ممکن است به دلایلی که ما هیچ چیز از آن نمی دانیم هم اتاقی های ما در خوابگاه تهران ناراحت و عصبانی باشند. در چنین شرایطی بهترین واکنش مهربانی است. 

  • برخی از افراد برونگرا تمایل به مکالمات طولانی دارند. اگر از دست این افراد کلافه شده اید بهتر از دفعه بعدی خیلی محترمانه درخواست کنید که مکالمه خود را کوتاه کنند.

خوابگاه پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها