تسهیلات موجود در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1397/04/20 تعداد بازدید:‌ 241 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

تسهیلات موجود در خوابگاه

شیوه برخورد خوابگاه های موفق با ساکنین:

انتخاب خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون خودگردان دخترانه و پسرانه در شهرهای بزرگی مانند تهران، مستلزم توجه و دقت فراوان است. زیرا برخی از این اقامتگاه های دانشجویی کارمندی به دلیل مجرب بودن مدیر و سرپرست خوابگاه و همچنین داشتن سابقه طولانی در امر خوابگاهداری، با نیازهای ساکنین و طرز برخورد با آنان به خوبی آشنا هستند. تجربه در اموری مانند خوابگاهداری که اکثرأ با قشر تحصیلکرده جامعه در ارتباط است، سبب می شود مالکین و مدیران خوابگاه های خودگردان دانشجویی کارمندی در شیوه برخورد خود با متقاضیان و ساکنین خوابگاه، کمال ادب و احترام را رعایت کنند. علاوه بر این، خوابگاه های موفق نیازهای ساکنین خود را شناسایی و برای رفع آن ها برنامه ریزی می کنند. یکی از کارهایی که خوابگاه های موفق برای افزایش رفاه حال ساکنین خود انجام می دهند، بستن قرارداد با ارگان هایی است که ساکنین به طور مرتب با آن ها سروکار دارند. استفاده از تسهیلاتی که خوابگاه های دانشجویی کارمندی خودگردان در اختیار ساکنین قرار می دهند، موجب افزایش رضایت ساکنین از عملکرد خوابگاه و تمایل به اقامت طولانی مدت در آن می شود. به طوری که ممکن است برخی از دانشجویان و کارمندان برای مدت چهارسال یا بیشتر در یک خوابگاه موفق، اقامت داشته باشند.

پانسیون کارمندی دانشجویی

طرف های قرارداد مفید برای ساکنین خوابگاه:

مهمترین نیاز ساکنین در خوابگاه ها و پانسیون های خودگردان پسرانه و دخترانه، داشتن امنیت و آرامش است. قراردادهایی که مدیران و سرپرست های خوابگاه های دانشجویی کارمندی با آژانس ها، فروشگاه ها و... می بندد در اصل موجب می شود ساکنین نیازها و مایحتاج خود را از جاهای امن تهیه کنند. از جهت دیگر، بعضی از مشکلاتی که دانشجویان و کارمندان ساکن در خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های خودگردان با آن مواجه هستند، برای ساکنین خوابگاه های دولتی که در محوطه دانشگاه اسکان داده شده اند، به وجود نمی آید. مشکلاتی مانند دسترسی به تاکسی و دیگر وسایل نقلیه، هزینه ای که بابت رفت و آمد بین دانشگاه و خوابگاه صرف می شود و یا هزینه استفاده از سالن های ورزشی، استخرها، خرید از فروشگاه ها و... برای ساکنین خوابگاه های خودگردان قابل درک است. خوابگاه های موفق از طریق بستن قرارداد با آژانس ها، سالن های ورزشی، استخرها، فروشگاه های خرید و... می توانند موجب کاهش هزینه ها و افزایش رفاه حال ساکنین شوند.

پانسیون خودگردان در تهران

مزیت وجود قرارداد بین خوابگاه و آژانس ها:

با توجه به اینکه کلیه ساکنین خوابگاه های دانشجویی کارمندی دخترانه و پسرانه، از شهرهای دور و نزدیک آمده اند، ممکن است در ساعاتی خارج از ساعات عادی روزانه، برای رفتن به ترمینال یا هر مکان دیگری، مجبور به استفاده از آژانس های تلفنی باشند. در صورتی که مسئولین خوابگاه با نزدیکترین آژانس فعال در محل قرار داد داشته باشد، دانشجویان و کارمندان به راحتی و با داشتن آرامش خاطر می توانند از این آژانس ها استفاده کنند. این مسأله به ویژه برای بانوان ساکن در خوابگاه ها و اقامتگاه های خودگردان دانشجویی کارمندی بسیار حائز اهمیت است. زیرا با پرداخت هزینه ای مشابه به دیگر آژانس ها، می توانند از مطمئن و در دسترس بودن همیشگی آن آسوده خاطر باشند.

اقامتگاه دانشجویی

قرارداد با مکان های تفریحی:

قوانینی که بین طرف های قرارداد وضع و اجرا می شود، بازی دو سر برد است. زمانی که یک باشگاه یا استخر با اقامتگاه های دانشجویی خودگردان قرارداد داشته باشد، با استقبال بیشتری از جانب ساکنین خوابگاه روبه رو می شود. پس در قبال جذب مشتری بیشتر، ساکنین خوابگاه ها می توانند شامل تخفیفاتی از جانب اینگونه اماکن شوند. مزیت این کار برای خوابگاه ها نیز در افزایش جلب رضایت ساکنین است. به طور کلی بستن قرارداد با بخش هایی که اندکی در کاهش هزینه ها و افزایش رفاه حال ساکنین اثرگذار است، از جمله رمزهای موفقیت یک خوابگاه خودگردان موفق است.

اقامتگاه کارمندی

خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های خودگردان را در خواب اینجا مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها