تعادل بین تفریح و مطالعه در خوابگاه پسرانه تهران

بشرا یعقوبیان 1398/06/25 تعداد بازدید:‌ 218 دسته‌بندی: خوابگاه دانشجویی

تعادل بین تفریح و مطالعه در خوابگاه پسرانه تهران

وقت آزاد خود را در خوابگاه پسرانه مدیریت کنید

خوابگاه پسرانه محل زندگی طیف وسیعی از جوانان است که همواره دچار کمبود وقت می شوند. مدیریت زمان برای انسان پر مشغله امروز یک مهارت مهم تلقی می شود. مهارت مدیریت زمان به ویژه برای دانشجویان و کارمندانی که به قصد ادامه تحصیل یا کار به شهرهای دیگر سفر کرده اند در خوابگاه کارمندی و دانشجویی ساکن می باشند، کمی سخت است. در اغلب موارد، زمان اختصاص داده شده به کار و تحصیل، خارج از محدوده تصمیم گیری فرد می باشد.

به عبارتی دانشجو یا کارمند موظف است طی ساعات تعیین شده در دانشگاه یا محل کار خود حضور مفید داشته باشد. به همین دلیل در این مطلب، به زمان سپری شده در محل کار یا تحصیل پرداخته نمی شود. بلکه هدف اصلی معرفی راهکارهایی برای یادگیری مهارت های لازم جهت مدیریت مناسب زمان در موقعیت هایی است که فرد کنترل برنامه های خود را دارد. هدف برقراری تعادل بین تفریح و مطالعه در ساعاتی که دانشجویان و کارمندان در خوابگاه، پانسیون پسرانه و اقامتگاه هایی که در آن ساکن هستند، به سر می برند.

خوابگاه دخترانه

از زمان مرده در خوابگاه پسرانه بهترین استفاده را ببرید

خوابگاه پسرانه یکی از مکان هایی است که اتلاف وقت در آن به شدت دیده می شود. گرچه صرف و هزینه زمان برای هر کاری آسان است، اما باید توجه داشت که برگرداندن زمان از دست رفته غیر ممکن است. بدیهی است که زمان، بزرگترین سرمایه برای هر فرد است. موفقیت قشر جوان جامعه، چه دانشجو باشد یا کارمند، مستلزم استفاده مناسب از زمان است. خوابگاه کارمندی یا دانشجویی، به عنوان محل اقامت پسران و دختران جوان، به مکانی برای گذراندن وقت آزاد تبدیل شده است.

خوابگاه پسرانه

از جمله دغدغه های دانشجویان ساکن در خوابگاه دخترانه در تهران، اعتراض و شکایت به چگونگی برگزاری کلاس ها و برنامه های دانشگاه، ساعات رفت و آمد سرویس ها، کمبودهای رفاهی در خوابگاه، وفق دادن خود با ساعات کلاس ها و غیره است. اما واقعا دانشجویان ساکن در اقامتگاه پسرانه تهران تا چه اندازه زمان خود را در خوابگاه صرف مطالعه و آموزش می کنند. اگر بخواهیم صادقانه به سوال پاسخ دهیم می توان گفت هر یک ساکنین خوابگاه پسرانه کمتر از ده درصد از زمان خود در خوابگاه را به انجام کارهای مفید اختصاص می دهند.

خوابگاه پسرانه یکی از بهترین موقعیت ها برای انجام کارهای مفید برای افراد است. زیرا در خوابگاه پسرانه ساکنین معمولا غیر از تهیه یک غذای ساده و نوش جان کردن آن مسئولیت خاص دیگری ندارد. البته در بیشتر مواقع ساکنین خوابگاه دولتی و خودگردان چنانچه دانشجو باشند وعده های غذایی خود را در دانشگاه میل می کنند. این مساله باعث می شود که از زمان بازگشت به پانسیون پسرانه و دخترانه دیگر مسئولیت خاصی نداشته باشند. همین مساله می تواند به آنها کمک کند که بهترین برنامه ریزی را برای اوقات خود در اقامتگاه دخترانه و پسرانه داشته باشند.

خوابگاه پسرانه

می توان در وقت آزاد در خوابگاه پسرانه مهارت آموخت

خوابگاه پسرانه می تواند بستری جهت یادگیری کارهای مفید نظیر یک مهارت خاص باشد. به جز دانشجویانی که هم زمان با تحصیل مشغول به کار هستند، دیگر دانشجویان و کارمندان ساکن در خوابگاه، صرفه نظر از زمان صرف شده برای خرید، نظافت، کارهای شخصی، پخت و پز یا غذا خوردن و غیره، می توانند به یادگیری مهارت ها و مطالعه نیز بپردازند. وجود دانشجویان و کارمندان هنرمند و با ذوق در خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه پسرانه و دخترانه که محیط صمیمی و دوستانه را برای ساکنین فراهم می کند قابل انکار نیست. این افراد با برنامه ریزی صحیح برای زمان آزاد خود می توانند به برپا کردن کلاس های آموزشی برای دوستان و هم اتاقی های خود بپردازند و از این طریق نیز کسب درآمد کنند. در خوابگاه دخترانه، پرداختن به کارهایی مانند آموزش و یادگیری بافتنی، آشپزی، موسیقی و غیره می تواند بسیار جذاب باشد.

مهارت های آموختنی در خوابگاه پسرانه و خوابگاه دخترانه بسیار زیاد هستند. هر روزه با مهارت محور شدن بیشتر کارها در جامعه بر تعداد مهارت های که هر فرد می تواند با آموختن آنها مسیر زندگی خود را متحول کند، روبه فزونی هستند. بطور مثال یادگیری برنامه نویسی با یک زبان برنامه نویسی خاص و یا آموختن مهارت هایی نظیر طراحی سایت و ییا طراحی انیمیشن، هرکدام به تنهایی می توانند یک منبع درآمد مستقل را برای ساکنین خوابگاه تهران فراهم کنند.

پانسیون تهران

کنجکاوی در مورد رشته تحصیلی سایر هم اتاقی ها در خوابگاه پسرانه

ساکنین خوابگاه دانشجویی در تهران اغلب با رشته های مختلف کنار هم جمع می شوند. این بهترین فرصت برای یادگیری رشته های غیر مرتبط با رشته ی تحصیلی خود فرد است. غیر هم رشته ای ها با همدیگر هم اتاقی می شوند که سبب ایجاد یک فرصت برای یادگیری و درک رشته های دیگر دانشگاهی و رد و بدل شدن اطلاعات علمی و اقتصادی مهم است. اجتماع خوابگاه و مدت زمان اقامت در آن هرچند هم که کوچک و کوتاه باشد، باز هم می تواند اثرات مثبت بلند مدتی را به دنبال داشته باشد.

بسیاری از شته های تحصیلی دارای یکسری اطلاعات اولیه ولی مفید برای سایر افراد با رشته های غیرمرتبط هستند. بطور مثال یک دانشجوی رشته حسابداری می تواند به آسانی یکسری اطلاعات اولیه حسابداری را در اختیار دوستان خود در خوابگاه خودگردان تهران قرار دهد. بدون شک این اطلاعات هرچند ناچیز در آینده می توانند در کنترل حساب و کتاب های زندگی شخصی افراد بسیار مفید واقع شوند.

خواب اینجا

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی ،پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها