تجربه اقامت کوتاه مدت در پانسیون پسرانه

بشرا یعقوبیان 1398/06/02 تعداد بازدید:‌ 347 دسته‌بندی: پانسیون

تجربه اقامت کوتاه مدت در پانسیون پسرانه

مهمان شدن در پانسیون پسرانه

پانسیون پسرانه محل اقامت پسران جوانی است که گاه دوستان و یا اقوام خود را جهت اقامت های کوتاه مدت به پانسیون دعوت می کنند. گاهی دید و بازدید از دوستانی که برای ادامه تحصیل و یا کار راهی شهر دیگری شده اند و در پانسیون پسرانه اقامت دارند، موجب می شود ساعاتی را در جمع ساکنین خوابگاه گذراند. شرایط مهمان شدن در انواع پانسیون پسرانه تهران و دیگر شهرها با یکدیگر تفاوت دارد. در برخی از خوابگاه خودگردان و دولتی  ممکن است اجازه ورود مهمانان از طرف سرپرست و مسئولین بسیار سخت داده شود. یا تنها به اقوام درجه اول اجازه داده شود که برای یک یا چند شب در کنار میزبان خود، شرایط زندگی در خوابگاه را تجربه کند.

پانسیون پسرانه و دخترانه برای اقامت مهمان هزینه ای را در نظر می گیرند. این هزینه با توجه به تعداد شب هایی که مهمان قصد اقامت دارد، متفاوت خواهد بود. این نوع از اقامت به دلیل اینکه مهمان از امکانات اتاق میزبان خود بهره مند می شود و نیاز به وسایلی مانند بالش و پتو نخواهد داشت، بسیار آسان است. زیرا در این حالت، میزبان تمام وسایل رفاه مهمان خود را فراهم می کند و گاهی حتی از وسایل اضافی دیگر هم اتاقی ها با رضایت آنان جهت رفاه حال مهمان استفاده می کند.

پانسیون تهران

اقامت موقت در اتاق مختص به مهمان در پانسیون پسرانه

شکل دیگری از اقامت به عنوان مهمان زمانی است که فرد برای کاری راهی یک شهر دیگر می شود و به مدت یک یا چند روز نیاز به مکانی امن برای اقامت موقت دارد. بیشتر خوابگاه خودگردان و اقامتگاه کارمندی و دانشجویی یک یا چند اتاق را به عنوان اتاق مهمان مجهز کرده اند. در این اتاق ها امکاناتی مانند تخت، تشک، کمد و... قرار داده شده است تا مهمان در مدت زمان اقامت موقت خود نیازی به آوردن وسایل سنگین نداشته باشد. همچنین در مدت زمانی که فرد به عنوان مهمان در اتاق مخصوص ساکن است، می تواند از امکاناتی مانند آشپزخانه، حمام و... به صورت بلامانع استفاده کند. اقامت های کوتاه مدت در پانسیون پسرانه و دخترانه خودگردان، به دلیل وجود امنیت و همچنین هزینه های پایین در مقایسه با مسافرخانه و هتل، متقاضیان زیادی دارد.

خوابگاه ارزان

تجربه اقامت کوتاه مدت در پانسیون پسرانه

پانسیون پسرانه شرایط خاص خود را دارا می باشد. اقامت های یک یا چند شبه در پانسیون دخترانه و پسرانه،تجربه خوبی برای درک وضعیت زندگی در اینگونه اقامتگاه ها است. برای آن دسته از متقاضیانی که در انتخاب خوابگاه و پانسیون برای دراز مدت دچار شک و تردید می شوند، می تواند راه مناسبی برای انتخاب صحیح باشد. در طی اقامت کوتاه مدت می توان به موارد زیادی پی برد. از جمله نحوه برخورد مسئولین اقامتگاه پسرانه تهران با ساکنین، نظم حاکم بر آن، امکاناتی مانند اینترنت پر سرعت، سطح امنیت خوابگاه و ده ها مورد دیگر که وجود یا عدم وجود آن ممکن است برای بسیاری از ساکنین ناخوشایند و حتی غیرقابل تحمل باشد.

خوابگاه دخترانه

هزینه مهمان در پانسیون پسرانه

پانسیون پسرانه ای  که اتاق مهمان دارند، با توجه به امکانات، مسیر خوابگاه و... هزینه مهمان متغیری را در نظر می گیرند. اگرچه هزینه اقامت های کوتاه مدت نیز بر اساس تعرفه های ابلاغ شده کنترل می شود. اما خوابگاه خودگردان دانشجویی و کارمندی بر اساس سطح امکانات رفاهی، هزینه های متفاوتی را از مهمانان خود دریافت می کنند. به طور مثال، استفاده از اینترنت، پارکینگ، خشک شویی و... در خوابگاه پسرانه و دخترانه با شرایط لوکس، هزینه های مازادی را برای مهمانان به بار می آورد. در خوابگاه هایی با سطح امکانات متوسط هزینه های کمتری را برای مهمانان در نظر گرفته اند.

پانسیون پسرانه

باید و نباید های مهمان شدن در پانسیون پسرانه

پانسیون پسرانه و انواع شرایط مهمان شدن و اقامت موقت در آن را مورد بررسی قرار دادیم. گفته شد که گاهی افراد ممکن است به عنوان مهمان یک دوست و یا فردی از خانواده وارد اقامتگاه دخترانه تهران و دیگر اقامتگاه ها شوند. از طرفی دیگر گاهی افراد بصورت مستقل و بدون داشتن هیچ آشنایی برای چند روز در پانسیون دخترانه تهران ساکن می شوند. بهرحال نوع مهمان شدن و اقامت موقت در پانسیون پسرانه و دخترانه چندان حائز اهمیت نیست. موردی که توجه به آن بسیار مهم است باید و نبایدهای مهمان شدن در پانسیون پسرانه است.

پانسیون پسرانه یک محل اقامت اختصاصی نیست بلکه تمامی فضای موجود در یک اتاق متعلق به همه افراد ساکن در آن اتاق است. چنانچه فردی قصد داشته باشد که یکی از نزدیکان خود را برای چند شب در پانسیون پسرانه در تهران مهمان کند، باید تمامی اصول این کار را رعایت کند. رعایت اصول به تامین آسایش سایر ساکنین اتاق و بر هم نخوردن رفاه آنها کمک می کند. از جمله نکات مهم در این زمینه عدم ایجاد مزاحمت از نقطه نظرهای مختلف برای سایر هم اتاقی ها است. هیچ کس حق ندارد در خوابگاه پسرانه تهران و دیگر خوابگاه ها به همراه مهمان خود، شلوغ کرده و آسایش سایرین را مختل کند.

پانسیون پسرانه تهران

هفت راه کار برای مهمان داری در پانسیون پسرانه

پانسیون پسرانه دارای اتاق هایی با ظرفیت های گوناگون است. در هر اتاقی با هر ظرفیتی تعدادی جوان با دغدغه های مختلفی ساکن هستند. مهمان دعوت کردن و یا هر کار شخصی دیگر ما نباید موجب سلب آسایش سایرین در خوابگاه خودگردان و دولتی گردد. ما در اینجا به شما هفت راه کار اساسی را برای مهمانداری شایسته در پانسیون پسرانه معرفی می کنیم. این هفت راه کار عبارتند از:

  1. رفت و آمدهای خود و مهمانتان را به زمان هایی موکول کنید که باعث آزار و اذیت دیگران و به هم ریختن نظم اتاق نشود.
  2. به بهانه مهمانداری از زیر بار مسئولیت های خود در پانسیون پسرانه، شانه خالی نکنید.
  3. اگر یکی از هم اتاقی هایتان به احترام مهمان شما کاری را انجام داد از او در برابر همه تشکر کنید.
  4. در صورت عدم حضور هریک از هم اتاقی ها بدون اجازه تخت او را در اختیار مهمان خود قرار ندهید؛ مگر اینکه قبلا کسب اجازه کرده باشید.
  5. خرج و مخارج مهمان خود را بر دوش سایر ساکنین خوابگاه دخترانه قرار ندهید؛ در صورت تهیه خوراک و یا وسیله ای مشخص خودتان هزینه را تقبل کنید.
  6. دیگران مسئول سرگرم کردن و رسیدگی به امور مهمان شما در پانسیون پسرانه نیستند؛ در صورتی که وقت ندارید مهمان دعوت نکنید.
  7. مطمئن شوید که سایر افراد ساکن در اتاق با مهمان دعوت کردن مشکلی ندارند؛ بهرحال آنها هم در این مورد حق اظهارنظر دارند.

خواب اینجا

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی ،پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها