تأثیر وضعیت اقتصادی بر ساکنین خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1399/01/07 تعداد بازدید:‌ 232 دسته‌بندی: خوابگاه دخترانه

تأثیر وضعیت اقتصادی بر ساکنین خوابگاه
آسیب های اقتصادی بر ساکنین خوابگاه:

انجام هرکاری بدون داشتن شرایط روحی مناسب و همچنین آرامش فکری غیر ممکن است. اهمیت این مساله برای  دانشجویان ساکن در خوابگاه و اقامتگاه پسرانه و دخترانه بیشتر از دانشجویانی است که در منازل شخصی و در کنار خانواده هستند. هرچند قابل انکار نیست که نداشتن تمرکز و آرامش در بین تمام محصلین موجب رکود در تحصیل می شود. زیرا گاهی ممکن است دانشجویان ساکن در خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون دانشجویی تهران و سایر شهرها به مدت چند هفته یا شاید یک ترم با خانواده خود ملاقاتی نداشته باشند. این دسته از دانشجویان اگر به هر دلیلی توسط دوستان و اطرافیان نزدیک خود در خوابگاه مورد توجه قرار نگیرند، مشکلات روحی و روانی بسیاری را متحمل می شوند که گاهی اثرات جبران ناپذیری برای شخص خواهد داشت. یکی از مهمترین دلایلی که موجب شده است جوان ساکن در پانسیون، اقامتگاه و خوابگاه در تهران و دیگر شهرها روز به روز به سمت ناامیدی و افسردگی سوق داده شود، افزایش سن مصرف کنندگی برای دختران و پسران تحصیل کرده است.

خوابگاه تهران

سن مصرف کنندگی به چند دلیل عمده بستگی دارد که تقریبا نسل امروز در ایجاد و پیدایش این دلایل مقصر نیست. زیرا عدم برنامه ریزی در سطح جامعه و خانواده، تغییر در شیوه تربیت، تشویق به مدرک گرایی، تشویق به یافتن شغل های پشت میز نشین و... تغییر رفتار و در نتیجه مصرف گرایی را ترویج داده است و نسل گذشته بدون تجربه کردن بحران بیکاری، دوره جوانی و میانسالی خود را پشت سر گذاشته است. حال آنکه جوان امروز به بدترین شکل ممکن درگیر مشکلاتی است که نسل های گذشته برای آن پیش بینی و فراهم کرده است. بر کسی پوشیده نیست که جامعه امروز آنچه از دستش برآمده در جهت نابودی انگیزه و عزت نفس جوانان به کار بسته و متآسفانه پیروز میدان نیز می باشد. تشویق به مدرک گرایی را می توان به عنوان یک سم کشنده برای نسل جوان تلقی کرد. زیرا تعداد افرادی در که در مقطع دکترا مشغول به تحصیل هستند هر سال روبه افزایش است. در عین حال هر روز بر تعداد بیکارهایی که مدارک فوق لیسانس و دکترا دارند افزوده می شود. همین مساله باعث می شود مدارج عالی مانعی برای رشد و تعالی ساکنین اقامتگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه در تهران شوند.

پانسیون تهران

علاوه بر مشکلات و معضلات اقتصادی که پیش روی نسل تحصیلکرده است، متاسفانه جای استقلال شخصیتی، استقلال اجتماعی و تمام انواع استقلال ها در بین جوانان خالی است و کمبود آن کاملا احساس می شود. بدون تردید دانشجویان ساکن در خوابگاه دخترانه و پانسیون پسرانه تهران و سایر شهرها قادر به حل مشکلات فردی و اجتماعی خود هستند و می توانند از نظر اقتصادی خود را مدیریت کنند، اما این مساله زمانی امکان پذیر است که به جوانان اجازه داده شود در عرصه های مختلف وارد عمل شوند. چیزی که امروزه در جامعه ما مشاهده می شود کاملا عکس این قضیه است. به طوری که به نسل امروز حتی اجازه مستقل فکر کردن هم داده نمی شود. شدت این عدم اجازه به اندازه ای است که جمعیت جوانان ضعیف و عاری از قدرت تصمیم گیری، روز به روز در جامعه در حال افزایش است. جوان امروز برای تسلیم نشدن باید به زندگی خود به چشم یک پیکار سخت نگاه کند تا بتواند حقوقی که از وی گرفته شده است را به دست بیاورد.

اقامتگاه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمام ی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها