تزریق شور و اشتیاقی نو به خوابگاه تهران با حضور ورودی های جدید

بشرا یعقوبیان 1401/06/29 تعداد بازدید:‌ 110 دسته‌بندی: خوابگاه تهران

تزریق شور و اشتیاقی نو به خوابگاه تهران با حضور ورودی های جدید

روزهای پایانی شهریور برای هر گروه و دسته از مردم معنا و مفهومی خاص دارد. گروهی که خود دانش آموز یا دانشجو هستند روزهای پایانی شهریور را به تهیه و تدارک لوازم و نیازمندی های مختلف مدرسه و دانشگاه می گذرانند. خانواده ها هم در بین شور و اشتیاقی که برای حضور فرزندان خود در مدارس و دانشگاه ها دارند، تمامی توان خود را به کار می گیرند که فرزندان خود را به بهترین شکل ممکن به محل تحصیل خود بفرستند. روزهای پایانی شهریور برای خوابگاه تهران و خوابگاه های سراسر کشور نیز حس و حالی متفاوت را به همراه دارد. در این روزها خوابگاه در تهران و سایر شهرها شاهد حضور دانشجویان جدیدالورودی است که با خود شور و شتیاقی جدید را همراه می آورند. ورودی های جدید خوابگاه تهران در مقاطع مختلفی از جمله کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری هستند. هرچه مقطع تحصیلی دانشجویان ورودی جدید خوابگاه ها پایین تر باشد تجربه کمتری از زندگی در خوابگاه دارند. 

خوابگاه تهران

تجربه پایین دانشجویان ورودی جدید خوابگاه تهران و سایر خوابگاه علاوه بر شور و اشتیاقی که به خوابگاه تزریق می کند تبعات متفاوتی نیز به همراه دارد. یکی از مهمترین تبعاتی که دانشجویان ورودی جدید با خود به خوابگاه تهران می آورند مسئولیتی است که این دانشجویان با خود به همراه دارند و مسئولین خوابگاه را زیربار مسئولیت قرار می دهند. مسئولیتی که مسئولین خوابگاه تهران و سایر شهرها در برابر دانشجویان ورودی جدید و سایر دانشجویان دارند از مسئولیت آنها جهت اسکان صحیح این افراد گرفته تا مسئولیتی که در برابر سلامت جسمی و روحی افراد می باشد را شامل می شود. همین مساله ایجاب می کند که مسئولین خوابگاه تهران و سایر شهرها تدابیر لازم و صحیح را در زمان ورود دانشجویان جدیدالورود و سایر دانشجویان به خوابگاه تهران اتخاذ نمایند. 

خوابگاه تهران

آماده سازی خوابگاه تهران برای حضور دانشجویان ورودی جدید

همانگونه که در بالا هم اشاره شد دانشجویان ورودی جدید خوابگاه تهران و سایر خوابگاه ها ممکن است ورودی جدید مقاطع مختلف از جمله کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری باشند. سطح تحصیلاتی که دانشجویان ساکن در خوابگاه در تهران و سایر خوابگاه ها را از یکدیگر متمایز می کند از نظر سن این افراد و تجربه زیسته آنها دارای اهمیت است. دانشجویان ورودی جدید مقطع دکتری حتی اگر تا این مقطع هم تجربه حضور در خوابگاه را نداشته باشند با این وجود به دلیل شرایط سنی خاصی که دارند بدون شک مانند یک دانشجوی ورودی جدید مقطع کاردانی یا کارشناسی که سن پایین تری دارد به مسائل نگاه نمی کنند. به همین دلیل نحوه آماده سازی خوابگاه تهران و سایر شهرها بنابه نیاز ورودی های جدید می تواند متفاوت باشد.

خوابگاه تهران

یکی دیگر از مسائلی که نحوه آماده سازی خوابگاه تهران برای ورودی های جدید را تحت الشعاع قرار می دهد، میزان امکاناتی است که هر خوابگاه دانشجویی در اختیار ساکنین خود قرار می دهد. به طور مثال چنانچه خوابگاهی دارای سیستم گرمایشی پکیج و رادیاتور باشد می بایست قبل از ورود دانشجویان ورودی جدید و حتی دانشجویان سال های قبل اقدام به سرویس و رسیدگی به این سیستم  نماید. در مورد سایر امکانات و بخش های خوابگاه تهران نیز همین مساله صدق می کند. مسئولین خوابگاه های مختلف می بایست قبل از بازگشایی خوابگاه و ورود دانشجویان نسبت به سرویس بخش های مختلف خوابگاه از جمله سیستم فاضلاب، شیرها و لوله های آب، لوازم برقی مانند یخچال، سرویس لوله های گاز و غیره اقدام نمایند. 

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها