تجربه سفری دلنشین و خاطره‌‎ انگیز با تور چک

بشرا یعقوبیان 1401/06/20 تعداد بازدید:‌ 107 دسته‌بندی:

تجربه سفری دلنشین و خاطره‌‎ انگیز با تور چک

تور جمهوری چک، یکی از تورهای مسافرتی است که در سال های اخیر، بسیار مورد توجه و استقبال مردم سراسر جهان قرار گرفته است.  جمهوری چک یکی از کشورهای بی‌نظیر و دیدنی اروپای مرکزی می باشد. وجود شهرهای قرون وسطایی و قلعه های تاریخی در این کشور، آن را به یکی از جاذبه های بی‌نظیر گردشگری تبدیل کرده است.

برای تجربه سفر دلنشین به این کشور، لازم است قبل از سفر، اطلاعات کاملی در رابطه با جاذبه های گردشگری، هتل ها، هزینه خورد و خوراک، هزینه فعالیت های تفریحی، هزینه حمل و نقل عمومی،  هزینه اقامت در این کشور و... کسب کنید. همچنین باید اطلاعاتی در مورد واحد پول، فرودگاه ها، شماره های ضروری و... در جمهوری چک داشته باشید. در صورت استفاده از تور مسافرتی برای سفر به این کشور، این موارد دیگر دغدغه شما نخواهد بود.

با توجه به اینکه جمهوری چک دارای آب و هوای معتدل قاره ای است؛ لذا زمستان آن، بسیار سرد و تابستان آن گرم است. بنابراین بهار و پاییز، بهترین فصول برای مسافرت به این کشور هستند. در این کشوردر فصل بهار، شکوفه های بهاری رنگارنگ، سبب ایجاد حس آرامش و لذت در وجود هر گردشگری می شوند. پاییز هزار رنگ آن نیز مناظر زیبایی را به نمایش می گذارد. اگر در فصل زمستان به جمهوری چک سفر کنید؛ سفر ارزان قیمت‌تری را تجربه خواهید کرد.

 

انتخاب هتل های لوکس در چک

 

در مسافرت با تور چک شرایطی فراهم است که گردشگران دغدغه ای بابت اسکان خود نداشته باشند. در این تور مسافرتی برای اقامت آنها بهترین و لوکس‌ترین هتل های این کشور در نظر گرفته می شوند. به طور کلی در تمام تورهای مسافرتی از جمله تور فرانسه و تور ایتالیا، هتل های درجه یک این کشورها برای اسکان گردشگران انتخاب می شوند.

هتل های جمهوری چک اغلب با وجود مدرن بودن، همچنان اصالت تاریخی این کشور را حفظ کرده‌اند. این حفظ اصالت تاریخی را در بسیاری از هتل های رم نیز مشاهده می کنیم. نمونه بارز آن هتل 5 ستاره و لوکس هاسلر است. این هتل، چشم اندازی از رم باستان را به نمایش گذاشته است. بسیاری از هتل های فرانسه نیز از این نظر با هتل های جمهوری چک و رم دارای وجه اشتراک هستند. مثال بارز هتل های لوکس اما کلاسیک و تاریخی در فرانسه، هتل فور سیزن یا همان چهار فصل جورج پنجم است. این هتل برای گردشگران، یادآور کاخ امپراطوری است.

هتل های مختلف جمهوری چک با هتل های رم و فرانسه از لحاظ های دیگری نیز دارای شباهت هستند. در اغلب هتل های پنج ستاره این شهرها برای رفع خستگی گردشگران، سالن های تناسب اندام مجهزی در نظر گرفته شده‌اند. وجود رستوران های ارائه دهنده غذاهای متنوع و محلی هر شهر نیز وجه اشتراک دیگر این هتل ها است. همچنین در این هتل ها برای گردشگران تور فرانسه، تور ایتالیاو... امکان اتصال به اینترنت رایگان فراهم است.

برخی از هتل های لوکس جمهوری چک را بشناسید!

 

  • هتل هیلتون: یکی از هتل های معروف جمهوری چک که انواع تور چکآن را برای اقامت گردشگران برمی گزینند؛ هتل هیلتون است. دسترسی آسان این هتل به مترو، مراکز خرید، ایستگاه راه آهن، قلعه پراگ و... از جمله دلایل این انتخاب هستند.  این هتل 5 ستاره در شهر پراگ قرار دارد. اتاق های شیک این هتل با طراحی های ظریف و خاصی که دارند؛ مکان آرام و دلچسبی برای استراحت گردشگران هستند. سرو غذاهای بین الملل و اصیل در هتل هیلتون پراگ، از دیگر مزایای اقامت در این هتل می باشند. این هتل نیز مانند بسیاری از هتل های دیگر جمهوری چک و هتل های رم و ایتالیا، برای اینکه گردشگران، اوقات فراغت لذت بخشی را تجربه کنند؛ دارای استخرهای لوکس و بهداشتی است.

 

  • هتل اینتِرکُنتینِنتال پراگ:  از دیگر هتل های 5 ستاره تور چک می توان به هتل اینتِرکُنتینِنتال پراگ اشاره کرد. قرار گرفتن این هتل در موقعیت عالی شهری یکی از مزایای اقامت در آن است. اتاق های این هتل با پنجره های بزرگ و مبلمان و وسایل شیک و زیبا، آرامش را به گردشگران هدیه می دهند. سرو غذا در تراس هتل اینتِرکُنتینِنتال پراگ، همراه با چشم انداز فوق العاده ای که دارد؛ سفر شما را دلنشین و جذاب خواهد کرد. وجود مرکز اسپا و سولاریوم نیز از دیگر امکانات رفاهی این هتل هستند.

 

سفر به چک و بازدید از جاذبه های گردشگری  چک

در انواع تورهای مسافرتی از جمله تور ایتالیاو تور فرانسه،  بازدید از جاذبه های گردشگری این کشورها جزء برنامه های اصلی سفر است. در تور چکنیز برای گردشگران، برنامه های تفریحی بسیاری تدارک دیده می شوند. در ادامه برخی از جاذبه های گردشگری جمهوری چک را معرفی می کنیم.

  • قلعه پراگ: این قلعه توانسته در کتاب گینس، عنوان بزرگترین قلعه تاریخی را کسب کند. در قلعه پراگ، از دوران های مختلف تاریخی، آثار بسیاری از جمله کلیساها، باغ ها و کاخ ها بر جای مانده‌اند. بازسازی این بنا به دستور رئیس جمهور چکسلواکی، این قلعه را تبدیل به یکی از جاذبه های بی نظیر گردشگری در جمهوری چک نموده است.
  • پل چارلز: این پل یکی دیگر از جاذبه های زیبای جمهوری چک است که به عنوان یک پیاده روی بزرگ؛ محله قلعه، شهر کوچک و شهر قدیم را به یکدیگر متصل می کند. پل پراگ و پل سنگی عنوان هایی هستند که پیشتر برای این پل به کار می رفتند.

 

  • رودخانه ولتاوا: از جمله مکان های دیدنی و معروف جمهوری چک، رودخانه ولتاوا است. بازدید از این رودخانه که بلندترین رودخانه جمهوری چک است؛ جزء برنامه های تور چک است. کافه ها و رستوران های موجود در اطراف این رودخانه، شرایط تجربه حس دلنشین و آرامش را برای شما فراهم می کنند.
  • ساعت نجومی: سومین ساعت قدیمی جهان در شهر پراگ جمهوری چک قرار دارد. این ساعت با عظمت و قدیمی جزء جاذبه های گردشگری پرطرفدار جمهوری چک است. این ساعت در کنار نشان دادن زمان، سایر اطلاعات نجومی مانند موقعیت ماه و... را نیز در معرض نمایش می گذارد.

 

دیدگاه‌ها